NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wygrana sprawa w sadzie a incasso
Autor Wiadomość
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 4:27 pm   Wygrana sprawa w sadzie a incasso

No wiec, krotki skrot - Moj tato mial kiedys firme, zleceniodawca nie wyplacil pieniazkow. Sprawa poszla do sadu i wygralismy ( pani - polka, nawet sie nie zglosila). Wyprowadzila sie gdzies i sluch po niej zaginal. Orzeczenie o wygranej mamy oraz wszystkie dokumenty od adwokata. Teraz problem bo podobno nie maja jak z niej sciagnac kasy.
Czy moglby ktos polecic jakies biuro incasso ktore nam moze pomoc (oczywiscie rozumiem ze w gre wchodzi prowizja). Firma juz nie istnieje, ale to chyba nie problem bo wszystkie papiery sa na mojego tate. Chodzi o 15.000 wiec chetnie bysmy to w koncu odzyskali.


Zna ktos pomysl ? :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 4:57 pm   

Bardzo ciezko bedzie Wam odzyskac te pieniadze ,jak ta osoba nic nie ma,co mozna spieniezyc.Holendrzy mowia van de kale kip kan je niet plukken.Mimo,ze sprawa jest wygrana w sadzie .Mojemu mezowi tez zdarzylo sie ,ze nie zaplacili ,poszedl do incasso ,kosztowalo go to ,ale kasy nie odzyskal......Chyba mlotkiem w leb szybciej pomoze ,takim naciagaczom powodzenia :039:
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 4:59 pm   

No tak niby nie ma, a ja wiem ze sobie zyje, sciaga tu rodzinke, wiec chyba jednak ma cos tam... :039:

[ Dodano: Sro Sty 06, 2010 4:59 pm ]
Chcialabym takie incasso ktore po prostu jakos ostro sie za to zabierze a nie " ona powiedziala ze nie ma to nie ma"
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 5:06 pm   

Sylwia , to nie incasso a komornika ci potrzeba , on moze zajac jej rzeczy w domu , konto w banku , wejsc mezowi na wyplate .
Incasso nie ma takiego prawa a komornik tak szczegolnie jak masz juz wyrok sadu.

monika
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 5:07 pm   

MAARIT napisał/a:
...Mojemu mezowi tez zdarzylo sie ,ze nie zaplacili ,poszedl do incasso ,kosztowalo go to ,ale kasy nie odzyskal...

nie wiem jak dziala takie incasso, ale moze poszukaj takiego, ktore prowizje skasuje dopiero po sciagnieciu kasy, a nie przed.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 5:36 pm   

Znacie namiary na jakiegos dobrego komornika ? :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 5:44 pm   

Sylwia , ten jest bardzo dobry i ma biuro w Lelystad
http://www.deurwaarder.com

Monika
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 5:52 pm   

dzieki wielkie juz do nich napisalam
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 5:59 pm   

powodzenia

Monika :039:
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 8:08 pm   

W tej sprawie, chcialam jeszcze zasugerowac aby dobrze przeczytac wyrok sadu.
Czy wyrok obciaza firme czy osoby cywilne/prywatne?
Jezeli wyrok obcaza firme a na koncie firmy nie ma pieniedzy, to nic komornik nie poradzi.
Czesto jest tak, ze wlasciciel firmy nie odpowiada swoim majatkiem za majatek firmy i za dlugi firmy, wiec komornik nie ma prawa sciagac pieniedzy z konta prywatnego wlasciciela firmy.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 8:23 pm   

Obciaza konkretnie osobe. :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 8:54 pm   

Jesli jest firma jednoosobowa to komornik moze wejsc tez na mienie prywatne danej osoby

Monika
 
 
martyna.ewa 
Poczatkujacy


Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 48
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 9:45 pm   czy incasso mnie oszukuje??

