NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Cze 13, 2010 3:19 pm
nadpłata za prąd i gaz.
Autor Wiadomość
agnesdz15 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sie 2008
Posty: 25
Skąd: Heemstede/Zandvoort
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 2:52 pm   nadpłata za prąd i gaz.

Mój problem polega na tym,że wynajmuję z chłopakiem mieszkanie (około 40 m2)od 1 września 2009.Kontrakt mieszkania jest na chłopaka.Oboje pracujemy,więc bywamy w domu dopiero od 17.Kontrakt za gaz i prąd mamy w Eneco i płaciliśmy 185 euro miesięcznie.W styczniu dostaliśmy rozliczenie za te 4 miesiące z dopłatą na prawie 800 euro za gaz.
Myśleliśmy,że to pomyłka,że mamy może popsuty licznik.Złożyliśmy reklamację,w Eneco obiecali że przyjadą z nowym licznikiem.To były obiecanki.Po jakimś czasie przyszły rachunki już z firmy incasso z karami na 1200 euro.Zapłaciliśmy to ,bo kary nas przerażały(oczywiście Eneco ,ani firma incasso nie chciało rozłożyć na raty ).
W internecie znalazłam firmę United Consumer,która( przynajmniej tak mi się wydawało)dadzą nam korting.Myślałam,że dostaniemy ten korting w Eneco.Wypisałam wniosek.I po kilku dniach przychodzi kontrakt ,że jestem nowym klientem United Consumer i teraz będę płącić za prąd i gaz w ich firmie na kwotę za gaz 112 euro a za prąd 110 euro.(Nie wiem skąd wzieli sobuie stan licznika,bo my im nie podawaliśmy)
Pisałam,że to nieporozumienie,dzwoniłam i tłumaczyłam,że kontrakt jest w Eneco na mojego chłopaka,oni twierdzili,że jesteśmy u nich i wogóle wielkie nerwy.
Eneco znowu nam przysłało rozliczenie za prąd i gaz do kwietnia na kwotę 1200 euro.Dodam,że za prąd naliczyli nam o 4500 kWh za dużo.Pkazało się,że faktycznie nie jesteśmy już klientami w Eneco.
W końcu udało nam się zrezygnować z tego United Consumer( po 2 miesiącach dzwonienia i wyjaśniania,że nie chcemy byc u nich tylko w Eneco).Ale mamy do zapłaty 450 euro w United Consumer.
Napłata wg naszego rozliczenia wynosi około 1000euro.
Wróciliśmy spowrotem do Eneco.Przysłałi nam Meterstandenformulier.
Jest na nim miejsce na spisanie liczników za prąd i gaz obecnie.
Moje pytanie brzmi czy wrócą nam te pieniądze z Eneco za te poprzednie miesiące ?Co z tym United Consumer?Bo im też musimy zapłacić.
Nie wiem gdzie poprosić o pomoc w wyjaśnieniu nam całej tej sprawy.
Mam nadzieje,że jakoś zrozumiale to napisałam.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Cze 13, 2010 3:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 3:19 pm   

agnesdz15,
po co nowy temat


http://www.niedziela.nl/f...ighlight=#86134

http://forum.niedziela.nl...ccbf3228e4f4e85
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group