NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
tabletki antykoncepcyjne
Autor Wiadomość
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 4:15 pm   

post edytowany na forum zabroniony jest handel lekarstwami na recepte
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sie 16, 2009 4:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElaKamil 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 20
Wysłany: Nie Sie 23, 2009 11:28 pm   microgynon 20, 30

post edytowany na forum nie sprzedajemy, ani nie kupujemy lekarstw wydawanych na recepte
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sie 24, 2009 6:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
martyna_k 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: Pią Sie 28, 2009 10:44 pm   

A czy któraś z Was stosowała tabletki takie jak Cyproteronacetaat/Ethinylestriadol ?
Są to moje pierwsze w życiu tabletki anty i mam je stosować leczniczo, nie jako zabezpieczenie ( bo nie współżyje i tak).
[Chociaż tak myślę, że to sprawa indywidualna, bo każdy organizm chyba różnie reaguje. Mimo to chciałam poznać opinię.]
_________________
Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili.
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Pią Sie 28, 2009 10:59 pm   

martyna_k napisał/a:
A czy któraś z Was stosowała tabletki takie jak Cyproteronacetaat/Ethinylestriadol ?
Są to moje pierwsze w życiu tabletki anty i mam je stosować leczniczo, nie jako zabezpieczenie ( bo nie współżyje i tak).
[Chociaż tak myślę, że to sprawa indywidualna, bo każdy organizm chyba różnie reaguje. Mimo to chciałam poznać opinię.]

Od 3 miesiecy stosuje te tabletki w zastosowaniu jak najbardziej antykoncepcyjnym, aleeeee także pomagają mi w zwalczeniu trądziku. W Polsce brałam Cilest wiele lat, tutaj lekarz się uparł i nie chciał mi przepisać wiec dostałam Levonorgestrel / Ethinylestradiol po którym dostałam masakrycznych pryszczy i to nie tylko na twarzy. Teraz stosuje te o które pytałaś i działają fantastycznie, pryszcze występują już tylko w minimalnym stopniu no i oczywiście dobrze spełniają funkcje antykoncepcyjna ( :
Ostatnio zmieniony przez pani_puchatkowa Pią Sie 28, 2009 11:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martyna_k 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: Sob Sie 29, 2009 12:11 am   

Dziękuje za odp. A, i jeszcze takie małe pytanko : mogę je zacząć stosować 'od zaraz' (skoro i tak nie współżyje tylko mam sie leczyć) czy muszę tak jak pisze na opakowaniu w pierwszym dniu menstruacji? Pani doktor niestety mi nic a nic nie wytłumaczyła a ja głupia nawet nie spytałam. Obeznana też zbytnio w tym temacie nie jestem :/
_________________
Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili.
Ostatnio zmieniony przez martyna_k Sob Sie 29, 2009 12:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pani_puchatkowa 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 355
Wysłany: Sob Sie 29, 2009 2:08 pm   

oj nie jestem lekarzem, ale myślę ze lepiej tak jak pisze na opakowaniu pierwsza tabletkę w pierwszym dniu menstruacji przez 3 tygodnie, potem przerwa tygodniowa i tak w kolo, bo w sumie możesz sobie ''rozregulować'' cykl menstruacyjny jeśli zaczniesz brać gdzieś w środku. Ale podkreślam nie jestem lekarzem :D wiec może niech się ktoś bardziej obeznany wypowie ( :
 
 
mariola 784 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 220
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 10:51 am   

Martyna K Moja corka ma te same tebletki leczniczo dostala je w srodku miesiaca ale poczekala pare dni i zaczela stosowac pierwsza tabletka pierwszy dzien menstruacji i dalej jak pisze kolezanka wyzej wszystko ci sie wyreguluje .
 
 
martyna_k 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 71
Wysłany: Pon Sie 31, 2009 1:00 pm   

No to ulga :) Dziękuje za odp.
_________________
Nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili.
 
 
maiia123 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 34
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 12:36 pm   

przejzalam forum ale nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi. czy w Holandii dostane tabletki o nazwie Mercilon?? czy musze jakiegos odpowiednika poszukac??
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 12:40 pm   

Jest Mercilon, tylko, że ubezpieczenie nie pokrywa go całkowicie. Musiałam dopłacić 4 euro coś za 3 listki, więc i tak wychodzi to taniej niz w PL ;) A lekarz chciał mi przepisać jakieś w pełni refudnowane, ale mu powiedziałam,że z tymi mi dobrze i już się nie spierał tylko wypisał recepte ;)
 
 
maiia123 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 34
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 1:27 pm   

no wlasnie dla mnie tez sa dobre i nie chciala bym ich zmeniac, a zapas z Polski mi sie konczy wiec trzeba sie wybrac do lekarza po recepte :roll:
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 4:32 pm   

aha, recepte dał mi domowy, nie szłam do gine. I od razu dostałam na 3 miesiące, a jak mi się kończyły to poszłam do apteki i pani mnie spytała czy chcę wziąć od razu na 6, więc jest super ;)
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 5:08 pm   

Ja dostalam na 3 miesiace a przy wykupie dali mi od razu kolejna na 6...i tak ciagle dostaje. W przypadku gdy zgubie recepte i tak moge isc do apteki(w ktorej jestem zapisana ) i wziasc tabletki.

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 8:17 pm   

ja nawet nie mam zadnej recepty na papierze. zaraz kolo centrum gdzie przyjmuje moj lekarz jest apteka i oni maja jakis system ze przesylaja recepte wychodze od lekarza ide do apteki i oni sami wiedza co mi maja dac :P nie powiem jest to wygodne
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 8:20 pm   

Jak to w końcu jest z tymi tabletkami?Ubezpieczenie pokrywa w całości,czy nie?W moim przypadku(mam Gezin Pakket w VGZ)nie pokrywa wcale>Od wiosny płacę za całość sama.Podobno weszła antykoncepcja w eigen risicio,ale skoro wy nie płacicie,to ja już nic nie rozumiem.Może u mnie zaszła jakaś pomyłka.Biore również Mercilon.Może ktoś umie mi to wyjaśnić?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group