NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf
Autor Wiadomość
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 1:27 am   Re: 180 euro co miesiąc z balasting / Voorlopige Teruggaaf

dzesmenka napisał/a:
czy jesli ja takze nie miałam dochoducałego rocznego tylko 1.5miesiąca a moj mąz ma firme polską i wystawia tutaj faktury,czy tez mi ten dodatek sie przysługuje.pozdrawiam i dziekuję za rady.


Po 1. to nie dodatek
Po 2. jak ma tylko firme polska to nie mozesz z tego korzystac
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Czw Lis 26, 2009 1:28 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chayenned 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 1:48 pm   

Witam! Chcialabym prosic o pomoc, poniewaz obecnie znajdujemy sie w bardzo ciezkiej sytuacji finansowej, mamy male dziecko, a moj partner wciaz trafia na nieuczciwych pracodawcow. Czytam ten watek i nie rozjasnia mi to sytuacji w jakiej my jestesmy. Moj partner w Holandii jest zameldowany od kwietnia 2007 roku i od tego czasu pracowa dla biura posredniczacego do polowy lutego 2008, ja pracowalam dla tego samego biura od sierpnia 2007r. takze do lutego 2008r, ale zameldowana w Holandii jestem dopiero od konca lutego 2008r. Od zerwania umowy z posrednikiem ja nie pracowalam, a partner nie mogl znalezc legalnej pracy do dnia dzisiejszego, rejestrowal sie nawet w dawnym CWI, ale tam tez nie mieli dla niego pracy, uitkering tez nam nie przysluguje tak wnioskuje. Czy zatem moge sie sarac o ten dodatek (zwrot- nie wiem jak to ujac) i za ktore lata, czy za ten rok tez moge skaldac wniosek? Dodam jeszcze moze, ze pobieramy tu rodzinne i kinderbijslag. I czy wysokosc zwrotu nie zalezy przypadkiem od wieku, bo z tego co slyszalam placi sie mniejsze podatki za osoby do 21 roku zycia. Rozliczalismy sie za rok 2007 i 2008, ale osobno. Prosze o pomoc!
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 2:01 pm   

Sprobuje jeszcze raz wyjasnic, aby uzyskac te znizke podatkowa jedno z partnerow musi zarobic powyzej 10000 euro bo to oznacza odpowiednio wysoki pobrany podatek, a drugie ponizej 6000. U was taka sytuacja byc moze miala miejsce w 2007 roku, ale w 2008 jesli pracowaliscie legalnie tylko 1.5 miesiaca to na pewno nie. Kinderbijslag i zameldownie nie maja tu nic do rzeczy. Majac zameldowanie mozecie sie starac o zasilek socjalny.
 
 
martitta50 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 43
Wysłany: Pią Gru 25, 2009 10:28 pm   Rozłąkowe

Witam Mam kikla pytań dotyczacych wspólnego rozliczenia. Mój mąż w 2008 roku pracował 10 miesięcy w Holandii, a dwa w Polsce. Ja 9 miesięcy w Polsce. Właśnie dostaliśmy pismo, że mamy sie rozliczyć. Wypełniłam wersje elektroniczna wspólną i wyszło jedynie 717 euro zwrotu. Słyszałam, że te pieniądze dostane dopiero wtedy kiedy ja wypełnie oddzielnie i wpisze męża jako partnera fiskalnego. Mam pytanie o Polskie dochody, czy je też uwzględnić, no i dziecko, czy w męża zeznaniu je wspisać, czy wswoim. Dziękuje za odpowiedź

[ Dodano: Sob Gru 26, 2009 10:24 am ]
Mam jeszcze jedno pytanko znalazłam w tej pozycji dwa wyrażenia
1. Betaalde voorlopige aanslag inkomstenbelasting en premie volksverzekeringgen 2008
2. Ontvangen voorlopige teruggaaf inkomstenbelasting en premie volksverzekeringen 2008

A w dalszej części
Brtaalde voorlopige aanslag inkomensafhankelijke bijdrage Zorgverzekeringswet
Proszę jeszcze o jedno odpowiedź Mam w jarografie Ingehouden loonheffing Co to jest i do czego to sie wykorzystuje Resztę już rozgryzłam
Dzięki
 
 
rybula 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Wrz 2008
Posty: 10
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 1:24 pm   

witam! do tej pory dodatek na niepracujaca zone otrzymywalismy przy rozliczeniu z podatku, teraz chcielibysmy to zmienic by wyplacali nam co miesiac, czy moglby ktos podac linka skad mozna pobrac formularz ktory trzeba wypelnic, lub przeslac mi go na maila : [email protected] z gory dziekuje.
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 3:59 pm   

http://www.belastingdienst.nl/download/2340.html dla osob zameldowanych w Holandii lub
http://www.belastingdienst.nl/download/2334.html dla osob nie zameldowanych.

