NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
po rozwodzie.
Autor Wiadomość
aga* 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 43
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:04 pm   po rozwodzie.

czesc.Czy ktoras z Was jest samotna mama?
Jak to wyglada tutaj?czy istnieje cos takiego jak dom samotnej matki?
czy jest dla samotnych jakas pomoc od panstwa?
prosze piszcie jesli cos wiecie,dzieki :(
 
 
aga* 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 43
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 10:48 am   

Zjednej strony b sie ciesze ze nikt mi nie odpowiedzial,znaczy to ze jestescie w szczesliwych zwiazkach.Ale moze cos sie komus obilo o uszy!
nie znam holenderskiego na tyle zeby sobie poszperac w necie,a tu wielu ludzi dobrej woli,latwiej mi tu poprosic.
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 10:54 am   

czy masz partnera Holendra z ktorym tu bierzesz rozwod czy przyjezdzasz z dzieckiem jako rozwiedziona mama z Polski ?
Pozdrawiam, Malgosia
 
 
Magda S. 
Gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 03 Maj 2007
Posty: 112
Skąd: okolice Goudy
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 12:02 pm   

Nigdy nie slyszalam o domu samotnej matki, ale tonie znaczy, ze ich tu nie ma...
O pomoc kobiety zwracaja sie czesto do tzw. maatschappelijk werk
Tu pdaje ci link, chociaz nie wiem na jakim poziomie jest twoj holenderski.
http://www.stichtingkwadraad.nl/

Strona dla samotnych/rozwiedzionch matek/ojcow:
www.1ouder.nl
Tam tez mozna wiele informacji uzyskac na interesujacy cie temat.
A pomoc od panstwa zawsze sie nalezy. Ale to juz zalezy od twojej osobistej sytuacji.

Powodzenia!
_________________
Wąski strumień świadomości bardziej bawi mnie niż złości...
 
 
aga* 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 43
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 5:42 pm   

On tez jest Polakiem,mieszkam tu w Holandii.na rozwod prawdopodobnie trzeba do Polski bedzie jechac,ale nie chce tam zostac,chce tu wrocic ani tu ani tam nie mam nic ale tu przynajmniej mi Romek dziecka nie zepsuje :wink:
 
 
Beata 
Super gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 13 Gru 2006
Posty: 200
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 12:26 pm   

Samotna matka dostaje tu zasilek dla samotnie wychowujacej dziecko. Jesli wystapisz do gminy o mieszkanie to dostaniesz je poza kolejnoscia i dostaniesz tez dodatek do wynajmu. Jesli masz male dochody lub wcale to przysluguje Ci duzo znizek i dodatkow, ale to zalezy od Twoje sytuacji.
 
 
meg 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 8:35 pm   

Beata napisał/a:
Samotna matka dostaje tu zasilek dla samotnie wychowujacej dziecko. Jesli wystapisz do gminy o mieszkanie to dostaniesz je poza kolejnoscia i dostaniesz tez dodatek do wynajmu. Jesli masz male dochody lub wcale to przysluguje Ci duzo znizek i dodatkow, ale to zalezy od Twoje sytuacji.


Beata czy te "przywileje" tez dotycza obcokrajowcow? Jakos mi sie nie chce wierzyc. Inaczej wszystkie samotne matki moglbyby przyjechac tutaj celem "otrzymania" mieszkania. Ale moze sie myle?
Ile trzeba tu mieszkac, zeby w pelni korzystac z calego zaplecza socjalnego w NL?
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 10:57 pm   

To wszystko zalezy od tego w jakim stopniu znasz jezyk holenderski. Nalezy pojsc do urzedu i dowiedziec sie, ale oczywiscie najlepiej jest dogadac sie w jezyku holenderskim. Tak wiec albo sama sie wybierz do urzedu, albo tez z osoba, ktora pomoze Ci wyjasnic Twoja sytuacje i w jaki sposob moga Ci pomoc. Oczywiscie bedzie to zalezalo rowniez od tego czy jestes zameldowana w Holandii, czy tez dotychczas pracowalas w Holandii poprzez polskie biuro. Tak wiec w tym zakresie jest wiele spraw do wyjasnienia, ktorych nie podalas.
W Holandii przepisy zmieniaja sie dosc szybko i najlepiej jest w urzedzie dowiedziec sie odnosnie mozliwosci w Twojej sprawie.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 4:01 pm   

Beata napisał/a:
Samotna matka dostaje tu zasilek dla samotnie wychowujacej dziecko. Jesli wystapisz do gminy o mieszkanie to dostaniesz je poza kolejnoscia i dostaniesz tez dodatek do wynajmu. Jesli masz male dochody lub wcale to przysluguje Ci duzo znizek i dodatkow, ale to zalezy od Twoje sytuacji.



