NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie gminne, prawda czy fałsz?
Autor Wiadomość
ewap13
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 30
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 4:55 pm   Mieszkanie gminne, prawda czy fałsz?

Witam, chcialam zapytac wszystkich, ktorzy dostali gminne mieszkanie, czy także mieli takie trudności jak ja.
O mieszkanie ubiegałam się przez wonning.nl, byłam na 1 pozycji i zaproszono mnie do biura.Tu spotkała mnie niespodzianka, gdyż okazało się, że mogę ubiegać się o mieszkanie tylko tam gdzie obecnie mieszkam i także muszę w tej samej miejscowości pracować do tego Pani powiedziała, że wymagany jest minimum 2 letni staż! Tylko jak mogłam ubiegać się o mieszkanie w mojej miejscowości jak tam nie ma gminnych mieszkań!!!???
Lista dokumentów, które należy przedstwić jest długa...bardzo długa, wiele zaświadczeń itp.
Znajomy, był w podobnej sytuacji jak ja i nie musiał przedstawiać tylu dokumentów i nie wymagano od niego 2 letniego stażu mieszkania i pracy!
Nie wiem co mam myślec o tym.Może ktoś z was mial podobne doświadczenia?
dziękuję za wszelkie informacje.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 5:07 pm   

ewap13,

poszukaj odpowiedzi w podobnych tematach ktore sa juz na forum



http://www.niedziela.nl/f...zkanie+socjalne

http://www.niedziela.nl/f...er=asc&start=45
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
ewap13
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 30
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 5:52 pm   

Przepraszam Gohna H, ale nie znalazlam w tych postach odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

[ Dodano: Pon Lip 27, 2009 6:53 pm ]
Przepraszam za literówkę- Gochna H!
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 7:59 pm   

Rzeczywiscie tak jest, ze niektore gminy - by w nich dostac mieszkanie socjalne- wymagaja jakiegos zwiazku ze swoja gmina(albo tu mieszkasz od jakiegos czasu, albo tu pracujesz).
Dziwi mnie tylko to, ze juz dostalas zaproszenie do obejrzenia mieszkania, i w tym momencie pojawily sie trudnosci. Zwykle jest tak, ze nawet jesli reagujesz na mieszkanie, co do ktorego wg ich przepisow prawa nie masz, to nie biora twojej kandydatury pod uwage.Cos tu jest nie tak...
A ze w papierki lubia sie bawic, to sie nie dziw:)
My dostalismy swoje mieszkanie po 3 latach oczekiwania.Tez w innej gminie.Ale maz tam pracowal.
 
 
Arek HOORN 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 7:59 pm   

hej..ja z żoną mamy mieszkanie z www.dewoonschakel.nl, praktycznie z dokumentów potrzebny był sofi numer, adres do korespondencji i to wszystko, mogliśmy wybrać do 5 miejscowości z okolicy...czekaliśmy 5 miesięcy
pozdrawiam
 
 
 
ewap13
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 30
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 8:30 pm   

Miałam rownież wrażenie, że coś jest nie tak, tym bardziej, że miejscowość w której mieszkam podlega administracyjnie miejscowości w ktorej zaproponowano mi mieszkanie.W mojej miejscowości niie ma mieszkań gminnych!!!
Pierwsza kobieta, ktora z nami rozmawiała, powiedziala aby obejrzeć mieszkanie(spotkanie umowione było na środę) i do nich wrócić jak je zaakceptujemy.Natomiast przyszła druga i zaczęła stawiać takie warunki. Nic z tego nie rozumiem. I nie wiem co mam robić?szkoda mieszkania.
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 10:35 pm   

Ja dostalam mieszkanie miesiacu.Tylko ze dwa lata temu.Teraz Polakom nie daja juz tak latwo mieszkan bo uciekaja i nie placa za trzy miesiace albo dluzej.Trudno sie dziwic takim korporacja ,ze musza miec pozadne zabezpieczenie. Moja kolezanka jest w takiej samej sytuacji jek Ty.Czeka juz czwarty miesiac na mieszkanie a ile wydeptala sciezek tam... Musisz dostarczyc to co potrzebuja bo beda wiedziec ze Ci zalezy bardzo...byc moze ..

