NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opłaceniem karty kredytowej
Autor Wiadomość
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 6:24 pm   Problem z opłaceniem karty kredytowej

Witajcie,

Sytuacja wygląda tak, nie będę niczego zatajał, bo nie oto w tym chodzi, a potrzebuję rady.

W zeszłym miesiącu musiałem wybrać całą kwotę ze swojej karty kredytowej, tj. 2500 e, aby opłacić agency fee i kasę dla właściciela - ogółem 3500 e do zapłaty dla maklera.
Pojawił się dzisiaj niestety problem, sądziłem, że jeśli w okresie rozliczeniowym z bankiem nie uiszczę wpłaty to po prostu naliczą odsetki, po prostu potrzebowałem szybko dużej kwoty, a od nikogo nie pożyczę tak dużych pieniędzy.
Problem polega na tym, iż gość z banku dzwonił z przypomnieniem o płatności, kolejny okres rozliczeniowy przypada na 24 lipca i wtedy też nie zapłacę, bo... nie otrzymałem jeszcze zwrotu depozytu od obecnego właściciela (1500 e) i wypłaty z pracy (prawie 2000 e, stały kontrakt).

Moje pytanie, czy jeśli zapłacę całość 11 sierpnia to będą z tego powody jakieś duże problemy? Jak już wspomniałem liczyłem, że naliczą odsetki i im to opłacę w całości i będę miał spokój, bank to ABN AMRO i mam tam konto 3 lata, kartę kredytową bodajże od kwietnia, zero problemów z płatnościami - bowiem starałem się kontrolować wydatki.

Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 6:42 pm   

karte kredytowa mozesz tez splacac w ratach jesli wyplaciles juz cala sume z karty to splacasz okolo 200 euro miesiecznie i mozesz to bezposierednio wplacic na konto ISC Cards ( Master Card ) w Dimen

Monika
Ostatnio zmieniony przez mavd Śro Lip 21, 2010 6:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 6:50 pm   

miesiecznie musisz splacic ta minimalna kwote, o ktorej pisze mavd. jezeli tego nie zrobisz to bank moze ci ta karte zablokowac i zerwac z toba umowe o karte. a to oznacza, ze twoj kredyt zostanie przeksztalcony w dlug, ktory bedziesz musial jak najszybciej splacic. ale mysle, ze sprawa jest do dogadania z bankiem. tylko sam sie do nich zglos i powiedz co i jak, a nie czekaj, az dostaniesz pismo o zerwaniu umowy...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 8:17 pm   

mavd napisał/a:
karte kredytowa mozesz tez splacac w ratach jesli wyplaciles juz cala sume z karty to splacasz okolo 200 euro miesiecznie i mozesz to bezposierednio wplacic na konto ISC Cards ( Master Card ) w Dimen

Monika


Jezeli chce splacac miesiecznie to musi najpierw wypelnic druk gespreid betalen i poczekac na akceptacje banku. Nie mozna poprostu placic bez uzgodnienia z bankiem miesiecznej raty.
Mariusz.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 8:46 pm   

faktycznie o tym nie pomyslalem, ze to trzeba miec wybrane :) tu masz formularz: http://www.abnamro.nl/nl/...betaalwijze.pdf
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group