NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ile zarabia niania?
Autor Wiadomość
marta81 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 2:32 pm   ile zarabia niania?

jestem ciekawa Waszych odpowiedzi. wiem, ze temat został raz poruszony, ale dotyczyl tylko Hagi- ja natomisat pytam o stawki w calej holandii.
wiem, ze zalezy to od doswiadczenia, pewnie znajomosci jezyka/ow , takze.
Do tej pory spotkalam sie z cala gama stawek za godzine- od 4 euro ( Haga, rodzina z trojgiem dzieci, blizniaki 2 lata, 3 lata)po 12 euro ( 1 dziecko, Utecht).
Sprawdzalam to an internecie- zalezy to od ilosci dzieci i godzin w jakich sie pracuje. Tzn 1 dziecko 7 euro, 2 dzieci 8 euro, 3 dzieci 9 euro. Od 17 placi sie po 1 euro wiecej, dlatego, ze wtedy dochodzi wiecej obowiazkow- kapiel, usypianie, itd.
Tak jak juz napisalalm, przekroj jest ogromny. Raz dostalam oferte pracy, gdzie kobieta za babysitting (od 20) oferowala 4 euro za godzine, twierdzac, ze to przeciez i tak czas, kiedy nic sie nie robi oglada telewizje, a au pair ich znajomych bierze tylko 3.5 euro...zgodze sie, ze czasem nic sie nie robie, ale Ci z Was, ktorzy pracowali w tym charakterze, wiedza, ze czasem dzieci nie spia spokojnie i nie zawsze wyglada to tylko tak, ze mozna sobie poczytac w tym czasie...
Chce sie dowiedziec tego, gdyz pytanie o te kwestie w ogole zakrawa na jakis nietakt(omawia sie ja zawsze na koncu, mimochodem) i propozycja"normalnej stawki" sprawia, ze rozmowca(ew.pracodawca) zaczyna sie zachowywac, jak gdyby ktos chcial zedrzec z niego skore...
Jesli macie jakies doswiadczenia, wiecie jak to wyglada od kuchni, to prosze o komentarze.
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 4:00 pm   

zauwaz marta, ze wiele rodziciow porownuje stawki jakie placa w przedszkolu... jesli rodzic placi 4 euro za godz. w przedszkolu to i tyle chce za opiekunke zaplacic... a juz napewno jak usluszal od znajomych, ze oni tez tyle placa... takze, to jest kwestia dogadania sie z rodzicami...

pracujac w przedszkolu... majac 26 lat... moge dostac 9,30 bruto za godz.... praca przez biuro pracy...
 
 
marta81 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 4:37 pm   

zgadza sie Duuvelke, z tym, ze w przedszkolu opiekunka opiekuje sie grupa dzieci, a jesli ma sie nianie, zajmuje sie ona tylko dziecmi, dla ktorych zostala wynajeta.
slyszalam o tym, ze czasem mozna sie zarejestrowac i miec male przedszkole w domu. po uzyskaniu pozwolenia mozna opiekowac sie dziecmi i wtedy np. kazdy rodzic placi za dziecko okolo 4 euro...
rozumiem pozycje rodzica, ktory chce placic jak najmniej, jednak sama wiesz Duuvelke, ze jesli jest to glowne zrodlo zarobkowe, bo jest to zbyt malo...poza tym praca z trojgiem dzieci, ktora do najprostszych nie nalezy( na pewno wymaga sporo energii) za 4 euro za godzine, to zdecydowanie za malo.
byc moze kiedys sama bede sie oburzac z pozycji rodzica na ceny opiekunek, poki co jestem co drugiej stronie.

pracowalas kiedys jako dochodzaca opiekunka?(nie au pair)[/quote]
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 5:32 pm   

Ja mysle ze 8 eur tak placa ludzie z 3 dzieci, z dwojka to tak okolo 5 czy 6 eur na godzine. Tyle co wiem jezli ogolnie mowic, ale tak naprawde to moze byc duzo mniej lub duzo wiecej.

