NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot podatku 2008 zły numer konta
Autor Wiadomość
stivoo66 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 11, 2010 1:22 pm   Zwrot podatku 2008 zły numer konta

Witam wszystkich.
Mam duzy problem ze zwrotem podatku za 2008r a mianowicie osoba rozliczająca mnie twierdzi ze ktoś za mnie zmienil numer konta na które mają wplynąc pieniądze na dokumentach ktore otrzymalem z US z NL a dokladnie to bylo pod konec wrzesnia zeczywiscie byl podany zly numer konta jednak na wyliczeniach które dostalem od Pani W ktora mnie rozliczala zauwazylem ze juz na nich jest podany zly numer konta a to byl 25 luty 2009 wiec skoro Pani W twierdzi ze zekomo ktos w sierpniu zlozyl wniosek o zmiane numeru konta to jak to jest mozliwe?? Obecnie konsultuje się z radcami prawnymi w NL lecz moze ktos z was znalazl sie w podobnej sytuacji albo ma namiary na jakąs dobrą kancelarie która moze mi w tym pomóc. I mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie moze się ktoś orientuje jak ma wyglądac pismo do US w NL odnośnie tej sprawy , czy mam w takim pismie wszystko opisac i czy wogole Urząd da mi jakas odpowiedz na takie pismo.

Pozdrawiam.
 
 
krzych62 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 35
Wysłany: Pon Sty 11, 2010 6:22 pm   

Na pewno będzie więcej takich osób. Trzeba wreszcie się zebrać i wpólnie zgłosić do belastingu i na Policję !!!!!!! w 2007 wiele osób straciło zwrot podatku. Proszę o kontakt wszystkich poszkodowanych!!!!!!
 
 
mimi1982 
Nieśmiały użytkownik
Razi mnie fałsz

Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 83
Skąd: Haarlem
Wysłany: Pon Sty 11, 2010 7:12 pm   

Stivoo-rozliczałeś się już wcześnieJ?
Ja byłam w takiej sytuacji,że najpierw rozliczałam się przez biuro w Polsce,ale potem rozliczała mnie znajoma w Holandii i poprostu pieniądze automatycznie poszły na konto biura w Polsce,ponieważ nie został zmieniony numer swift banku.Może u Ciebie stało się tak samo.
Pozdrawiam :039:
 
 
tia maria 
Poczatkujacy
tia maria

Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 8:48 pm   

Tez wlasnie wygląda na to, ze padłlam ofiarą takiego oszustwa. Rozliczałam się za pośrednictwem firmy IBS Centre z Hagi. Otrzymałam dokumenty z Belastingdienst z numerem konta, którego w życiu nikomu nie podawałam i na oczy go nie widziałam, nie wiem czyje to konto. Jak poprosiłam Panią z biura które mnie rozliczało, czyli IBS Centre o wyjaśnienie i wyprostowanie całej sprawy zażądała ode mnie dodatkowych opłat więc chyba wiadomo kto jest winny całemu zamieszaniu i fałszowaniu. Jestem bardzo rozczarowana taką postawą polskiego biura rozliczeniowego, szczególnie że zostało mi polecone przez znajomego. Będę się kontaktować z belastingdienst i zobaczę czy jestem w stanie jeszcze coś zdziałać, ale na pewno nie zapłacę tej firmie ani grosza więcej za oszustwo i naciągactwo.
 
 
mikka 
Gaduła
Fire, walk with me!

Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 173
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 1:23 am   

Najlepiej jeśli zaczniesz od zmiany numeru konta w Belastingdienst: formularz

Skoro już w lipcu podany był nieprawidłowy numer konta, a tajemnicza Pani W tłumaczy że w sierpniu ktoś zmienił numer konta, to odpowiedź nasuwa się sama. Wiele już było dyskusji na forum dotyczących tego tematu. Rozliczała Cię firma czy osoba prywatna? Jeśli zależy Tobie na zwrocie tych pieniędzy to bez pomocy prawnej się nie obędzie, ale myślę że są to pieniądze do odzyskania. W końcu.. ten inny numer konta do kogoś należy.
 
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 11:19 pm   

W tej sprawie nalezy napisac do urzedu podatkowego w Holandii i opisac powstala sytuacje. Urzad powinien odpowiedziec na pismo i wyjasnic.
Nalezy tez wyslac formularz do podania aktualnego nr konta bankowego jak podal wyzej inny forumowicz.
Wiele osob rozliczajacych sie przez rzekoma firme "H" ktorej sprawa byla podobna, zwrocilo sie o pomoc w tej sprawie. Aktualnie toczy sie sprawa w urzedzie podatkowym odnosnie wyjasnienia tej sytuacji.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Śro Wrz 22, 2010 2:55 pm   

Pozwolę sobie odświeżyć temat

Otóż mam taki problem. Ubiegam się o zwrot podatku za 2009 rok. Dostałem informację z Belastingdienst że zostałem już rozliczony i pieniądze ze zwrotu wpłyną mi moje stare konto holenderskie. Jednakże nie jestem już w NL a moje holenderskie konto zamknąłem. I tu jest pies pogrzebany.

Co chcę zrobić?
Otóż zamierzam zmienić numer konta na które trafi zwrot podatku za 2009 rok. Z tym że nowe konto będzie znajdować się w polskim banku.

Pytania:

1.Czy wyżej podany formularz daje mi taką możliwość? Jeśli tak gdzie mam wpisać nowy numer polskiego konta (w jaką rubrykę bo nie bardzo wiem, a poza tym polski numer ma 16 cyfr a tam takiego pola nie ma)?
2. Co oprócz numeru konta powinienem wypełnić?
3. Na jaki adres wysłać (polecony?)?

Jestem z góry wdzięczny za profesjonalną odpowiedź
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group