NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mentalnosc polakow
Autor Wiadomość
krzysztofsylwester
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: KLODZKO PL ENSCHEDE NL
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 9:13 am   mentalnosc polakow

mentalnosc polska dziendobry wam nazywam sie sylwia mnieszkam od 1991 roku w holandi od 16 lat czyli a teraz mam 32 lata ,na poczatku chcialam wrucic ale ostatnio zauwazylam ze chyba w zraz z ekonomiam i gonieniem za pieniadze wzrasta mentalnosc kazdy dla siebie a bog dla wszystkich itd.ludzie nie majam czasu dla drugiego czlowieka moge sie mylic jesli tak chetnie to uslysze pozdrawiam sylwia
_________________
krzysztofsylwester na SKYPE
 
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 10:30 am   

Wszedzie jest tak samo światem rządzą seks i pieniądze.
PS. Masz jakies problemy ze składnią ?
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 10:45 am   

Dziewczyna mieszkala 16lat w Holandii moze dlatego ma problemy czytaj dokladnie a nie sie czepiasz od razu..
a co do wypowiedzi a w Holandii to jak jest sparen na złota trumne czy jak?W Holandii kazdy sobie rzepke skrobie nie ma jak w Polsce w wiekszosci przypadkow mozesz liczyc na pomoc znajomych rodziny a tutaj?
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 10:45 am   

Sylwio,
tak dla wytłumaczenia to chodziło Ci chyba o to, że mentalność się zmienia. Ale mniejsza z tym.
To że ludzie mało mają czasu dla innych wynika z tego, że każdy musi na swoje życie pracować, a obecnie pracodawcy wymagają najczęściej ogromnego zaangażowania w pracę ( nietylko 9-17 i do domu). I po takiej pracy nachętniej spędza się czas z własną rodziną, dziećmi.
A szczerze mówiąć. Przykład zachowań jakie opisałaś nie jest chyba nigdzie lepiej widoczne niż w Holandii. Tutaj stosunki międzyludzkie (rodzinne) są moim zdaniem bardzo płytkie. Także mimo wszystko, ja w tej chwili czekam na moment, w którym mój facet będzie już się porozumiewał dobrze po polsku, by do Polski wrócić, no chyba że tu znajdę pracę, która mnie wciągnie i będę się w niej spełniona zawodowo czuła :) .
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 1:27 pm   

pasQdzia napisał/a:
Dziewczyna mieszkala 16lat w Holandii moze dlatego ma problemy czytaj dokladnie a nie sie czepiasz od razu..

Znam osoby co mieszkają po 40 lat poza Polską , a nie mają żadnych problemów z pisownią czy wysławianiem się.
 
 
krzysztofsylwester
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: KLODZKO PL ENSCHEDE NL
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 2:54 pm   

po pierwsze ja nie mam problemow z wyslowieniem sie tylko mam inny alfabet jezsli to oto chodzi i nie mam tutaj jak u nas a z kreska czy e itd dlatego ,a po drugie to pochodze z torunia a czesc rodziny mnieszka w gdansku ale ............ moze w duzym mniescie jest inaczej napewno.a takich pomocy jak kiedys byly ze sasiad wpadl i cos naprawil to sie zadko zdaza w mojej rodzinie przynajmniej pozdrawiam sylwia
_________________
krzysztofsylwester na SKYPE
 
 
 
krzysztofsylwester
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: KLODZKO PL ENSCHEDE NL
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 3:02 pm   

acha co do stosunkow rodzin w holandi to naprawde zalezy od rodziny ,np mojego meza rodzina jest bardzo plytka ale znajomych niemnialas pecha ale my mamy na szczescie w enschede sporo znajomych polakow i holendrow roznych takze jakos idzie pozdrawiam sylwia
_________________
krzysztofsylwester na SKYPE
 
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 3:31 pm   

pecha na szczęście "nie mniałam" (ech, ta pisownia). Rodzina mojego jest fajna, tylko że daleko od nas mieszkają. Mi chodziło raczej o ogół społeczeństwa holenderskiego.
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 4:24 pm   

krzysztofsylwester napisał/a:
po pierwsze ja nie mam problemow z wyslowieniem sie tylko mam inny alfabet jezsli to oto chodzi i nie mam tutaj jak u nas a z kreska czy e itd

Wiesz a to nie chodzi o ę czy ą to chodzi o wstawianie znaków typu przecinek , kropka.
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 8:33 pm   

Mariodsl, a ja juz mialam nadzieje, ze przestales sie czepiac!... :twisted:
_________________
"Nawet w skrzypcach nie słyszymy strun, tylko pudło" (J. T.)
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 8:59 pm   

NIe lubie jak ktos nie potrafi sie dobrze wysławiać , w dodatku nie zna zasad pisowni . Takiego ,,postu" nie da sie czytać .
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 9:35 pm   

a przyszlo Ci kiedys moze na mysl, ze moze ktos nie mial takich warunkow do autoedukacji jak Ty? I ze moze ten ktos wprawdzie nie zna zasad pisowni, ale ma wiele innych zalet, ktorych z kolei nie posiadasz Ty?.. :?:
_________________
"Nawet w skrzypcach nie słyszymy strun, tylko pudło" (J. T.)
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 9:37 pm   

:D popieram Cię Bizonek :P
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 9:59 pm   

Bizonek wiesz nie chce mi sie z Toba prowadzić żadnych konwersacji , bierz sie lepiej za nauke jezyka . Nawet adresu CWI nie potrafisz samodzielnie odnależć . Jak ty sobie wyobraż swoje życie w Holandii ?? Pomywaczka ?? Sprzątaczka ?? Takie sa twoje cele , nie sądze . Wiele osob tu na forum uważa ze sie dowiedzą wszystkiego , nie ruszając swojego ,,tyłka" osobiście. Wkurząjące sa tematy typu: Szukam pracy , no błagam ale nikt nie znajdzie pracy na forum , to praca szuka człowieka czy człowiek pracy ??? Czy taki jak ten- Polska mentalność- :lol: :lol: Generalizuje sie tutaj strasznie , że każdy tylko za pieniadze, lata w PL etc to co wy tutaj robicie w Holandii ??? Wiekszość osob przyjechało tu by szukać pieniedzy, jeden wielki wyścig szczurów.
 
 
Bizonek
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 80
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 10:37 pm   

hihi,dobre dobre. Naprawde musisz byc sfrustrowany. Pozdrawiam i zycze powodzenia!!
_________________
"Nawet w skrzypcach nie słyszymy strun, tylko pudło" (J. T.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group