NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak ominac sluzbe wojskowa?
Autor Wiadomość
kluxklux
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 45
Skąd: boxtel
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 10:51 pm   jak ominac sluzbe wojskowa?

czesc! czy wie ktos moze jak wywinac sie z wojska? jestem tymczasowo wymeldowany z polski, miejsce pobytu holandia, jak widac nie wystarcza to zeby odklepac sluzbe. mam 25 lat i do dzisiaj mialem z nimi spokoj, do dzisiaj, poniewaz rano zapukal do domu moich rodzicow w polsce jakis gosciu z wezwaniem do woja! ma ktos jaka rade?
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 11:19 pm   

Hmm ja jestem w tej samem sytuacji :D Tez jestem wymeldowany tymczasowo i ze pobyt w NL :D Tylko ze bileciku nie dostalem zadnego jeszcze. Najgorsze to ze twoi rodzice odebrali list . Pozatym jestes wymeldowany czasowo z Polski , takze no nie wiem ... mi w tym calym WKU powiedzieli zeby sie wymeldowac i bedzie spokoj , no ale twoj przypadek tego nie potwierdza .
 
 
kravitz
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: ZONA
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 11:45 pm   

Na jakimś innym forum wyczytałem kiedyś, że wystarczy gdy jedno z rodziców uda się na komendę i złoży oświadczenie, że syn przebywa za granicą - wtedy dostaje sie odroczenie na 6 miesięcy (nie wiem ile w tym prawdy)
Natomiast znalazłem coś takiego:

Cytat:
Co z zagranicą?

W przypadku, gdy młody człowiek, który osiągnie wiek poborowy (czyli ma skończone 19 lat), a pracuje lub mieszka za granicą na stałe, automatycznie zostanie przeniesiony do rezerwy. Jeśli za granicą przebywa dłużej niż dwa miesiące, powinien zgłosić to w biurze meldunkowym. W przeciwnym razie może dostać wezwanie do poboru, a niestawienie się może skutkować grzywną, a nawet wyrokiem sądowym - maksymalnie dwoma latami pozbawienia wolności. Wojskowa Komisja Uzupełnień może też zwrócić się do urzędu gminy o wymeldowanie go. By uniknąć takich kłopotliwych niespodzianek o powrocie do kraju należy powiadomić WKU. Od tego momentu poborowy może być powołany do wojska.


I coś takiego...

Cytat:
Art. 44.1.Nie powołuje się do czynnej służby wojskowej poborowych uznanych za zdolnych do tej służby:
1) obywateli polskich, którzy stale zamieszkują za granicą;
2)absolwentów szkół oficerskich i szkół aspiranckich (chorążych) Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, którzy bezpośrednio po zakończeniu studiów (nauki) podjęli służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Policji, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Służbie Więziennej lub Państwowej Straży Pożarnej.
2.
3. W sprawach, o których mowa w ust. 1, orzeka wojskowy komendant uzupełnień na wniosek poborowego. Decyzję wojskowego komendanta uzupełnień doręcza się poborowemu na piśmie wraz z uzasadnieniem.
4. Od decyzji wojskowego komendanta uzupełnień przysługuje poborowemu odwołanie do szefa wojewódzkiego sztabu wojskowego w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji. Decyzja ta może by zmieniona przez szefa wojewódzkiego sztabu wojskowego również z urzędu, jeżeli została wydana z naruszeniem przepisów prawa.
_________________
"Jeśli wróg jest w zasięgu strzału, Ty również"

 
 
kluxklux
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 45
Skąd: boxtel
Wysłany: Sob Sie 18, 2007 8:08 pm   

acha nie napisalem ze mama nie odebrala wezwania, to nie dla niej wiec nie odebrala... dzieki kravitz!
 
 
Kuba 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 76
Skąd: Zoetermeer/Gdynia
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 12:04 am   

Idz do armii jest spoko, a tak poza tym jezeli by cie wzieli to z woja jest latwiej wyjsc niz wejsc. Np jak by cie juz wzieli to pal glubka ze nie mozesz sie przystosowac do zycia w grupie czyli wsydzisz sie kompam przy innych i codziennie do pani psycholog. Tylko nie przegnij bo ci jebna E i bedzie problem
Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ
_________________
Tak jestem honofobem
GA 1929
 
 
vitm
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 21
Skąd: z naprzeciwka
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 12:33 am   

Jak pojdziesz do nich przed wyjazdem i "poprosisz" o zgode na wyjazd to na 100% ja dostajesz i nie robia problemow, a jezeli oni ci cos wysylaja i dostaja odpowiedz ze juz nie jestes zameldowany to wtedy sie robia problemy...

