NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwojne Obywatelstwo: PL-NL
Autor Wiadomość
ewik
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 17
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 9:40 am   Podwojne Obywatelstwo: PL-NL

[]Czy ktos moze wie czy mozna ubiegal sie w Holandii o podwojne obywatelstwo? Tak szczeze mowiac nie chce sie pozbywac mojego Polskiego paszportu i jesli nie jest mozliwe aby miec podwojne obywatelstwo to zostane przy polskim.

Jesli ktos ma jakies informacje na ten tematam to prosze o odpowiedz.

Ja znalazlam cos takiego: 'Obywatel polski w myśl prawa polskiego nie może być równocześnie uznawany za obywatela innego państwa. W związku z tym nie może on powoływać się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na posiadane obywatelstwo obce dla uniknięcia skutków obowiązującego prawa polskiego.'
:D

Ale jak to rozumiec? [/color]
_________________
Ewa
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sie 02, 2010 7:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katja
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 36
Skąd: Eindhoven i Purmerend
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 11:28 am   

Zeby zachowac podwojne obywatelstwo musisz wyjsc za maz za Holendra. Inaczej musisz wybrac tylko jedno obywatelstwo. Tak powiedzieli mi w gemeente w Eindhoven.
 
 
ewik
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 17
Skąd: Haga
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 12:04 pm   

Z tym to za bardzo sie nie moge zgodzic. Wcale nie trzeba wychodzic za maz zeby otrzymac holenderskie obywatelstwo, ale oczywiscie to jedna z wielu obcij. Ja za maz nie wyszlam i mieszkam w Holandii dosyc dlugo i pobyt staly tez dostalam. Jednak z innch personalnych powodow przydal by mi sie Holenderski paszport. Bylam w IND i powiedzano mi ze paszport moge dostac ale musze sie pozbyc mojego polskiego-jednak mysle ze musi byc jakies inne wyjscie zeby miec tez polskie obywatelstwo.

na IND strone mozna znalesc:
Exceptions to giving up your current nationality

You do not have to give up your current nationality in the following cases:
1. Because of your naturalisation as a Dutch citizen you automatically lose your original nationality.
2. You can only give up your original nationality after you have been naturalised as a Dutch citizen (which you then have to do!).
3. Your country’s legislation does not allow you to give up your nationality.
4. You are married to or are the registered partner of a Dutch national.
5. You are a recognised refugee.
6. You were born in the Netherlands, the Dutch Antilles or Aruba, and you are still living there at the time you submit your application.
7. Before you reached age 18 you lived in the Netherlands, the Dutch Antilles or Aruba for an uninterrupted period of 5 years or longer.
8. You cannot be expected to contact the authorities in the country of which you are a national.
9. You have special and objectively assessable reasons for not giving up your nationality.
10. You are a national of a state that is not recognised by the Netherlands.
11. You are originally an Italian or French national and are part of one of the targetgroups of the so-called Second Protocol.
12. In order to give up your current nationality you will have to pay a large sum of money to the authorities in your country. You must be able to demonstrate this.
13. By giving up your nationality you would lose certain rights, which would cause you serious financial losses. Consider, for instance, inheritance law. You must be able to demonstrate this.
14. Before you can give up your nationality you have to fulfil (or buy off) your military service. You must be able to demonstrate this.
_________________
Ewa
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 12:29 pm   

Ewa z tego co ja slyszalam to od niedawna jest wlasnie taka ustawa ze nie mozesz miec jednoczesnie paszportu pl i nl..albo jeden albo drugi..
 
 
Katja
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 36
Skąd: Eindhoven i Purmerend
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 2:08 pm   

ewik oczywiscie ze NIE TRZEBA wychodzic za maz zeby dostac holenderskie obywatelstwo. Przeczytaj prosze uwaznie to co napisalam. Napisalam ze jesli wyjdziesz za maz mozesz miec podwojne, jesli za maz nie wyjdziesz - bedizesz musiala wybrac jedno z dwoch.
 