[ Dodano: Pon Lip 27, 2009 10:37 pm ]
Sprobuj w Woonplats-moze tu bedzie prosciej :)
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 12:14 am   

Mariola101 napisał/a:
Ja dostalam mieszkanie miesiacu.Tylko ze dwa lata temu.Teraz Polakom nie daja juz tak latwo mieszkan bo uciekaja i nie placa za trzy miesiace albo dluzej.Trudno sie dziwic takim korporacja ,ze musza miec pozadne zabezpieczenie. Moja kolezanka jest w takiej samej sytuacji jek Ty.Czeka juz czwarty miesiac na mieszkanie a ile wydeptala sciezek tam... Musisz dostarczyc to co potrzebuja bo beda wiedziec ze Ci zalezy bardzo...byc moze ..

[ Dodano: Pon Lip 27, 2009 10:37 pm ]
Sprobuj w Woonplats-moze tu bedzie prosciej :)


Jezeli mowa o mieszkaniach z gminy, to podejrzewam, ze tam nikt nie moze Ci powiedziec, ze nie dostaniesz mieszkania tylko dlatego, ze jestem Polakiem/ Polka. Tak moze zrobic makler, ale jezeli jestes w danej gminie zameldowana (albo i nie, zalezy od gminy)- jezeli dane mieszkanie Ci sie nalezy (spelniasz dane kryteria) to odmowa bylaby objawem dyskryminacji (czego gemneete raczej robic nie moze).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Mariola101 
Super gaduła
Strasznie uparta...


Pomogła: 7 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 343
Skąd: Nl
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 2:19 pm   

Nikt Ci wprost nie powie ze NIE bo jestes Polka tylko znajda takie bzdury zeby Cie odeslac z kwitkiem.Nie mow ze tak nie jest .Ja szukalam mieszkania w NL i mieszkalam w Niemczec_.I nie bylam tu zameldowana i powiedz dzie jest sens.Teraz zeby dostac mieszkanie musisz miec minimum 2000 brutto zarobkow,tej sumy tez kiedys nie bylo!!!A juz jest nastepnym przepisem. Nikt nie mowi o dyskryminacji ale uwierz ze ona wciaz jest.
 
 
holro 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: AMSTERDAM
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 2:42 pm   spokojnie

Mariola101 napisał/a:
Nikt Ci wprost nie powie ze NIE bo jestes Polka tylko znajda takie bzdury zeby Cie odeslac z kwitkiem.Nie mow ze tak nie jest .Ja szukalam mieszkania w NL i mieszkalam w Niemczec_.I nie bylam tu zameldowana i powiedz dzie jest sens.Teraz zeby dostac mieszkanie musisz miec minimum 2000 brutto zarobkow,tej sumy tez kiedys nie bylo!!!A juz jest nastepnym przepisem. Nikt nie mowi o dyskryminacji ale uwierz ze ona wciaz jest.


Nie przesadzałbym z ta dyskryminacja. Kwota 2000 brutto nie obowiązuję we wszystkich korporacjach (chyba,ze coś niedawno zmieniono), każdy się zabezpiecza i korporacje tez maja do tego prawo.W wielu jest także wyznaczona górna granica zarobków. Jak ktoś ma więcej niż 2800 może krzyczeć ,ze tez go dyskryminują ;) . różnice w dochodach mieszkancow poszczególnych gmin w Holandii są czasem spore. Zapewniam,ze sporo rodowitych Holendrów nie ma 2000 brutto. Nie piszcie bzdur,ze Polaków dyskryminują. Bardziej Polacy dyskryminują inne nacje we własnym kraju. Jak Polak bierze od Polaka za trzy miesiące z góry kosmiczne kwoty, często za norę a nie mieszkanie to jest ok.
 
 
madzina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Mar 2009
Posty: 29
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 2:59 pm   Re: Mieszkanie gminne, prawda czy fałsz?