Tak slyszalem, nie sprawdzalem... jeszcze...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 11:41 am   

vitm napisał/a:
Jak pojdziesz do nich przed wyjazdem i "poprosisz" o zgode na wyjazd to na 100% ja dostajesz i nie robia problemow, a jezeli oni ci cos wysylaja i dostaja odpowiedz ze juz nie jestes zameldowany to wtedy sie robia problemy...


moj brat wymeldowal sie z Polski jakies 2 miesiace temu... pare dni temu dostal wezwanie do wojska... no wiec dzowni tam i mowi, ze sie wymeldowal... pan o tym nie wiedzial i powiedzial, ze to sprawdzi jesli tak faktycznie jest to nie ma sie czym martwic... pobor do wojska nie bedzie go dotyczyl... oczywiscie do czasu jak nie wroci do Polski... jak to ten pan stwierdzil: oni beda na niego czekac w Polsce...
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 12:24 pm   

Zasada jest taka zeby nikt z rodziny nie odbieral listow z wojska , jesli odbiora to przerabane , listonosz wogole nie powinien dawac nawet.
 
 
kluxklux
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 45
Skąd: boxtel
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 6:10 pm   

duuvelke, Twoj brat wymeldowal sie tymczasowo czy na stale z polski? dzisiaj daje do przetlumaczenia moje zameldowanie- gewaarmerkt afschrift uit de basisadministratie persoonsgegevens to dowod mojego zameldowania czy tak? wysle to do polski i zobaczymy co mama zdziala w wku. zalatwilbym to sam ale przyszly w ostatnich miesiacach juz 3 wezwania,ktorych nikt nie odebral, wiec nie wiem czy by mnie na granicy nie zatrzymali... acha, jestem wymeldowany tymczasowo do wrzesnia 2007, moze dlatego sie czepiaja, wymelduje sie na kolejnych pare lat, przesle im to zameldowanie i zobaczymy...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 12:32 am   

moj brat wymeldowal sie na stale... podaj kraj zamieszkania jak sie wymeldowywal... no i temu panu przez telefon rowniez mowil, ze ma zamiar na stale zostac w Irlandii...
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 12:17 pm   

Ja zrobilem tak samo i zadnego problemu nie mam jeszcze :) Oby tak dalej bylo heh
 
 
kluxklux
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 45
Skąd: boxtel
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 6:31 pm   

gdzies w necie wyczytalem ze 1982 to najstarszy rocznik ktorego czeka pobor, ktos mi mowil ze do 27 roku zycia tez biora, kto inny znow, ze do 28? hmmmmm
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:29 pm   

Teraz nie ma limitu do konca zycia cie scigaja :)
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Śro Sie 29, 2007 4:17 pm   

Cytat:
Teraz nie ma limitu do konca zycia cie scigaja

To prawda ale nie całkiem. Ścigają "tylko" do osiągnięcia wieku emerytalnego.
Aby się WKU odczepiła wystarczy pobrać z urzędu miasta lub gminy w PL wniosek o wymeldowanie czasowe, wypełnić i podpisać w konsulacie (potrzebne potwierdzenie tożsamości) kraju w którym sie przebywa. Druk należy wysłać do swojego polskiego wydziału meldunkowego i po około tygodniu WKU otrzymuje informacje z urzędu miasta/gminy, że nie przebywasz w PL. To w 99% przypadków wystarczy ale czasem trzeba urzędnikom przypomnieć o zawiadomieniu WKU.
Ps.Mam taki druczek więc mogę odstąpić lub udostępnić do skserowania.
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
hanys
Poczatkujacy


Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: rotterdam
Wysłany: Śro Sie 29, 2007 9:27 pm   

I czego wy się tak tego wojska boicie :?: :twisted:
_________________
"Dopóki nie użyłem Internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group