NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
odparzenie niemowlece
Autor Wiadomość
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 4:21 pm   odparzenie niemowlece

i stalo sie!przyplatalo nam sie odparzenie.czym moge smarowac pupe dzidzi?bepanthen nie dziala.....sudokrem tez...
 
 
Bozenka.k 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 4:36 pm   

marte78, posyp pupke maka ziemniaczana. Domowy,babciny sposob ale dziala:)
Sama wyprobowalam:)
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 4:52 pm   

http://www.babyboom.pl/ni..._sposobami.html
Natomiast mozesz spobowac tej masci (kremu) http://www.babyplein.nl/w...nzalf-tube.html
 
 
nicola 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Maj 2009
Posty: 52
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 5:01 pm   

Witam takze ostatnio mialam ten problem z moja malutka i dostalam tutaj taka masc Miconazoln zinkoxide kalkwaterzalf Fna . Zapisala mi to lekarka nie wiem czy bez recepty mozna to dostac ale jest rewelacyjna od razu wszystko zeszlo.Pozdrawiam
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 5:26 pm   

czasami bywa tak,że ani domowe sposoby nie działają ani dostepne kremy , słyszałam o tym kremie co pisze nicola, ze dobry ale nie wiem czy na recepte ,bo u nas działała skrobia bo nie mieliśmy jeszcze pożądnego odparzenia.
Marte: zwróc uwage na pampersy jakich uzywać,bo niektóre czasami też odparzają skórkę.
 
 
lena930 
Super gaduła
lena930

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 261
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 7:04 pm   

wszedobylski sudokrem tez jest skuteczny :039:
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 7:06 pm   

marte78 napisał/a:
bepanthen nie dziala.....sudokrem tez...


Ja tam bym po prostu poszla do apteki i zapytala, najczesciej oni znaja sie najlepiej.
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 8:02 pm   

A ja bym poszla z maluszkiem do lekarza, moze jest zakarzenie drozdzakowe, moze AZS,jesli zwykle masci na odparzenie nie pomagaja.
Tak zaradczo wietrzylabym pupcie jak najczesciej. W domciu pewnie i tak grzejecie, lezakuj maluszka bez pamperka. No i zmienianie pieluszki nie rzadziej niz co 3 godziny to jak amen w pacierzu.
 
 
jorgus34 
Poczatkujacy
Witam!!!

Pomogła: 1 raz
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 20
Skąd: Den Haag
  Wysłany: Czw Gru 03, 2009 11:23 pm   

Dla mnie osobiscie pomógł krem PENATEN na odparzenia jest rewelacyjny i sprawdzony , który zakupiłam w Polsce,żadne inne metody typu mąka ziemniaczana a także inne kremy np.sudocrem nie pomogły i oczywiscie bardzo częste zmienianie pieluszki nawet co godzinkę i wietrzenie pupci zalecane.Mój synek tez to przechodził bo zmieniłam mu marke pieluszek na inne dostał uczulenia i odparzenia.Po tym kremie szybko zniknęły ranki.Pozdrawiam wszystkie mamy. :039:
 
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Śro Gru 09, 2009 11:33 am   

mąka ziemniaczana może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego- nie stosuj bo szkoda maluszka. ja na pupcię stosowałąm maść termentiol lub bephanten- sudokrem odpadał, można myć też dupkę w wodzie takimi fioletowymi kryształkami- ale za diabła nie pamiętam nazwy. jeśłi chcesz mogę sprawdzić czy mam i ewent. wysłąć pocztą. radziłąbym jednak wizytę w consultatiebeauro
_________________
gosik
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Śro Gru 09, 2009 2:40 pm   

gosik, tormentiol jest dobra mascia, ale NIE WOLNO jej stosowac dla niemowlat :079:
te fioletowe krysztalki to nadmanganian potasu, ma dzialanie odkazajace (antyseptyczne), ale i wysusza. Mozna do kapieli dodac tez troszke naparu z rumianku, dzialanie to samo.
Bepanten jest wlasnie do takich ranek, nadzerek, ale skoro marte twierdzi, ze nie pomogl, to moze tu byc cos powazniejszego.Jak najbardziej polecam wizyte w CB:)
 
 
gosik 
Gaduła

Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 105
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 11:08 am   

dzięki za nazwę kryształków- wiedziałam że jakoś tak brzmi tylko nie wiedziałam dokładnie. :043: ..co do tormentiolu to ja stosowałam na polecenie dermatolog po tym jak synkowi po antybitykach zrobiła się straszna ranka na dupce a nic innego nie skutkowało- a wierzcie mi że wykupiłam pól apteki różnego rodzaju maści. w końcu poszłam po rozum do głowy i poszłam do dermatolog a ona poleciła właśnie tormentiol- poskutkował. bardzo cieniutko trzeba smarować i tylko przez max. 3 dni
_________________
gosik
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 5:10 pm   

gosik napisał/a:
mąka ziemniaczana może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego- nie stosuj bo szkoda maluszka.
:119: stary sprawdzony sposob ale wiadomo nie u wszystkich dziala zalezy od stopnia odparzenia.
 
 
marte78 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 191
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 5:40 pm   

dziekuje dziewczyny za pomoc.pomogla maka ziemniaczana.jak dobrze,ze mamy to forum
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 7:22 pm   

marte: zawsze pomaga :) dobrze,że z dupcią już ok, i oby już nigdy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group