NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Sty 06, 2015 6:08 pm
T-Mobile rezygnacja z uslugi
Autor Wiadomość
Slath 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 1:45 pm   T-Mobile rezygnacja z uslugi

Witam, kilka dni temu podpisałem umowę z T-Mobile na bezprzewodowy internet za niecałe 60 euro miesięcznie i już teraz doszedłem do wniosku ze nie jest wart swojej ceny, moje pytanie brzmi czy da sie jakoś z tego zrezygnować i ile to będzie mnie kosztować??
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 2:15 pm   

Karę umowną za zerwanie kontraktu, ktoś tu ostatnio pisał, że za zerwanie umowy na abonament telefoniczny płacił coś koło 1000 euro.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 2:30 pm   

Mialam problem z Tele 2,zawarlam umowe o abonament na internet. W liscie pisalo, ze moge zrezygnowac w ciagu 7 dni od otrzymania tego listu. Ja zrezygnowalam po 6 tygodniach wciaz nie majac modemu ani informacji, czy bede miala sygnal. Straszono mnie konsekwencjami.Wtedy zadzwonilam do UPC o internet i przedstawilam swoj problem.Powiedziano mi, ze prawnie mozna zrezygnowac w ciagu 7 dni od otrzymania przesylki (modem).
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Pią Paź 16, 2009 2:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pasQdzia 
Gaduła nad gadułami :-)

Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 471
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 6:02 pm   

jesli chodzi o abonament telefoniczny to tak:
jesli masz abonament na rok to po roku czasu mozesz bez zadnych problemow z miesiaca na miesiac zrezygnowac,ale jesli chcesz zrezygnowac przed uplywem roku to musisz zaplacic za abonament do konca umowy czyli w zaleznosci ile czasu przed uplywem umowy rezygnujesz i jak duzy masz abonament.
ale z internetem nie wiem jak to jest .
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 9:10 am   

pasQdzia napisał/a:
jesli chodzi o abonament telefoniczny to tak:
jesli masz abonament na rok to po roku czasu mozesz bez zadnych problemow z miesiaca na miesiac zrezygnowac,ale jesli chcesz zrezygnowac przed uplywem roku to musisz zaplacic za abonament do konca umowy czyli w zaleznosci ile czasu przed uplywem umowy rezygnujesz i jak duzy masz abonament.
ale z internetem nie wiem jak to jest .


z abonamentem na dostawę internetu jest dokładnie tak samo.Dodam tylko jeszcze, ze dostawcy usługi stosują jedno lub trzy miesięczne okresy wypowiedzenia tzn. od momentu złozenia pisemnej rezygnacji obowiązuje jedno lub trzy miesięczny okres karencji (jeden lub trzy miesiące musimy płatnie wg. dotyczasowych stawek jeszcze kozystac z zakupionej usługi operatora).Trzymiesięczny okres wypowiedzenie obowiązuje np. w Vodafone.
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 10:17 am   

marcelis28 napisał/a:

Dodam tylko jeszcze, ze dostawcy usługi stosują jedno lub trzy miesięczne okresy wypowiedzenia tzn. od momentu złozenia pisemnej rezygnacji obowiązuje jedno lub trzy miesięczny okres karencji (jeden lub trzy miesiące musimy płatnie wg. dotyczasowych stawek jeszcze kozystac z zakupionej usługi operatora).Trzymiesięczny okres wypowiedzenie obowiązuje np. w Vodafone.


Jesli masz juz internet, a Slath napisal, ze podpisal umowe kilka dni wczesniej, wiec chyba nie otrzymal jeszcze modemu, wiec smialo moze zrezygnowac z abonamentu bez zadnych konsekwencji
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 11:25 am   

Witch01 napisał/a:
marcelis28 napisał/a:

Dodam tylko jeszcze, ze dostawcy usługi stosują jedno lub trzy miesięczne okresy wypowiedzenia tzn. od momentu złozenia pisemnej rezygnacji obowiązuje jedno lub trzy miesięczny okres karencji (jeden lub trzy miesiące musimy płatnie wg. dotyczasowych stawek jeszcze kozystac z zakupionej usługi operatora).Trzymiesięczny okres wypowiedzenie obowiązuje np. w Vodafone.


