NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wrastajacy paznokiec
Autor Wiadomość
eina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 5
  Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 9:12 am   wrastajacy paznokiec

Witam pytanko mam moze ktos pomoze?????
Znacie moze jakis dobry gabinet gdzie zakladaja dobrze klamry na paznokcie???Najlepiej w Bredzie lu okolicach.Dzieki.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Kwi 08, 2009 12:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 10:54 am   

co to sa klamry na paznokcie?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 11:03 am   

pewnie chodzi o taki klin na leczenie wrastajacych paznokci :039:
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Kwi 08, 2009 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
eina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 11:27 am   

Od jakiegos czasu wrasta mi paznokiec i jak lekarz rodzinny zaoferowal mi wyciecie lub zerwanie to oslablam nie znosze bolu :088: znalazlam w internecie ze mocuje sie teraz takie klamerki ktore prostuja paznokiec i zapobiegaja wrastaniu w polsce robia to salony kosmetyczne ale nie wiem jak tutaj.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 11:30 am   

Ja przerabialem rozne opcje z wrastajacym paznokciem (prawie 2 lata walki, mialem spuchniety palec, czasasmi byla ropa)... Skonczylo sie na czesciowym zerwaniu z miejscowym znieczuleniem. Calos trwala jakies 5minut - najbardziej bolal... zastrzyk znieczulajacy w palec. Jak zeszlo znieczulenie to wzialem moze ze dwa panadole jeszcze na wszelki wypadek i to wszystko.

Zerwanie u prywatnego chirurga w PL kosztowalo mnie 150zl
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Kwi 08, 2009 11:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
eina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 11:35 am   

Tak wiem mozna zerwac czesciowo ale podobo pozniej sie to odnawia i moze byc jezcze gorzej :088: a klamerki niby bardzo pomagaja i nastawiaj paznokiec wiec moze warto sprobowac.W maju jade do polski ale nie wiem czy tyle wytrzymam. A zabiegi w holandii odstraszyly mnie po jednej wizycie na pogotowiu dentystycznym chetnie bym ta dentystke :072: .Dzieki za odpowiedz.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 11:39 am   

U mnie po pol roku od zerwania jest wszystko OK (przed samym zerwaniem czasmi mialem problemy zeby chodzic bo mnie bolalo). Paznokiec powoli odrasta ale juz nie wrasta.
Daaaawno temu tez mialem problem z wrastajacym paznokciem pozniej bylo ok przez jakies 15 lat no i niedawno powtorka... Wtedy udalo sie jakimis antybiotykami, podcinaniem (bol gorszy niz zerwanie)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Śro Kwi 08, 2009 11:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
eina 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 11:49 am   

Och jak bez zerwania sie nie obejdzie to ja nie wiem chyba sie zaplacze ale trudno zobacze jak bedzie jak narazie to mi rodzinny jakim styftem posmarowal czy cos wtym rodzaju we wtorek na kontrol.Wolalabym jednak przetrzymac do wyjazdu do polski.
A tak na przyszlosc poczytaj sobie http://www.zdrowe-nogi.pl...opt=art&art=331
 
 
piotrusiek 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 8
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 11:28 pm   

Witam, klamre najlepiej zakladac na zime, poniewaz nie widac jej pod skarpetą- to cos jak aparat na zeby...... .
klamry , lubia sie "odklejac", dlatego najlepiej jesli ma sie staly kontakt z osoba, ktora sie tym zajmuje, bo w 80% przypadkow raczej nie obedzie sie bez drobnych poprawek- paznokiec pod naciskiem i ciezarem ciala "pracuje". Zaklada sie klamre jednorazowo i zrasta ona z paznokciem, zazwyczaj wystarcz jena klamra....przy "trudnym " pazurku trzeba niestety ponowic zabieg .
Niestety problem "wrastania paznokci" jest "wadą" wrodzona lub nabyta-waskie obowie...itp, i przypadlosc jest w 90% przypadkow nawracalna. Nie polecam zabiegu drastycznego zrywania , poniewaz 1 jest mechanicznie uszkadzana macierz paznokcia-co za tym idzie czesto deformacja plytki i dalsze wrastanie a po 2 "delikwent decydujacy sie na usuniecie paznokcia, najczesciej wraca do gabinetu poniewaz ten po odrosnieciu..... nadal wrasta.
domowym sposobem jest długa kapiel w roztworze wody z szarym mydlem i delikatne wycinanie wrastajacego brzegu...lecz przy tej formie trzeba samo zaparcia i odrobiny cierpliwosci, regulernie powtarzac cykl kapieli do ustapienia dolegliwosci....
Absolutnie nie uzywac masci ichtiolowych lub im podobnych , jesli wystepuje obrzek z trescia ropna.!!
pozdrawiam :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group