NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
eigen risico
Autor Wiadomość
piotrunia 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 55
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 12:53 pm   eigen risico

czy moze ktos mi wytlumaczyc o co chodzi z tym wlasnym ryzykiem. Szukam wzedzie ale tak dokładnie nie wiem .Kiedy to płace?proze o odpowiedz
Ostatnio zmieniony przez piotrunia Śro Lis 18, 2009 12:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 1:08 pm   

pierwsze pieniążki za lekarza placisz sama (do takiej kwoty, jaką masz zapisaną w polisie). Im wyższą składkę ubezpieczeniową płacisz tym niższe jest wlasne ryzyko i odwrotnie. Proponuję poczytać temat
http://www.niedziela.nl/f...wotne&start=150

[ Dodano: Sro Lis 18, 2009 1:10 pm ]
więcej na ten temat (str. 2)
http://www.niedziela.nl/f...ryzyko&start=15

(czasem warto użyć opcji "szukaj") :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Śro Lis 18, 2009 1:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beapap 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Dordrecht
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 1:13 pm   

W tym temacie też dowiesz się wszystkiego:

http://www.niedziela.nl/forum/viewtopic.php?t=6096

:)
_________________
artystyczna-dusza-tulipanki.blogspot.com
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 1:58 pm   

Cytat:
pierwsze pieniążki za lekarza placisz sama


Jakiego lekarza?

Eigen risico to zazwyczaj nierefundowane leki, badania, zabiegi, Pierwsza Pomoc (pogotowie).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
piotrunia 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 55
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 2:13 pm   

to chyba nie jest tak z tym wlasnym ryzykiem , bylam u lekarza i nic nie placilam za leki rowniez.Moje ryzyko wynosi 165 euro,Kiedy place ja wlasne ryzyko?zawsze na poczatku roku place wiecej.opcja szukaj nic nie pomaga
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 2:17 pm   

na poczatku placisz wiecej? Nie rozumiem.

Napisalam Ci, ze tylko niektore leki sa darmowe (refundowane). Za niektore trzeba placic samemu (czesciowo lub w calosci).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
piotrunia 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 55
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 2:47 pm   

pierwsza skladke kazdego roku mam wyzsza w tym musze zaplacic 165 eigen risico.np chce skorzystac z fizykoterapii, ktora nie jest w moim pakiecie i co wtedy?
 
 
oliwek2 
Gaduła


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 173
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 2:49 pm   

piotrunia: Wizyta u lekarza nie wchodzi w eigen risico, a z lekami i badaniami to jest tak, ze z reguly nie placisz nic przy ich odbieraniu, ale raz na kwartal/ pol roku ubezpieczalnia przysyla ci do domu rachunek do zaplacenia wlasnie za te rzeczy. Zawsze dostaje takie rachunki z Ohry/ Fbto.

[ Dodano: Sro Lis 18, 2009 2:50 pm ]
Jak nie masz fizjoterapii w swoim pakiecie, to bedziesz musiala za to sama extra zaplacic. Dostaniesz rachunek do domu, albo zaplacisz sama na miejscu. Roznie bywa.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 3:17 pm   

lekarz rodzinny, leki od niego, położne, wszystko co związane z ciążą oraz dzieckiem i pierwsza pomoc nie wchodzi w eigen risico.
Co do fizykoterapii jeśli masz ją w pakiecie ale nie masz wykorzystanego własnego ryzyko to płacisz, chyba,że koszt będzie większy niż twoje ryzyko wtedy ponad to ubezpieczalnia pokrywa
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Śro Lis 18, 2009 3:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 3:35 pm   

ewcia.pol napisał/a:

Co do fizykoterapii jeśli masz ją w pakiecie ale nie masz wykorzystanego własnego ryzyko to płacisz, chyba,że koszt będzie większy niż twoje ryzyko wtedy ponad to ubezpieczalnia pokrywa


Fizjoterapia jest w dodatkowym pakiecie a eigen risico placi sie tylko za to co podlega pod podstawowe ubezpieczenie czyli lekarstwa (tez te refundowane) , badania laboratoryje... w sumie wszystko oprocz wizyty u domowego, poloznej i kraamzorg oraz dentysty dla mlodziezy do 22 lat.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 5:13 pm   

ewcia.pol napisał/a:
lekarz rodzinny, leki od niego


Ja placilam raz placilam za leki od mojego lekarza domowego, a drugi raz nie... ;) A nie ma tez mozliwosci, zebym miala wyorzystane wlasne ryzyko.... wiec nie wiem juz tez sama od czego to zalezy :D
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 5:30 pm   

Suska bo niektore lekarstwa pokrywane sa z ubezpieczenia podstawowego i wtedy placisz eigen risico a inne z dodatkowego i wtedy nie placisz eigen risico:

http://www.postbus51.nl/n...ik-vergoed.html
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 10:34 pm   

No właśnie nie wiem jak to jest dokładnie z lekami, bo za maść nie musiałam płacic a za antybiotyk musiałam płacić a w obu przypadkach miałam niewykorzystane ER, dlatego myslalam,że może od rodzinnego nie trzeba a np od specjalisty trzeba płacic.
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 10:42 pm   

ja tez czegosnie rozumiem.Place najwyzsze ubezpeczenie przez ostatnie 2 mc place o 63e wiecej.W liscie mi napisali ze to ER (?)ze co?ze nie wykorzystlam to musze zaplcic?czy dlatego ze przekroczylam...nie kumam.
nie pomyslalam sciagneli a ja list wyrzucilam...i co?glupota wlasna,wiem :) .A w tym mies placilam az 85e wiecej.Czy moga podwyzszyc skladke nie przedstawiajac kosztow leczenia(mielismy spore leczenie,moze o to chodzi?).No ale to wlasnie wtedy powinno byc ER uruchomione,nie?
_________________
Kobieta to zawod,nie plec-K.Sienkiewicz
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 10:48 pm   

Cytat:
8.Kunt u een rekenvoorbeeld geven?
Uw verplichte eigen risico bedraagt 150 euro. U maakt in 2008 van zorg gebruik voor een totaalbedrag van 700 euro. U betaalt dan uw volledige eigen risico: 150 euro. Plus natuurlijk uw premie. Uw zorgverzekeraar betaalt 550 euro (700 euro – 150 euro).


http://www.minvws.nl/actu.../default.asp#a1
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group