NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Emerytura a uitzenburo?
Autor Wiadomość
Mario997 
Poczatkujacy
Mariusz K.

Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Amersfoort
  Wysłany: Pią Maj 08, 2009 2:44 am   Emerytura a uitzenburo?

Witam chcialem zapytac po jakim czasie uitzenburo ma obowiazek placic skladke emerytalna? Pracuje w jednej firmie ok roku przez tego samego posrednika, pytalem w biurze (3miesiace temu) i.... jeden koordynator stwierdzil ze mam sie nie martwic bo firma placi skladki tylko ze nie ma tego na specyfikacji(tygodniowym cetlu z wyplaty), ale mam im zaufac, i wlasnie z tym zaufaniem to tak nie do konca u mnie jesli chodzi o agencje pracy, teraz ostatnio zmienil sie koordynator gdy zapytalem o skladki emerytalne stwierdzil ze beda odprowadzane ale dopiero w 2 FAZIE, teraz to juz wogole nie wiem co myslec dlatego pytanie kieruje do was.. jak to wlasciwie jest? prosze o pomoc.. pozdrawiam
_________________
Mariusz K.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 8:35 am   

U mnie skladki emerytalne byly dobrowolne - sam musialem zadecydowac czy firma ma mi odciagac 2% pensji brutto na skladki emerytalne.
O ile dobrze pamietam, to co bylo pisane na forum po ilus latach od zameldowania nabiera sie prawa to jakiejs groszowej emerytury
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 1:57 pm   

uitzenbureau nie ma obowiazku placenia skladek emerytalnych (przynajmniej nie na fazie A, co do B to nie jestem pewna ;) )
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 2:00 pm   

Ja nie pracuje przez biuro a na odciaganie skladek musialem sie zgodzic ;>
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 2:10 pm   

no i:P?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 2:15 pm   

tylko mowie, ze u mnie skladki emerytlane nie sa obowiazkowe tylko dobrowolne
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 2:19 pm   

I bardzo dobrze, tak powinno byc ;)
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 2:50 pm   

Kazdy, kto pracuje w Holandii i placi podatki placi jednoczesnie obowiazkowa skladke emerytalna AOW
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 6:44 pm   

Kurde dobrze ze zaczelisie ten temat, wlasnie zerknela na swoje solarisy, od 27 do 50 tygodnia tamtego roku mam normalnie odciagane skladki na emeryture, od 51 tygodnia do 18 tego roku juz nie :/ Musze sie dowiedziec co jest grane... ;]
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Pią Maj 08, 2009 6:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Pią Maj 08, 2009 8:28 pm   

1 em."państwowa":w płaconym przez nas podatku są również tutejsze "zusy")
2 em z funuszu emerytalnego,pracując przez biuro miałem odciągane na "pensioen"kilka eur. tygodniowo.

Ale list z towarzystwa emerytalnego dostałem dopiero po lekkim postresowaniu biura ponieważ pracując juz na kontrakt bezpośredni przeszedłem do innego funduszu i musiałem wypełnić formularz gdzie należało wpisać poprzedni fundusz.
było to w moim przypadku Stichting Pensioenfonds voor Personeelsdiensten(StiPP)
http://www.stippensioen.nl/

Masz odciągane pieniądze na Pensioen-powinienes dostać list z twojego funduszu z wyliczoną wielkością emerytury

przydatne informacje:
http://www.pracaholandia.com/emerytura.htm
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Pią Maj 08, 2009 8:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 5:17 pm   

Z tego co mi wiadomo skladki zaczynaja byc odprowadzane po przepracowaniu 26 tygodnii dla jednego biura. Z tym, ze w I fazie odprowadza je tylko biuro, wiec w moim przypadku nie bylo wykazane to na salarisie. Dopiero w fazie II skladki odprowadzaly 2 strony czyli biuro i ja. Jezeli zalozmy uitzendbureau zaczelo odprowadzac skladki a Ty przeniesiesz sie do innego posrednika to ten kolejny powinien kontynuowac odprowadzanie skladek.

Cytat:
Masz odciągane pieniądze na Pensioen-powinienes dostać list z twojego funduszu z wyliczoną wielkością emerytury


To by sie chyba zgadzalo, bo otrzymalam taki "powitalny list" jak tylko biuro zaczelo odprowadzac skladki w I fazie.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
Ostatnio zmieniony przez siemej Sob Maj 09, 2009 5:21 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
tomasz7730 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 8
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 8:26 pm   

Mam na Solarisie pozycję PENSIOEN BASIS i kwotę 233.03 euro...czy to jest kwota i opłata związana z emeryturą?? Dodam, ze pracuję już około 1.5 roku w tym samym biurzę pracy ale nie mam meldunku w Holandii. Czy wobec tego mogę liczyć na emeryturę Holenderską w przyszłości???
 
 
Mario997 
Poczatkujacy
Mariusz K.

Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Amersfoort
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 2:47 pm   

Ok a teraz pytanie, jesli pracuje dla biura 1,5 roku od kilku tygodni mam odprowadzane STIPP-Plusregeling werkne jednak nie jestem zameldowany w holandii poniewaz wlasciciel mieszkania nie chce mnie zameldowac, czy w przyszlosci bedzie mi sie cokolwiek nalezec?
_________________
Mariusz K.
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 8:15 pm   

Mario997 napisał/a:
Ok a teraz pytanie, jesli pracuje dla biura 1,5 roku od kilku tygodni mam odprowadzane STIPP-Plusregeling werkne jednak nie jestem zameldowany w holandii poniewaz wlasciciel mieszkania nie chce mnie zameldowac, czy w przyszlosci bedzie mi sie cokolwiek nalezec?
Zameldowanie nie ma tu nic wspólnego.Pracując i płacąc podatki nabywasz prawo do emerytury podstawowej(AOW) 2% za każdy rok pracy.A STIPP to składki na dodatkową emeryturę.Bo podstawowa zawarta jest w podatku dochodowym..
 
 
Mario997 
Poczatkujacy
Mariusz K.

Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Amersfoort
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 8:32 pm   

jedrzej2225 - Super dzięki za odpowiedź
_________________
Mariusz K.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group