Na przyklad ostatnio slyszalam od kolezanki, ktora jest holenderka, ze ma co tydzien sprzatanie na 3 godziny i kobieta zostawia jest 50 eur, co mysle ze jest duzo, ale nie spotyka sie tego czesto (czyt.nigdy).
 
 
Justyna
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 20
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 6:15 pm   

Jestem na etapie zalatwiania papierow zeby zostac gastouder i agencja zasugerowala mi brania 4,5 euro/h za dziecko.
Na innej stronce znalazlam 4,25 za pierwsze dziecko, 3,25 za kazde nastepne jesli sa to dzieci z jednej rodziny.
Przede wszystkim liczy sie doswiadczenie, moze masz jakies ukonczone kursy (np.pierwszej pomocy) to takze Twoja cena idzie w gore.
Oczywiscie to jest cena za opieke nad dzieckiem, TYLKO. Jesli rodzice prosza o dodatkowe sprzatanie, zakupy... cena znowu w gore :-)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 6:25 pm   

marta81 napisał/a:
pracowalas kiedys jako dochodzaca opiekunka?(nie au pair)


tak pracowalam kiedys jako dochodzaca opiekunka...

moja ostatnia cena byla 4 euro za godz. i mialam do opieki jedno dziecko...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 6:27 pm   

marta81 napisał/a:
slyszalam o tym, ze czasem mozna sie zarejestrowac i miec male przedszkole w domu. po uzyskaniu pozwolenia mozna opiekowac sie dziecmi i wtedy np. kazdy rodzic placi za dziecko okolo 4 euro...


zgadza sie... tyle, ze wtedy jesli masz zarejestrowana dzialalnosc to rodzice moga dostac dofinansowanie za taka opieke... co jest roznica dla rodzicow...
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 9:08 pm   

a jesli chodzi o dofinansowanie to jest ono naprawde wysokie, w tej chwili jesli niania zostanie zatrudniona przez takie gastouderopvang to rodzicow kosztuje niecale 2,00 euro na godzinne (mowie tu o rodzicach zarabiajacych ok 75.000 euro brutto rocznie, kiedy zarabiaja mniej placa troche, ale naprawde troche wiecej, jesli zarabiaja mniej tez placa jeszcze mniej...)
Podobnie rzecz sie ma ze zlobkami, jak juz wspomnialam za 4 dni opieki 10,5 g/dziennie placimy za dziecko ok.250 euro miesiecznie, natomiast normalnie kosztuje ok 1000 euro, wiec 70% zwraca nam podatek. Mysle, ze ta regulacja jest niezbyt sprzyjajaca pracy jako "prywatna" niania. Aha, dziecko ma za te pieniazki w zlobku posilki rzecz jasna, ale takze pieluchy etc. Pozdrawiam, Malgosia
 
 
marta81 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 10:18 am   

a jak myslicie- skoro rodzice moga miec tak duze dofinansowanie, dlaczego zatrudniaja "prywatna" nianie? ze wzgledu na brak znizek?
ofert dla dochodzacej niani jest mnostwo, choc to prawda, ze nieholenderskie rodziny wioda prym- w mojej opinii.
A teraz pytanie do Was- byc moze jestescie w takiej sytuacji/ bylyscie, czy tez slyszalyscie. Jesli dostalybyscie oferte takiej pracy, ile liczylybyscie za godzine?
tu podaje strony, gdzie znalazlam informacje na ten temat:
to jest z www.zoekoppas.nl


Wat kan ik vragen voor het oppassen?
Het tarief dat je afspreekt met de ouder, hangt af van het aantal kinderen
waarop je gaat passen. Voor één kind is € 6,00 per uur een redelijk
basisbedrag om te vragen. Het uurbedrag van € 6,00 is slechts een
vergoeding voor het feit dat je gebonden is en de verantwoording hebt
voor het kind. Het is geen loon voor werkzaamheden. Vraagt het kind veel
aandacht, dan kan een uurbedrag van € 6,00 aan de lage kant zijn. Als er
twee kinderen zijn, kan je ongeveer € 8,00 per uur vragen, bij drie of meer
kinderen € 9,00.