_____________________________
Rozliczenia podatkowe
AGW Administratiekantoor
 
 
kaska435 
Poczatkujacy
kasiula

Wiek: 41
Dołączyła: 28 Lis 2008
Posty: 8
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 4:15 pm   pomocy...

a ja mam pytanko czy ktos z was pomoglby mi to wypelnic,bo sama nie dam rady.
sciagnelam i probowalam wypelnic ale jest wiele rzeczy ktorych nie rozumiem.
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 9:56 pm   

kaska435, a sprobowalas to wrzocic tu na forum do tlumaczen??
To jest specjalny temat do tlumaczen.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 3:13 pm   

która osoba powinna skladac wniosek o heffingkorting co mało zarabia czy partner fiskalny tej osoby?? po przeczytaniu powyżej rozumiem,że jeśli chciałabym aby kwota ta była wypłacana co miesiac mogę wypełnić formularz voorlopige aanslaag, zamiast wypełniać rubrykę w zeznaniu rocznym tak? dziekuje za odp
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 3:39 pm   

U kunt de algemene heffingskorting laten uitbetalen via een voorlopige aanslag als u aan de volgende voorwaarden voldoet:

•U hebt geen inkomen, of uw inkomen is lager dan € 6.520.
•In het kalenderjaar waarvoor u de voorlopige aanslag krijgt, hebt u meer dan 6 maanden dezelfde fiscale partner.
Let op!

Als later blijkt dat uw fiscale partner geen of weinig belasting hoeft te betalen, kan het zijn dat u geen recht hebt op de volledige algemene heffingskorting. In dat geval moet u (een deel van) de uitbetaalde algemene heffingskorting weer terugbetalen.

Jak z powyzszego wynika wniosek powinna zlozyc osoba ktorej dochody roczne nie przekraczaja 6520 euro.


________________________________
Rozliczenia podatkowe
AGW Administratiekantoor
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 4:03 pm   

dzięki za odpowiedź, a czy dobrze myślę jeśli chodzi o te miesięczne wypłaty?
póki co nie pracuje w tym roku i czy mogę już złożyc wniosek na 2010?
i czy są jakieś górne granice zarobków drugiej osoby?
i czy liczą się rowniez zasiłki np macierzynski, chorobowy ?
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Wto Lut 16, 2010 5:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ja1206 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Kwi 2009
Posty: 103
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 5:33 pm   pytanie

a ja mam takie pytanie ja zarobilam w 2009 roku ponad 10000 euro moj maz 7000 czy przy rozliczeniu mozemy jakos te minimalna roznica od niego odjac i dodac do mnie zeby on sie zmiescil w tej granicy 6520 euro.aha i jescze jedno przy kwocie jaka maz zarobil w 2009 roku powinien dostac caly zwrot podatku ale czy oprocz tego zwrotu nalezy sie tez ten dodatek na malo zarabiajacego partnera.dzieki i pozdrawiam
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 2:00 pm   M-biljet a T-biljet

Ktory formularz za co odpowiada?

[ Dodano: Nie Lut 21, 2010 5:22 pm ]
ktora osoba wypelnia formularz o hefingskorting?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:54 pm   

ewcia.pol napisał/a:
dzięki za odpowiedź, a czy dobrze myślę jeśli chodzi o te miesięczne wypłaty?
póki co nie pracuje w tym roku i czy mogę już złożyc wniosek na 2010?


tak, mozesz wniosek juz zlozyc... licz sie z tym, ze jesli bedziesz w tym roku pracowala... to byc moze bedzie musiala czesc zwrocic... bo jak nazwa mowi: voorlopig... wiec jeszcze nie definitywny

i czy są jakieś górne granice zarobków drugiej osoby?[/quote]

Nie, nie ma...

ewcia.pol napisał/a:
i czy liczą się rowniez zasiłki np macierzynski, chorobowy ?


tak, bo to rowniez dochod... jesli UWV wyplacolo ci bezposrednio pieniadze to dostaniesz od nich jaaropgave...
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 10:20 am   

Mozna juz zlozyc wniosek o wyplate miesieczna heffingskortingu na 2010r. Jak to zrobic ? Online czy formularz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group