 
Katja
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 36
Skąd: Eindhoven i Purmerend
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 2:10 pm   

Jesli chcesz zatrzymac podwojne - wyjdz za maz. tak mi poradzili w gemeente w Eindhoven.
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 2:42 pm   

moze to ci sie przyda ustawa o obywatelstwie polskim

Pozdrowienia :wink:
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 3:40 pm   

ja wprawdzie wyszlam za maz,ale juz od 10 ciu lat mam podwojne obywatelstwo, teraz to podobno niemozliwe, strona holenderska wymaga zrzeczenia sie przed przyznaniem. W przypadku dziecka - mialo akt urodzenia i tlumaczenie, po prostu wyrobilam dwa...
 
 
ewik
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 17
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 6:13 pm   

w takim przypadku wole zostac przy swoim polskim paszporcie, nie chece zmieniac bo pozniej moge zalowac a cieszko pozniej paszport odzyskac.

Ale dzieki za info.

Pozdrawiam


:D :D :D :D 8)
malgosia napisał/a:
ja wprawdzie wyszlam za maz,ale juz od 10 ciu lat mam podwojne obywatelstwo, teraz to podobno niemozliwe, strona holenderska wymaga zrzeczenia sie przed przyznaniem. W przypadku dziecka - mialo akt urodzenia i tlumaczenie, po prostu wyrobilam dwa...
_________________
Ewa
 
 
malgosia
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 296
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 9:06 pm   

mysle, ze to sensowna decyzja, w tej chwili nie ma to juz szczegolnego znaczenia, gdybym musiala wybierac w zwiazku z konsekwencjami prawnymi np. takze ze wzgledu na prawo spadkowe w Polsce (w moim przypadku chodzi o spadek po dziadkach, grunty) pozostalabym przy polskim paszportem, wsrod moich znajomych wiekszosc nie zdecydowala sie na zrzeczenie polskiego obywatelstwa.
Generalnie polityka Holandii miala uderzyc w tureckich i marokanskich emigrantow, ktorzy z podwojnym paszportem wracali do Marokka i pobierali holenderski zasilek na dziecko, za ktory tam wygodnie zyli, stad zaostrzenia dotyczace koniecznosci zrzeczenia sie pierwszego obywatelstwa przed przyznaniem tutejszego...
 
 
DonCaver 
Poczatkujacy
DonCaver

Wiek: 43
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: Bussum
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 5:40 pm   Re: Podwojne Obywatelstwo: PL-NL

ewik napisał/a:
[cCzy ktos moze wie czy mozna ubiegal sie w Holandii o podwojne obywatelstwo? Tak szczeze mowiac nie chce sie pozbywac mojego Polskiego paszportu i jesli nie jest mozliwe aby miec podwojne obywatelstwo to zostane przy polskim.

Jesli ktos ma jakies informacje na ten tematam to prosze o odpowiedz.

Ja znalazlam cos takiego: 'Obywatel polski w myśl prawa polskiego nie może być równocześnie uznawany za obywatela innego państwa. W związku z tym nie może on powoływać się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na posiadane obywatelstwo obce dla uniknięcia skutków obowiązującego prawa polskiego.'
:D

Ale jak to rozumiec? [/color]


Tak to rozumiec ze jak masz polski paszport to chocbys mial(a) 100 innych paszportow to w polsce nigdy nie bedziesz traktowana(y) inaczej niz obywatel polski.
_________________
DonCaver
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sie 02, 2010 7:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mandarynka 
Poczatkujacy
Mandarynka

Wiek: 42
Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: den Haag
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:21 pm   drogie nowe obywatelstwo

789e kosztuje naturalizacja czyli zrzeczenie sie polskiego i przyjecie holenderskiego obywatelstwa Fiu fiu fiu Slono zaplacimy
_________________
Mandarynka
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:24 pm   

placisz tylko za nl obywatelstwo. zrzeczenie sie masz gratis:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
mandarynka 
Poczatkujacy
Mandarynka

Wiek: 42
Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: den Haag
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:25 pm   drogo

uwazam ze to za drogo Ale slub kosztuje jeszcze wiecej wiec niech strace ;)
_________________
Mandarynka
 
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 4:21 pm   

Ale jesli wychodzisz za holendra to akurat nie musisz sie zrzekac pl obywatelstwa zeby rpzyjac nl
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group