Nie ma czegos takiego jak zasilek dla samotnej matki,bijstand moze otrzymac rownie dobrze osoba bezdzietna.
Jezeli samotna matka nie ma w obecnej chwili pracy,moze zarejestrowac sie w CWI a potem w Gemeente i owszem,otrzyma Bijstand ale ma obowiazek szukania pracy (solilcitatie plicht) poniewasz Gmina wychodzi z zalozenia ze samotne matki moga pracowac wiec finansuje opieke dla dzieci (kinderopvang),wysyla samotne matki na rozne kursy,jak pisac listy solicyt. ,robi wszystko zeby kobiety samotnie wychowujace dzieci tez pracowaly. Znizki i dodatki przysluguja nie tylko samotnym matkom ale rowniez pelnym rodzinom o niskich dochodach tzw. z minimum socjalnym .
Czyli warunkiem jest to,ze sie ma niskie dochody a nie to ze sie jest samotna matka.
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Nie Mar 22, 2009 4:46 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
anetka789 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 25
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 8:15 pm   

co mi sie należy jako samotnej matce z 2 dzieci uczących sie w holandii mamy tu meldunek jedyne co dostaje to rodzinne
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 8:29 pm   

anetka789, przeczytaj ten wontek od poczatku a dostaniesz odpowiedz na swoje pytanie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
chayenned 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 6:17 pm   

Witam wszytkich! Chcialabym sie dowiedziec kogo rzad holenderski uwaza za samotna matke? Moja sytuacja jest nastepujaca: pod koniec zeszlego roku urodzilam dziecko w Holandii i z powodow takich a nie innych na akcie urodzenia nie coreczka nie ma wpisanego ojca, nosi moje nazwisko, jestem tu zameldowana, nie pracuje. Mieszkam z partnerem, ktory tez od jakiegos czasu nie pracuje legalnie. Pobieram tylko rodzinne i kinderbijslag na dziecko.Czy mam szanse na taki zasilek?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 6:21 pm   

skoro mieszkasz z kims to juz nie jestes samotnamatka. Wiec rzad nie bedzie ciebie uwarzal za samotna.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
miracla 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Lip 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 2:21 pm   

witam

widze ze ten temat byl dosc dawno omawiany ale chcialbym podzielic sie moja sytuacja, ktora mnie spotkala tu w Holandii.
A wiec jestem samotna matka wychowujaca dwoch synow. Mieszkamy tu od trzech lat. Do tej pory niemialam problemu z praca ,ale niestety od kilku miesiecy stalo sie to jedynym tematem w naszym domu. Ostatnio pracuje na pol etatu i moj dochod miesieczny wynosi okolo 600 euro, przy tym mam dodatek do mieszkania,ubezpieczenia i kindebuget,wychodzi razem miesiecznie okolo 1110 euro.
Wyzej ktos napisal ze kazdy moze otrzymac Bijstand,ale ma obowiazek szukania pracy. Ja wiec tak zrobilam. Znalazlam prace i zaczelam skladac wszystkie dokumenty na otrzymanie bijstand.Trwalo to kilka tygodni a potem otrzymalam list z gemente ze mi nie przysluguje taki dodatek. Po telefonicznej rozmowie z gemente, niemila dosc pani, mowi do mnie tak: my nie rozdajemy pieniedzy na prawo i lewo, jak pani malo zarabia to prosze szukac dodatkowej pracy, lub wracac do polski,nikt tu pani nie trzyma. Normalnie noz mi sie w kieszeni otworzyl. I co teraz- musze wyzyc za 1100 euro.
Chodze do szkoly na Inburgering,w ten sposob moge sie szybciej z integrowac i znalezc lepsza prace ale juz stracilam checi na wszystko.
Chcialabym aby ktos mi pomogl co ja moge zrobic w tej sytuacji.Oczywiscie jestem nadal w poszukiwaniu innej pracy,lecz musze odczekac okres wakacyjny.
pozdrawiam i prosze o jakie kolwiek informacje w tej kwestii, z gory dziekuje.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 2:30 pm   

A na jakiej podstawie odmowiono Ci bijstandu?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group