NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochodem przez Polske
Autor Wiadomość
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Sie 16, 2007 11:14 am   Samochodem przez Polske

Witam

Potrzebuje informacji na temat drog i autostrad w Polsce.
Tzn moj znajomy wybiera sie z Holandii na wycieczke samochodem i musi przejechac przez Polske. Zapytal mnie czy juz autostrada jest zakonczona bo 2 lata temu ta nagle "wcielo" zakonczyla sie za Poznaniem, tak nagle bez ostrzezenia, wyladowal gdzies w jakiejs wsi... :lol:

A wiec bedzie on jechal przez Poznan i Warszawe na Bialorus...

Niestety nie mam zbyt wiele czasu by samej poszukac - napewno google bardzo by pomogl, dlatego prosze tu na forum bo moze ktos ma wiecej czasu ode mnie i sie chce albo po prostu wie :)

Dzieki
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Czw Sie 16, 2007 11:32 am   

sprobuj tego mapa od punktu A do punktu B
:arrow: http://www.mappy.com/
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 11:49 am   

Pawel, dzieki za mape. Nie moge jej dokladnie przestudiowac teraz... Powiedz, czy tam sa informacje o stanie drog, czy sa otwarte i jaki jest aktualny stan czy w uzytku czy remonty i czy sie przypadkiem nie koncza w czyims ogrodku :) Oni gdy jechali przez Polske tez byli dobrze przygotowani, mieli mapy i jechali autostrada na mapie pokazana byla autostrada i GPS tez pokazywal na autostrade ale to co tam powinno byc a bylo naprawde sie troche roznilo... :lol:
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 12:31 pm   

Wiesz takich informacji nigdy nie uzyskasz w 100%. Pracuje jako kierowca i używam wielu typu nawigacji i bardzo często tutaj w Holandii zdarza się że nawigacja źle mnie prowadzi a to na zamkniętą drogę a to na ścieżkę dla rowerów itd.

Na stronce którą Ci podałem powinna znajdować sie aktualna mapa z otwartymi drogami ale na pewno nie pokaże że są remonty.
Czasami Holendrzy nie mogą też zrozumieć że cos co u nas nazywa sie autostradą to u nich zostało by zakwalifikowane do dróg trzeciej kategorii :wink: :lol:
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 3:05 pm   

pawel1979 napisał/a:
Wiesz takich informacji nigdy nie uzyskasz w 100%. Pracuje jako kierowca i używam wielu typu nawigacji i bardzo często tutaj w Holandii zdarza się że nawigacja źle mnie prowadzi a to na zamkniętą drogę a to na ścieżkę dla rowerów itd.

Ja mam ten sam problem z GPS , czasami jest tak tez ze w nikeotrych miejscach gupi sie zasieg i trzeba urzadzenie od nowa wlanczac.
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 9:56 pm   

mariodsl napisał/a:
czasami jest tak tez ze w nikeotrych miejscach gupi sie zasieg i trzeba urzadzenie od nowa wlanczac.


to mi sie jeszcze nie zdarzyło może to wina urządzenia, może jest wadliwe :roll:
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 11:28 pm   

Wlasnie nie jest :D zawsze sie zawiesze np przy wiezdzie do Zaandam pod wiaduktem , nie wiem co to jest .
 
 
kravitz
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: ZONA
Wysłany: Wto Sie 21, 2007 12:55 am   

Jeśli chcecie mapę Polski to mogę podać linki do tej mapy
Kod:
http://www.inbook.pl/a/produkt/id/136840/multimedia_mapa_polski_2007_pc_program.html

Sam z niej korzystam i jest całkiem niezła.. Podał bym linki na forum ale pózniej będzie że warez rozsiewam więc pisać na PM :)
_________________
"Jeśli wróg jest w zasięgu strzału, Ty również"

 
 
kefas
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Sie 21, 2007 5:30 pm   

Weź jakąkolwiek mapę i znajdziesz drogę bez problemu. Ja pierwszy raz w życiu jechałem w tak długa trasę i z Białegostoku do Amsterdamu przyjechałem bez przygód. Naszą autostradę radzę ominąć, bo po pierwsze płatna, a po drugie, prawie cała w remoncie, więc i tak jedziesz jednym pasem 80km/h za tirem bez możliwości wyprzedzenia. Życzę miłej podroży.
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 9:49 am   

kefas napisał/a:
Weź jakąkolwiek mapę i znajdziesz drogę bez problemu. Ja pierwszy raz w życiu jechałem w tak długa trasę i z Białegostoku do Amsterdamu przyjechałem bez przygód. Naszą autostradę radzę ominąć, bo po pierwsze płatna, a po drugie, prawie cała w remoncie, więc i tak jedziesz jednym pasem 80km/h za tirem bez możliwości wyprzedzenia. Życzę miłej podroży.


kefas, problem nie jest w nietrafieniu bo trafili, tylko w opoznieniu oraz niezgodnosci mapy ze stanem aktualnym... na mapie byla autostrada a w rzeczywistosci to jakas droga przez wies...pewnie to byla autostrada tylko ze troche inna od holenderskiej :lol:

oni jada na Litwe - Kownz przez Polske... nie orientujesz sie moze jak sie maja sprawy na polskich drogach, do Bialego i dalej do granicy?

kravitz, co to za wspaniala mapa? :)
 
 
kravitz
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: ZONA
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 1:24 pm   

Renata_H napisał/a:

kravitz, co to za wspaniala mapa? :)


Podałem linka wyżej - zobacz :)
_________________
"Jeśli wróg jest w zasięgu strzału, Ty również"

 
 
kefas
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro Sie 22, 2007 5:14 pm   

napiszę Ci jutro wieczorem albo w piątek rano bo dziś wyjeżdżam do Polski :D więc zobaczymy jak tam remonty, budowy i utrudnienia :D
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 11:37 am   

kravitz, napisales podalbym wiec zrozumialam ze masz jeszcze jedna super mapke ;)
kravitz napisał/a:
Podał bym linki na forum ale pózniej będzie że warez rozsiewam więc pisać na PM :)


kefas, spoko, bede czekac az wrocisz :)
 
 
kefas
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 10:46 pm   

Hmm no więc droga przez Niemcy i Holandię miodzio. Nasza autostrada A2 też w porządku (w drodze na wschód przynajmniej). Za to droga od Konina do Warszawy(przez Sochaczew) to koszmar. Remonty, remonty, remonty... Niestety nie podam Ci dokładnej lokalizacji bo nie wnikałem co gdzie i jak, tylko spieszyłem do domu jak najprędzej :D Co do map to mieliśmy mapę Holandii oraz atlas Polski firmy "Marco Polo"(chyba tak to się nazywa,nie pamiętam dokładnej nazwy) i są to mapy tragiczne, nieczytelne, nieaktualne etc, ale jakoś sobie poradziliśmy(czyt. droga na orientację). Mapę Amsterdamu i Niemiec mieliśmy innych firm i z tymi mapami można w ciemno jechać(czyli kup cokolwiek oby nie w/w firmy).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group