NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
oddelegowanie a dodatki
Autor Wiadomość
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 4:36 pm   oddelegowanie a dodatki

hejka, sluchajcie mam taka skomplikowana sytuacje, jestem w NL juz 3 lata, ostatnio stracilem prace (upadek firmy) szybko musialem znalesc nowa i znalazlem,jednak nie jest to praca dla holenderskiej firmy. pracuje normalnie z holendrami ale dla polskiej firmy, jestem tak jakby oddelegowany. ale mam normalnie meldunek w holandii, jestem tu z zona i dzieckiem i pobieram dodatki (huur, zrog i kinder) i teraz moje pytanie czy te dodatki dalej mi sie naleza?moja firma twierdzi ze sie naleza poniewaz placa za mnie podwojny podatek,tyle ze ubezpieczenie mam oplacane w PL. wydaje mi sie to troche dziwne. czy ktos moze udzielic mi kompetentnej odpowiedzi? bo przysluguje mi prawo do zasilku 3 miesiecznego i teraz nie wiem co robic.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 5:19 pm   

nuta, tu pracujac badz mieszkajac masz obowiazek TU sie ubezpieczyc . Nie wiem dlaczego za ciebie placa 2 podatki ??????????? :072: jesli oplacasz je w NL nie musisz sie z nich rozliczac w PL ( poszukaj tu na forum temat o abolicji podatkowej ) .
I tak jestes tu zameldowany a nawet twoja rodzina jest tu zameldowana to dodatki do czynszu na dzieci itd napewno sie ci naleza . ?JEsli jestes delegowany to mieszkasz na hotelu i wszystko oplacasz i zalatwiasz w Pl , A o ile sie nie myle to w czasie delegacji poza granicami jestes 6 lub 5 tygodni i musisz zjechac na jakis czas i znow wracasz dodatkowo firma cie delegujaca w PL musi ci placic extra kaske za to ale o delegacjach poszukaj w polskim prawie , ale nie wydaje mi sie by to chcieli oplacac :) pozatym w twoim wypadku to juz nie delegacja.
Kilka peniakow :
tu masz meldunek i/lub prace masz obowiazek wykupienia TU u.zdrowotnego.
tu masz meldunek i/lub prace mozesz sie ubiegac o dodatki
tu masz meldunek i/lub prace mozesz sie starac tu o zwrot podatku i nie musisz takowego oplacac w PL.

[ Dodano: Sro Cze 16, 2010 5:22 pm ]
a dodatek za ubezpieczenie teraz sie ci nie nalezy ze wzgledu ze nie jestes w NL ubepzieczony. Przyszykuj sie na to ze ta sume bedziesz musial zwrocic do u.podatkowego.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Cze 16, 2010 5:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 5:22 pm   

hmmm chyba sie nie rozumiemy. jestem tu od 3 lat i normalnie place sobie i zonie ubezpiecznie i nie rezygnuje z tego. pracuje nadal w holandii i mieszkam w swoim mieszkaniu. tyle ze pracuje tu dla polskiej firmy.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 5:25 pm   

nuta napisał/a:
bo przysluguje mi prawo do zasilku 3 miesiecznego i teraz nie wiem co robic.

skoro masz prace to nie dostaniesz zasilku. Ale faktycznie po przepracowaniu minimalnie 26 tyg z 29 nalezy ci sie zasilek "kuronowka"w wysokosci 70 % ostatnich zarobkow przez conajmniej 3 m-ce .

[ Dodano: Sro Cze 16, 2010 5:26 pm ]
fakt o ubezpieczeniue zrozumialam ze nie jestes ubepieczony tu tylko w PL.
Skoro jestes ubezpieczony to takze nalezy sie dodatek za ubezpieczenie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 5:26 pm   

nie chodzi mi o to zeby brac zasilek i jednoczesnie pracowac, tylko jezeli nie naleza mi sie te dodatki, to bardziej oplaca mis ie przejsc na zasilek i szukac nowej pracy.

[ Dodano: Sro Cze 16, 2010 5:27 pm ]
a ulga na niepracujaca zone rowniez mi sie nalezy?bo pobieram taka.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 5:30 pm   

nuta napisał/a:
tylko jezeli nie naleza mi sie te dodatki, to bardziej oplaca mis ie przejsc na zasilek i szukac nowej pracy.
dziwne podjesie do sprawy . No ale to chyba moje spojrzenie na zycie.
Kazdy kto przepracowal tu w ostatnich 29 tyg conajmniej 26 tyg nalezy mu sie zasilek . Dokladnie co i jak wyliczaja w zwiazku z zasikiem to jest tu tez temat na to poswiecony i mozesz go poczytac .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 5:30 pm   

dla mnie to jest pokrecone, czyli mimo ze pracuje dla polskiej firmy jako oddelegowany do Holandii z polski, mam tu meldunek to oplacaja za mnie poadtek rowniez do belastingu?czyli dostane od nich jaarpogave za 2010 r?bo przeciez wielkosc dodatkow zalezy od dochodow,a ja mam polska umowe na sume 2000zl ktora wplywa mi na PL konto a roznice dostaje do reki, 10e na godzine.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 5:31 pm   

nuta napisał/a:
a ulga na niepracujaca zone rowniez mi sie nalezy?bo pobieram taka.
teraz to juz naprawde przeginasz chcesz zeby na tacy ci wszystko podano.
Tu na forum masz wszystkie odpowiedzi na tywoje pytania . Opcja szukaj na glownej stronie forum w prawym gornym rogu. Powoedznia.

[ Dodano: Sro Cze 16, 2010 5:34 pm ]
nuta napisał/a:
dla mnie to jest pokrecone, czyli mimo ze pracuje dla polskiej firmy jako oddelegowany do Holandii z polski, mam tu meldunek to oplacaja za mnie poadtek rowniez do belastingu?czyli dostane od nich jaarpogave za 2010 r?bo przeciez wielkosc dodatkow zalezy od dochodow,a ja mam polska umowe na sume 2000zl ktora wplywa mi na PL konto a roznice dostaje do reki, 10e na godzine.

hmmmmm to juz jakies przekrety. poradze szukaj innego pracodawcy lub pogadaj sobie z tym pracodawca/b.pracy bo ty pracujesz conajmniej 50 % na czarno . Zapytaj ich co i jak i nie daj sie zbyc. Pozatym jak sie teraz zwolnisz to tracisz prawo do zasilku.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 6:22 pm   

baileys napisał/a:
Kazdy kto przepracowal tu w ostatnich 29 tyg conajmniej 26 tyg nalezy mu sie zasilek

W 36 trzeba przepracowac 26.

A zasilek Ci sie nie nalezy jesli sa zrezygnujesz z pracy.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group