NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ov chip kart
Autor Wiadomość
korkosz
Gaduła

Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 107
Skąd: rotterdam
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 1:32 pm   ov chip kart

witam wszystkich forumowiczow!jestem z rooterdamu i od lutego trzeba miec ov chip kart !czy ktos z was posiada informacje jakie rodzaje sa:abonamentowe czy na kolometry i ktore sa najlepsze? :061: dzieki
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 1:39 pm   

http://forum.niedziela.nl...=kaart&start=15

rowniez na OV-chipkaart mozna kupic abonament... podrozujac przez strefy gdzie nie mamy abonametu placimi za przejechany km...
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 6:57 pm   

a ja bym chciala sie dowiedziec jak ta karta dokladnie dziala, tez jesli chodzi o pociagi...

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 7:09 pm   

A może ktoś wie jak to wychodzi cenowo w porównaniu do strippenkaart ?
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 8:42 am   

moj syn jezdzi do szkoly na ta karte ,jak wchodzisz do autobusu to musisz zaczipowac ,a jak wysiadasz to tez ,jak nie skasujesz przy wyjsciu ,to sciaga z karty 4 euro ,a jak skasujesz to dopisuje z powrotem te 4 euro.Taryfy sa rozne w kazdym regionie inaczej ,ale jest troche taniej jak strippenkart
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
korkosz
Gaduła

Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 107
Skąd: rotterdam
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 8:58 am   

no tak jest nawet stronka po holendersku ale cienko jest wytlumaczone o tych abonamentach!ja dojezdzam codziennie pociagiem do pracy i chce kupic dla siebie najtansza obcje tego chip kart!tylko jaka?

[ Dodano: Wto Sty 05, 2010 9:59 am ]
bo jak kupie np na miesiac ta karte to pozniej moge ja juz zostawic i tylko doladowywac saldo w specjalnych automatach i gdy mam jeszcze jakas sume na karcie to ona mi przepada?
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 11:24 am   

Jeszcze dodam, ze przy podrozowaniu pociagiem czytniki stoja albo na peronach, albo przy wejsciu na dworzec, trzeba "zaczipowac" (ciekawe slowo ;]) i odczipowac na dworcu, na ktorym wysiadamy.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 10:34 pm   

korkosz napisał/a:
bo jak kupie np na miesiac ta karte to pozniej moge ja juz zostawic i tylko doladowywac saldo w specjalnych automatach i gdy mam jeszcze jakas sume na karcie to ona mi przepada?


sa 2 rodzaje OV-chipkaart:
- imienna (czyli z twoimi danymi i zdjeciem... na ta karte mozesz wykupic abonament) i tylko ty mozesz ja uzywac... tutaj mozesz dostac tez rozne znizki... np. studenci maja ta karte... lub dzieci do 18 roku zycia aby miec znizke... czyli na ta karte dostaje sie zniszki, jesi ci jakies przysluguja...
- anonimowa... kazdy ja moze uzywac... w kazdej chwili mozesz doladowac... na tej karcie nie bedziesz mial zadnych znizek...

majac karte imienna (ktora kiedys mozna bylo dostac za darmo, teraz juz chyba nie) wykupujesz abonament, ktore po uplywie mozesz przedluzyc... majac caly czas ta sama karte.. .na karcie jest napisane do kiedy jest wazna... np. moja OV-chipkaart jest wazna do 13-01-2014

doladowania z karty nie przepadaja... mozesz doladowyac w automatach lub w okienkach gdzie sprzedaja rowniez abonamenty...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Pon Lut 01, 2010 8:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 6:54 pm   

Hej

Wczoraj dzwoniac na infolinie w sprawie ov chipkaart dla studentow, z pytaniem, co mam zrobic jesli wciaz jeszcze jej nie mam, otrzymalam odpowiedz ze termin waznosci starej ( ov z 2009 roku ) zostal przedluzony na luty Tak do wiadomosci dla ludkow ktorzy jak ja, jeszcze nie posiadaja nowej.

:039:

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 9:52 am ]
Hej

Mam ov dla studentow i zastanawiam sie jak mam to aktywowac ? bede tez musiala placic ?

Pozdrawiam
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
anetaad4 
Poczatkujacy
anetaad4

Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 49
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 2:05 pm   

Witam!a ja mam takie pytanie czy na karcie jest widoczny zakupiony abonament(Złota karta ze zdjeciem)jesli np na stacji metro lub a automacie chce to sprawdzic gdzie bedzie informaja o zakupionym abonamencie?Pytam ,poniewaz w sobote kupilam abonament a ciagle mam pobierane pieniazki z konta.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 4:27 pm   

anetaad4, zaloguj sie do mijn ov-chipkaart. tam znajdziesz wszystkie produkty na karcie. a abonament kupilas przez strone? moze zapomnialas go potem "odebrac" z automatu i dlatego nie jest aktywny...

mijn ov-chipkaart: https://www.ov-chipkaart.nl/mijnovchipkaart/
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
anetaad4 
Poczatkujacy
anetaad4

Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 49
Wysłany: Pon Lis 11, 2013 5:00 pm   

abonament kupilam na stacji metra(zuid Rotterdam)no i tu jest wlasnie problem zalogowalam sie na ov chip kaart a abonamentu nie ma;(
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 10:16 am   

Tak z innej beczki, nie wszyscy wiedza ze : mozna sie przesiadac dowolna ilosc razy (w okreslonym czasie,rowniez dotyczy pociagu) wtedy "karta nie sciaga" takzwanej oplaty startowej. To sprawia ze wychodzi taniej niz strippen jesli musimy sie pare razy przesiasc...
Nie zapominajmy jednak "skasowac karty" przy kazdym wejsciu i wyjsciu, takze przy przesiadce.
Powodzenia
 
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 1:21 pm   

Robus_1 napisał/a:

Nie zapominajmy jednak "skasowac karty" przy kazdym wejsciu i wyjsciu, takze przy przesiadce.


Hmmm, czy aby na pewno? Kiedy kiedys tam jechalam pociagiem z 2 przesiadkami, to pan na dworcu mnie poinformowal, ze odbic karte musze tylko na sacji poczatkowej i koncowej. Tak tez zrobilam, a zaden konduktor sie nie doczepil.
_________________
<cenzura>
 
 
Robus_1 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 82
Skąd: Barendrecht/Wroclaw
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 5:54 pm   

Mozliwe ze tak jest z pociagami, ale tramwaje, autobusy na 100% trzeba przy kazdym wejsciu/wyjsciu...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group