Hoe zit het eigenlijk met huishoudelijke klusjes?
Als er ook wordt gevraagd of je huishoudelijk werk wil doen en je doet dat,
gelden er andere tarieven. Een hulp in de huishouding kost u zo'n € 7 tot
€ 10 per uur. Voor de uren dat je huishoudelijk werk doet, kun je gerust dit
bedrag vragen.

http://www.regeltante.nl/...en_tarieven.asp


Opiekunki z Anglii, Stanow, Kanady nie schodza nizej niz 12 euro za godzine- pewnie dlatego, ze sa native speakerami i poza opieka, sa w stanie nauczyc dziecko poprawnego jezyka.

A swoja droga Duuvelke 4 euro to niewiele- to byla Twoja decyzja, czy rodzina zaproponowala Ci te stawke?
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 1:30 pm   

marta81 napisał/a:
A swoja droga Duuvelke 4 euro to niewiele- to byla Twoja decyzja, czy rodzina zaproponowala Ci te stawke?


moze dla ciebie to nie wiele... mi to wystarczalo... taka cene uzgodnilam z rodzina... chlopiec mial wtedy 4 lata...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 1:32 pm   

marta81 napisał/a:
a jak myslicie- skoro rodzice moga miec tak duze dofinansowanie, dlaczego zatrudniaja "prywatna" nianie? ze wzgledu na brak znizek?


to proste... taka nianie maja na kazde zawolanie... od godz. do godz. ktora rodzica pasuje...
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 3:25 pm   

dokladnie, tak wlasnie jest poniewaz nianie przez agencje mozna znalezc najwyzej na 3 dni (w mojej okolicy), natomiast osoby majace nienormowany czas pracy lekarze etc. poszukuja osoby duzo bardziej dyspozycyjnej...
Zreszta kiedys (mam corke 10.letnia, ktora tez do zlobka chodzila) zlobek byl duzo drozsza alternatywa, kosztowal o wiele wiecej niz niania, zmiany podatkowe sa dopiero od kilku lat (dwoch bodajze) i rodzice nie wiedza, ze jest to tak korzystne w tej chwili. Ja osobiscie oniemialam z wrazenia, bo liczylam sie z faktem, ze bede pracowac na zlobek...
Pozdrawiam, Malgosia
 
 
ella2008 
Poczatkujacy
ella2008

Wiek: 39
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 5
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Lis 07, 2008 1:58 pm   

hey ja mieszkam w rotterdamie powiedzicie mi ile tu kosztuje taka niania (prywatna oczywiscie) bo ostatnio slyszalam ze 30 e za dzien ale nie sugerowalabym sie tym pozdrawiam :039:
_________________
Witam wszystkich i pozdrawiam goraco
 
 
 
Pati1126 
Poczatkujacy
Pati1126

Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 23
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 10:14 am   

Dziewczyny co wy piszecie.Za takie pieniądze?Ja też pilnuje dzieci i dostaje najmniej 8 euro,przeważnie 9.Same dajecie się namawiać na tak niskie stawki, a później się dziwicie że tak mało płacą.To jest czyste wykorzystywanie!Wiecie że oni mają kase! Nie dajcie się,bo i tak zapłacą więcej bo potrzebują opiekunki.Kiedyś kobieta bardzo potrzebowała opiekunki na już i w tej desperacji zaplacila mi 9,5 euro!Nie dajcie sie dziewczyny walczcie o to aby płaciły wam więcej,a nie 4,5,6 euro!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 12:05 pm   

Pati1126,
Cytat:
Wiecie że oni mają kase!
:119: tylko ze zapomnialas dodac ze ONI tez zapierdzielaja....

Cytat:
i w tej desperacji zaplacila mi 9,5 euro
no jestem pod wrazeniem, Twoich slow... :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group