NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CZ
Autor Wiadomość
jolaaaa29 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 2
  Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 8:59 pm   CZ

Witam Wszystkich, jestem w Holandii od marca, byłam ubezpieczona przez swojego pracodawce i do czasu poki pracowałam nie myślałam co bedzie dalej z moim ubezpieczeniem. Zakład który mnie ubezpieczał ma teraz 2 miesiące przerwy a ja chce żeby ubezpieczenie miało nadal ciągłość, wynajmuje bungalow i nie dostałam żadnego potwierdzenia że jestem zameldowana. Czy żeby dalej się ubezpieczać musze być zameldowana??? Dodam że narazie nie pracuje, mam zamiar wrócić do swojego zakładu pracy po 2 miesiecznej przerwie.Z góry dziękuje za odp

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 9:34 pm ]
:( brak odpowiedzi widze :(
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 9:42 pm   

masz karte z CZ?
jak nei to zadzwon do nich i powiedz jak sprawa wyglada
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ejani 
Poczatkujacy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 10:10 pm   CZ

W CZ jeżeli nie pracujesz przez 2 miesiące,twoje ubezpiecznie dalej obowiązuje,ale musisz płacić składki sama,ale musisz zgłosic ubezpieczalni,można to zrobić w jednym z biur CZ wypełniając formularz na miejscu,że obecnie chcesz sama opłacać,niestety w CZ potrzebne jest zameldowanie,jeżeli nie masz,dostaniesz tymczasowe ubezpieczenie,a po zameldowaniu ubezpieczą cie już normalnie.
_________________
Opony zimowe i letnie Rotterdam
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 12:01 pm   

nie potrzebny jest meldunek w CZ.mam znajomych,ktorzy zmieniali ubezpieczyciela i nie sa zameldowani.nie wiem czy to niedopatrzenie w biurze,ale im sie udalo.sprobuj......
 
 
ejani 
Poczatkujacy

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 10:47 pm   CZ

w moim przypadku potrzebny był meldunek,może to niedopatrzenie pracowników w CZ
_________________
Opony zimowe i letnie Rotterdam
 
 
malusie2525 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 2
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 2:05 pm   

Wczoraj byłam w CZ i pytałam się jakie trzeba spełnić warunki żeby się ubezpieczyć, a więc albo trzeba mieć meldunek w Holandii albo pracować tutaj.
 
 
Żaba 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Maj 2009
Posty: 3
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 3:38 pm   

Wczoraj ubezpieczyłam rodzinę znajomych w CZ. Nikt z nich nie ma meldunku, a dzieci nie maja BSN numerów, więc jak widać można
_________________
Żaba28
 
 
malusie2525 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 2
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 3:58 pm   

No to gratuluje,że ci się udało. Mi pan powiedział że jak nie spełniają jakiegokolwiek z tych warunków,to na jakiej podstawie można stwierdzić że znajdują się oni w ogóle na terytorium Holandii? Wydało mi sie to całkiem logiczne.
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 7:55 pm   

no wlasnie albo mialas sporo szczescia Zaba :038: albo cos pracownicy z CZ jeszcze tego nie zwerifikowali bo ja tez musialam miec albo meldunek albo prace i tez jestem ubezpieczona w CZ od nie dawna:039:
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 8:53 pm   

moze poprostu wiedza jak duzo obcokrajowcow nie ma meldunku w holandii i stali sie elastyczni.prawo rynku,a biora pod uwage kryzys ogolnoswiatowy wszystko staje sie wytlumaczalne.szukaja klientow.....
 
 
Gosc 
Poczatkujacy
Gosc

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: ijmuiden
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 11:41 am   

A tak w ogole to maja w CZ wielki burdelik w administracji,
Wiec mozna /trzeba kozystac z tego :038:
 
 
Ewakki 
Poczatkujacy
Evakki


Dołączyła: 25 Cze 2008
Posty: 21
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Paź 20, 2009 11:10 am   

Witam!!! Ja jestem ubezpieczona przez CZ.Gdy bylam osobiscie aby sie ubezpieczyc kobieta powiedziala ze nie mam szans gdy nie mam meldunku w Holandii,wiec weszlam na stronke internetowa i bez problemu mi sie udal tylko podalam meldunek w Polsce wiec bez meldunku w Holandii jestem ubezpieczona w CZ.Pozdrawiam
 
 
mindri 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 1:32 pm   

Z tego co wiem to jest tak, ale wszystko zależy od dobrej woli ludzi, ponoć tak jest prawnie.
"Możesz być ubezpieczony przez cz Jeśli spełniasz al najmniej jeden z następujących warunków:
mieszkają w Holandii,
pracuje w Holandii,
płacą podatek dochodowy w Holandii"
 
 
agusieniandrzej 
Poczatkujacy

Dołączyła: 25 Paź 2009
Posty: 13
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 9:00 pm   

hmm... mam ubezpieczenie w cz i jakoś wcale nie jestem zameldowana, pracuję przez biuro pracy. wIĘC WNIOSEK TAKI ŻE NIE TRZEBA MIEĆ MELDUKU.
 
 
89blueeyes 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 10:23 pm   

Tez sobie niedawno ubezpieczenie zalatwialam. Mialam prace ale taka na dwa dni wiec prawie jak nic (a meldunek dopiero teraz zalatwiam) a zreszta kobieta wziela odemnie tylko numer BSN i na jego podstawie wszystko wypisala. I tak jak mowia to zalezy na kogo trafisz w biurze bo kiedy bylam sie pytac to powiedzieli ze bez meldunku nie moga ze mna podpisac umowy. Fakt faktem trwalo to troche bo moze nie cale dwa miesiace bo w trakcie jeszcze wyslali papiery uzupelniajace w ktorych pytali o adres zameldowania w polsce, adres korespondencyjny i adres pracodawcy. Tutaj trzeba walczyc o swoje i tyle do takiego wniosku doszlam. Poniewaz jedna osoba mowi tak a dwie nastepne inaczej wiec chodzic i probowac do upadlego. Powodzenia:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group