NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
meksykanska grypa
Autor Wiadomość
daria.1981 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 9:12 am   meksykanska grypa

Witajcie,
Przyjechalam do rodziny tydzien temu, od ostatniej soboty ciocia ma grype, po badaniach w szpitalu, okazalo sie ze jest to meksykanska grypa.
Ja na razie nie jestem chora. Z chora mieszkam pod jednym dachem, ale uzywamy osobnych lazienek, ja myje rece bardzo czesto zeby nie przenosic zarazkow, biore rutinoscorbin... czy ja tez na to zachoruje?
Jesli tak co robic? wzywac lekarza do domu? Czy sa jakies leki na to?
Do Polski planowalam wracac w najblizszy piatek, jednak nie moge narazac innych na zarazenie... Kiedy najwczesniej moge wrocic do Polski?
Wiem ze wirus rozwija sie od ok 7 do 14 dni, trwa ok 2 tygodni, po wyzdrowieniu trzeba jakis czas odczekac...
co radzicie?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 9:35 am   

daria.1981,


Cytat:
Kiedy kontaktować się z lekarzem domowym?
Dzwonisz do lekarza domowego gdy:

•Masz gorączkę powyżej 38 stopni.
•Pojawiają się następujące dolegliwości: duszności, bólgłowy, ból mięśni, biegunka czy kaszel.
•Byłeś w kontakcie z osobą, która może być zarażona Nową Grypą.

http://www.aboost.nl/pola...eksykaska_.aspx
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
daria.1981 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 9:48 am   grypa

Ja to juz wszystko wczesniej czytalam...
czyli w takim razie, musze isc do lekarza, coc jeszcze nie mam symptomow?
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 10:46 am   

Daria poprostu poczekaj bo nie wszyscy choruja na te grype :039: dalej bierz duze ilasci rutinoscorbinku i uwazaj na siebie :039: Nie taki straszny diabel jak go maluja :043: Jednak z wyjazdem do domu poczekaj a ja zycze ci zdrowka duzo zdrowka
Ostatnio zmieniony przez lena930 Czw Paź 29, 2009 10:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 2:49 pm   

Jezeli jestes obecnie nosicielem wirusa to w zadnym wypadku nie idz do lekarza. Juz lepiej do niego zadzwonic (nie wywoluj paniki, ale zapytaj o rade i wyjasnij sytuacje). Unikaj zatloczonych miejsc, i zwracaj uwage na reakcje organizmu. Nowa grypa charakteryzuje sie suchym, duszacym kaszlem. Jesli jakiekolwiek objawy sie pojawia- nie zwlekaj z powiadomieniem lekarza (prawdopodobnie rowniez telefonicznie, bo w przypadku zarazenia- lekarzprzyjdzie do Ciebie, by nie narazac innych pacjentow).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
daria.1981 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 6:55 pm   meksykanska grypa

witajcie,
dzis konczy sie 6 dzien odkad mam kontakt z zarazona, na razie czuje sie ok choc mam temperature podgoraczkowa.
Za 2 tyg chce wrocic do pl, gdy bede zdrowa oczywiscie, ale zastanawiam sie, czy np gdy ja mialam kontakt z wirusem i moj organizm jest na tyle silny, ze nie zachorowalam, ale on np we mnie siedzi tzn jestem nosicielka?
I gdy wroce do pl spotkam np. moja kolezanke, ktora jest w ciazy i podczas rozmowy droga kropelkowa ja zaraze....
czy przed wyjazdem powinnam zrobic badania ze na 100% nic nie mam?
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:01 pm   

wydaje mi sie ze powinnas :039: tylko troche dziwna sytuacja jest u ciebie bo jak kolega mojego syna zachorowal to krew do analizy pobrali od wszystkich domownikow tzn od tych ktorzy mieli najblizszy kontakt z chorym :119: moze juz tak nie robia ale pamietam ze tam prawie wszyscy dostali jakies leki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group