Jesli masz juz internet, a Slath napisal, ze podpisal umowe kilka dni wczesniej, wiec chyba nie otrzymal jeszcze modemu, wiec smialo moze zrezygnowac z abonamentu bez zadnych konsekwencji


moja wypowiedz była uzupełnieniem tego co napisała pasQdzia
Witch01,zwróć tylko uwagę na fakt ,iz Slath podpisał umowę z T-mobile na abonament internetu bezprzewodowego.W takim wypadku zakładam ,iz modem (wraz z kartą SIM) odebrał z salonu w momencie podpisania dokumentów.Wnioskuję z jego wypowiedzi,ze podpisał umowę,odebrał modem,zainstalował go a transfer danych jaki jest możliwy w jego okolicy nie spełnia jego oczekiwań.Twój przypadek był zupełnie inny...Podpisałas umowę (w salonie firmowym lub on-line) i zrezygnowałas z usługi w momencie oczekiwania na przesyłkę zawierającą modem.
Nie zmienia to jednak faktu ,iz do 7 dni od momentu podpisania umowy/odebrania modemu ma możliwość rezygnacji z usługi T-mobile.Po tym terminie obwiązywać go będzie juz niestety kara umowna wg.regulaminu T-mobile za zerwanie podpisanej umowy na dostawę usługi.W jakiej kwocie nie mam pojęcia,ale na pewno będzie ona wyszczególniona w otrzymanym regulaminie.
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 11:38 am   

marcelis28 zgadza sie wszystko co napisales, dzieki za wyjasnienie. :039:
 
 
Slath 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 4
Wysłany: Śro Paź 21, 2009 5:11 pm   

Wczoraj znalazłem trochę czasu i pojechałem z kumplem który dobrze zna holenderski do salonu t-mobile żeby dowiedzieć się dokładnie jak sprawa wygląda, a nie wygląda dobrze heh. Jeśli chciałbym zrezygnować z tegoż internetu przed końcem umowy muszę zapłacić z góry za miesiące które pozostały mi do końca umowy czyli w tej chwili jest ich 12.
Wiec jestem na nich skazany jeszcze trochę czasu, dzięki za wypowiedzi i pozdrawiam.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Paź 21, 2009 6:22 pm   

Slath minely juz dwa tygodnie od podpisania umowy?
Jest jeszcze jedna opcja. Zglaszasz sie do innego operatora, od ktorego chcesz miec internet, przykladowo KPN, wtedy oni przejmuja abonament od T-mobile bez zadnych konsekwencji. Dostajesz druczek do wypelnienia upowazniajacy KPN do podjecia tej akcji, z tym ze musisz podac date z miesiecznym wyprzedzeniem. W moim przypadku nie bylo to potrzebne, poniewaz nie mialam jeszcze modemu. No i nie wszyscy operatorzy nie ze wszystkimi maja umowy.
 
 
des 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 48
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 1:34 pm   

Witam. Czy jeśli mam umowe na rok w t-mobile, to czy kończy się ona normalnie po roku czasu, czy automatycznie ją przedłużają, jeśli się nie zgłosi w ciągu kilku tygodni, tak jak bywa to w polskim orange?
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 1:48 pm   

Przedluzaja automatycznie. I jeszcze jedno - jezeli w ciagu tego czasu zaproponuja Ci znowu jakas oferte - taniej i szybciej surfen itp. to od tej oferty znowu jestes z nimi zwiazany na rok lub dwa w zaleznosci od umowy. Ja tak nieswiadomie wdepnelam w orange.
 
 
des 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 48
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 6:49 pm   

No to nie ciekawie, bo właśnie na dniach, jak nie już minął mi termin. Jesteś pewna że tak się dzieje w t-mobile? Wiesz w jakim okresie trzeba zgłosić że nie chce się dalej przedłużyć umowy?

Jeśli to prawda to co mam teraz zrobić, troche to bez sensu, podpisałem umowe na rok, a oni dalej ciągną kasę, to niby po co ta umowa... robią ludzi w bambuko.
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 7:03 pm   

Miesiac przed koncem umowy.
"Hoe en per wanneer kan ik mijn contract opzeggen?


Wil je je contract opzeggen, bel dan met T-Mobile Klantenservice op 0800 - 7111 (gratis).

Opzeggen per e-mail is niet mogelijk.

Let op: Als je je T-Mobile abonnement wilt opzeggen, dan dien je een opzegtermijn aan te houden van één maand. Deze termijn vangt aan op de dag van opzegging."

Ja wyslalam pismo z rezygnacja z abonamentu miesiac przed zakonczeniem umowy.

Pozdrawiam
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 7:27 pm   

Jesli minal okres umowy i zostala ona przedluzona stilzwijgend (automatycznie) to mozna ja zakonczyc, okres wypowiedzenia to 1 m-c.


http://www.t-mobile.nl/gl...na_01072009.pdf

Strona 2 , punkt 5.1

"...Een Overeenkomst voor onbepaalde tijd
kan de Klant telkens met inachtneming van een opzegtermijn
van één maand opzeggen."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group