Witam, bardzo bym prosila o pomoc w takiej sprawie:

-poszlam do biura incasso w NL poniewaz trafilam na takiego cfaniaczka co mu sie placic nie chcialo. Jedna z procedur incaso byla sprawa w sadzie,ktora wygralam. I teraz tak-wyrok zapadl 1,5 roku temu,komornik juz zaczal dzialac ale cos mi tu smierdzi ze tak powiem. Czy biuro incasso tez moze zciemniac? Biuro incasso zabronilo mi bezposredniego kontaktowania sie z komornikiem -to raz. (??) A dwa, kiedy dzwonie do incasso zapytac o postep splaty,to maja takie glupie odpowiedzi jakby chcieli mnie splawic-maja tak mi sie wydaje pretensje ze ja w ogole dzwonie i pytam (!! -a przeciez im za to zaplacilam, dzwonie w sprawie moich pieniedzy! tym bardziej ze oni nigdy pierwsi nie dzwonia ani nie pisza jak spraw wyglada) Dzwonie srednio raz na 3 miesiace,lub na ich umowiony termin kiedy mam dzwonic, a jak juz dzwonie to oni NADAL nic nie wiedza!! Zaplacilam im za wszystko wiec czuje ze im sie nie chce juz nic... To tak jaby mi oni laske robili ze mi pieniadze przelewaja -raz na pol roku! i to po ciezkich upominaniach sie,prosbach! Ja rozumiem gdyby to byla kwota 20.000 euro conajmniej, a tu chodzi o 3 tys euro... Mam Pytanie: czy moge zwolnic biuro incasso z dalszych uslug, a konkretnie -z posrednictwa w przelewaniu pieniedzy? Bo komornik najpierw przelewa kase do Biura a potem biuro do mnie na konto. Chcialabym bezposrednio dostawac pieniadze odzyskane przez komornika na moj rachunek w NL. Czy ktos cos moze poradzic,pomoc??
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 10:29 pm   

martyna.ewa,

jak to sie stalo, ze dzialaja tu razem ze soba dwie instancje incaso i komornik ?


Cytat:
Jedna z procedur incaso byla sprawa w sadzie,
rozumiem ze to incaso a nie komornik ,skierowalo sprawe do Sadu i reprezentowalo ciebie na tej sprawie

Cytat:

Biuro incasso zabronilo mi bezposredniego kontaktowania sie z komornikiem


to chyba jakies nieporozumienie ...jak to uzasadnili ? masz to na pismie ?


Cytat:
czy moge zwolnic biuro incasso z dalszych uslug, a konkretnie -z posrednictwa w przelewaniu pieniedzy?
jesli podpisywals z nimi jakas umowe o sciaganie dlugu ,za ich posrednictwem
to obawiam sie ze trudno bedzie teraz to odkrecic
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Paź 19, 2011 10:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 8:07 am   

incasso = najgorsza zaraza w nl!

napisz jeszcze ktore incasso jak mozna wiedziec (moze mialam z nimi stycznosc)

ja nie wierze ze na poczatku nie dostalas od nich zadnego pisma... komornik moze byc wyslany tez od incasso wiec nie ma tu jakiegos zdziwienia.

incasso to twoj tussenperson (posrednik miedzy toba a pieniedzmi) wiec podpisujac z nim kontrakt wyrazilas zgode na reprezentowanie cie.

Dluznik ma prawo do oddawania naleznosci w terminach jesli to 3000 to moze oddawac po 500 miesiecznie.

Raczej w umowie masz napisane ze nie mozesz bezposrednio dostawac pieniedzy od komornika.

a to ze oni sa ,,nieuprzejmi" - to sprawa innej kategorii, wkurzajace kiedy do klientow mowia tak samo jak do dluznikow.... :072:

Co mnie martwi to brak tej spojnej komunikacji (tez tak mialam!) Dla mnie chaos - dla nich zwyczajna procedura.

co ja zrobilam:

1. na kazdej (prawie) stronie incasso masz taki link do KLACHTEN - tam zostawilam swoj pelen niezadowolenia wpis

2. bez dzwonienia sie nie obylo , ale wyslalam ladne oficjalne pisemko z zaznaczeniem ze zycze sobie pelnej odpowiedzi na pismie.

3. Dostalam pismo (czekalam moze z 2 tyg :/ ) wszytsko ladnie wylumaczone z tabelka ile juz dluznik wplacil etc.

sprobuj moze w ten sposob.


p.s.: raz mialam takie incasso gdzie po zalogowaniu bylo widac cale dossier sprawy (wiec ile juz zaplacil, jaka prowizje zabralo incasso, ile jeszcze zostalo etc) moze ty tez masz taka opcje?
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group