NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dojazd do amsterdamu samochodem
Autor Wiadomość
angelika 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 141
Skąd: Holandia, GLD
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 8:19 am   dojazd do amsterdamu samochodem

wybieramy sie ze znajomymi samochodem do amsterdamu, tylko chcielibysmy zaparkowac gdzies przed Amsterdamem np. w Diemen, i na miejsce dojechac pociagiem, zna ktos moze bezplatny(lub niezadrogi) parking w poblizu stacji pociagowej w Diemen?lub inne podobne rozwiazanie, aby nie jechac do samego amsterdamu samochodem,tylko zostawic go gdzies w poblizu i dojechac pociagiem??bede wdzieczna za pomoc ;)
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 8:33 am   

proponuje parkingi p+r. Kiedys kosztowaly 6e/dobe. W tej cenie auto mozesz zostawic nawet na 3 dni (albo 4 dni), a do tego dostaniesz jeszcze bilety na komunikacje miejska. Ja czesto korzystalem z parkingu pod arena.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Pią Kwi 16, 2010 8:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
angelika 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 141
Skąd: Holandia, GLD
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 9:01 am   

chcialabym eszcze dopytac o ten parking arena. nie znam za bardzo amsterdamu, czy tam dojedzie sie bez problemu czy np. trzeba przeciskac sie przez centrum, korki itd?i jeszcze jedno , jak juz zaparkujemy na tym parkingu to jest to daleko od centru?tzreba wziac autobus zeby tam dojechac??
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 9:14 am   

nie bedziesz miala zadnych problemow z dojazdem. jak przyjedziesz z pl to przed samym amsterdamem (lub jego obwodnica) dojedziesz.
tu masz mapke (zakladam, ze do amsterdamu przyjedziesz autostrada A1): http://maps.google.nl/map...8,0.138187&z=13
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
angelika 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 141
Skąd: Holandia, GLD
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 9:30 am   

dziekuje za pomoc
 
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 9:58 am   

Parkingi P+R sa specjalnie daleko od centrum zrobione zeby wlasnie potem jechac komunikacja , to sa one:

The offcicial Park and Ride (P+R) car parks in Amsterdam:



* P+R Transferium ArenA
* P+R Olympisch Stadion
* P+R Sloterdijk
* P+R Zeeburg
* P+R Zeeburg II
* P+R Bos en Lommer
* P+R World Fashion Centre

ten o ktorym bylo mowione wczesniej przy arenie jest przy autostradach A2 i A9 i niedaleko obwodnicy czyli A10
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 10:19 am   

angelika napisał/a:
... tzreba wziac autobus zeby tam dojechac??

tak. ale nie ma z tym problemu. w cenie parkingu sa bilety na komunikacje miejska, a parking jest przy samej stacji metra. bilety dostaniesz na kazdy dzien parkowania i dla kazdej osoby. sa to bilety powrotne wazne przez godzine od skasowaniu (na tramwaj/autobus/metro).
jak juz zaparkujesz to idziesz do kiosku opisanego "P+R" i mowisz ile bedziesz parkowac i ile chcesz biletow. wazne jest, zeby przy wyjezdzie tez w kiosku zaplacic, a nie w automacie. trzeba oddac skasowane bilety, bo bez tego nalicza ci standardowa oplate za parkowanie.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:02 am   

stroopwafel napisał/a:

* P+R World Fashion Centre


Na ten parking proponuje uwazac - zanim zrobili z niego P+R to mialem tam abonament z pracy (obok mam biuro). Na tym parkingu mialem dwa wlamania do auta :119: plus beznadziejnie sie po nim jezdzi
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pią Kwi 16, 2010 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomkod 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 57
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:35 am   

Każdy parking ma to do siebie, że nie wiesz co Cię zastanie po powrocie.
A odnośnie tematu to jest P+R w Diemen Zuid i jest darmowy. Nie ma zbyt dużo miejsc parkingowych ale z rana spokojnie uda się zaparkować. Jest on zaraz przy linii metra 53 i stamtąd do Centrum to jakieś 10-15 min. Karty na bilet można kupić w automatach.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:44 am   

no tak ale skoro jest darmowy to jest na pewno niestrzezony . Ja osobiscie wolalbym zaplacic i miec auto na strzezonym parkingu.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:46 am   

Odkad zrobili P+R tam (parkowalem tam ZANIM P+R bylo w WFC) to parking mam gdzie indziej i jest spokoj.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:49 am   

stroopwafel, platny parking nie oznacza, ze jest on strzezony, a takie strzezone sa odpowiednio drozsze. ja mimo wszystko lubie parking na arenie i parkuje zawsze przy "budce" :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Pią Kwi 16, 2010 11:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group