no to mialas pecha ja sie zarejestrowalam na wonningnet razem z moim partnerem (zreszta moi znajomi ez tak zrobili w srod nich kawaler bez drudiej polowki ) dokladnie 10 lipca otrzymalam ze zostalo mi przydzielone mieszkanie a dokladnie domek z ogrodkiem jestesmy szczesliwi bo tez nie za duze poieniadze musielismy jedynie okazac salaris z 3ostatnich niesiecy historie zameldowania warunek trzeba rok byc zameldowany aby dostac mieszkanie tak ten pan mowil i dokument najlepiej paszport no i jak sie rejestrujesz to trzeba dobrze wypelnic go bo doczepia sie do najmniejszego szczegolu.Pozdrawiam :041:
 
 
ewap13
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 30
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 9:52 pm   

Po tym co przeczytalam, wnioskuję, że wszystko zależy od urzędnika i jego dobrej woli.
Nikt nie pisze o koszmarnych dokumentach, ktore mi kazano przedstawić.Nawet z wydzialu Emigracyjnego z historią 10 lat wstecz!!!!!!
Nie wiem co o tym myśleć...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 10:57 pm   

ewap13,
Cytat:
Nikt nie pisze o koszmarnych dokumentach, .


nie ma koszmarnych dokumentow
sa dokumenty ktorych wymaga sie od osob/y ubiegajacej sie o mieszkanie...no tak juz jest i tu,ze pewne warunki trzeba spelnic by otrzymac mieszkanie z tzw. ''przydzialu''

piszesz

Cytat:
Nawet z wydzialu Emigracyjnego z historią 10 lat wstecz!!!!!! kazano przedstawić.

czy mieszkasz w tym kraju juz 10 lat?
jesli tak to
chyba wiesz ze czasem pisma urzedowe maja taka konstrukcje zdan ze naprawde trzeba byc dobrze obeznanym z jezykiem by je moc dobrze zinterpretowac .... z tego co piszesz wynika ze pietrza sie Wam trudnosci z winy nie tylko biurokracji ale i uprzedzenia ,jesli o tym ostanim mowa to naprawde jestem zaskoczona...

w wypadku slabej znajomosci jezyka ( ale o tym nic nie wspominasz) moze wystarczyloby poprosic kogos o pomoc...?

odnosze wrazenie ze doszlo do pewnego uchybienia/niedopatrzenia byc moze tylko ze strony urzednika ale tego nie wiem
i glowy za to nie dam
bo sytuacje zostala przedstawiona tylko przez jedna strone,
moge miec tylko nadzieje na jej szybkie i pozytywne rozwiazanie ,czego szczerze Wam zycze
:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lip 28, 2009 11:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 1:27 pm   

Arek HOORN , napisz cos wiecej o zyciu w Westfriesland, zainteresowalo mnie to, co napisales w swoim poscie.Przejrzalam stronke, ktora podales - no super! Ludzie, gdzie w Randstadt dostaniesz domek z szecioma pokojami za 500 euro :119:
A jak jest z praca? Jak traktuja Polakow? Nie wiem, czy macie dzieci, ale pytam na wszelki wypadek: jak podchodza do wielojezycznego wychowania? Jakie sa szkoly? Itp.
No ogolnie, jak sie tam zyje.

ewap, sroda minela, i co, byliscie ogladac to mieszkanie? Ja bym sie udala do kierownika takiego woningbouwvereniging, a jak motaja, no to moze juridisch loket?
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 9:47 am   

cytat: Rzeczywiscie tak jest, ze niektore gminy - by w nich dostac mieszkanie socjalne- wymagaja jakiegos zwiazku ze swoja gmina(albo tu mieszkasz od jakiegos czasu, albo tu pracujesz)"

Chcialabym potwierdzenia lub zaprzeczenia powyzszą informacje - chodzi o dawny Tiwos (dzisiaj Woning in Zicht ) z TILBURG-a.
chodzi o to ze jestesmy tam juz zapisani 93 miesiace, ale od 4 lat nie mieszkamy w Tilburgu, (mamy tam rodzine) i teraz chcielibysmy sie tam spowrotem przeprowadzic.

Plan: dostajemy dom + przeprowadzam sie ja z dziecmi (maz zostaje na okres 1 miesiaca jeszcze w dawnej pracy do konca wypowiedzenia)+ ja ide w ciagu tygodnia do NOWEJ pracy + maz do nas sie wprowadza i idzie do NOWEJ pracy = zyjemy w Tilburgu

Doradźcie
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
Ostatnio zmieniony przez misia0101 Czw Wrz 15, 2011 9:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group