NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z mieszkaniem,prosze o pomoc
Autor Wiadomość
lukasek08 
Poczatkujacy
lukasek08

Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 32
Skąd: den haag
  Wysłany: Śro Lip 21, 2010 4:57 pm   Problem z mieszkaniem,prosze o pomoc

Witam mam problem z mieszkaniem,mieszkamy w 2 jako małżenstwo w mieszkaniu wynajetym od maja 2009 roku,z kotraktem i meldunkiem i place kase wlascicielowi na konto..A dostałem list od jakiegoś notariusza ze te mieszkanie jest niepłacona Hipoteka na te mieszkanie i ze to bendzie wziete 26 pazdziernika pod młotek bo to narazie przejmie bank.A Własciciel powiedzial ze musze samemu szukac mieszkania do tej daty mam czas.Mam pytanie czy własciciela obowazkiem jest szukac mi mieszkania.A jakie ja mam prawo prosic o jakoms pomoc i gdzie, jak jestem zameldowanyw gemende.A teraz nie mamy kasy na wynajecie i placenie czynszu razy 3.klipa z praca!nie wiem co robic?
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 5:27 pm   

wydaje mi sie, ze wlasciciel nie ma obowiazku szukac ci mieszkania. Nawet jakby jednak mial taki obowiazek, to wyglada na to, ze sam ma jakies problemy, wiec na pomoc z jego strony to bym za bardzo nie liczyl. Jestes w o tyle dobrej sytuacji, ze masz dosc czasu na znalezienie czegos:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 5:49 pm   

Poza tym jesli nie chcesz placic borgu + maklerowi to po prostu nie wynajmuj przez maklera. Wtedy placisz normalnie czynsz bez zadnych wartosci 3 czynszow.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 5:56 pm   

a swoja droga to obecnemu wlascicielowi placiles borg? jezeli tak, to upewnij sie, ze jest wyplacalny, bo moze sie okazac, ze potem bedziesz jeszcze dlugo sie z nim meczyl, zeby kase odzyslac. Skoro bankowi nie placil, to wynajmujacym sie tez moze sie nie przejmowac:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Śro Lip 21, 2010 5:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MartaAmsterdam 
Gaduła

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 102
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 6:32 pm   

Albo sie z nim umow ze zamiast placic za jeden miesiac czynsz to on wezmie pieniadze ktory ty wplaciles jako borg.
 
 
lukasek08 
Poczatkujacy
lukasek08

Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 32
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 6:52 pm   

tak za borg płaciłem,i juz mam z nim umówione ze ostatni miesiac nie płace.A gdzie mam takiego mieszkania szukac bez tych opłat,ale chce legalnie i z meldunkiem bo juz mam meldunek i auto na nl blachy.
 
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 6:59 pm   

Jeśli znalazłbyś mieszkanie, które wynajmuje prywatna osoba, bez pomocy maklera, to wtedy koszta są mniejsze. Ja wynajmując mieszkanie od prywatnej osoby musiałam zapłacić jeden miesiąc czynszu i kaucję (tzn. borg - równowartość niecałej kwoty czynszu) na dzień dobry :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 7:44 pm   Re: Problem z mieszkaniem,prosze o pomoc

lukasek08 napisał/a:
Witam mam problem z mieszkaniem,mieszkamy w 2 jako małżenstwo w mieszkaniu wynajetym od maja 2009 roku,z kotraktem i meldunkiem i place kase wlascicielowi na konto..A dostałem list od jakiegoś notariusza ze te mieszkanie jest niepłacona Hipoteka na te mieszkanie i ze to bendzie wziete 26 pazdziernika pod młotek bo to narazie przejmie bank.A Własciciel powiedzial ze musze samemu szukac mieszkania do tej daty mam czas.Mam pytanie czy własciciela obowazkiem jest szukac mi mieszkania.A jakie ja mam prawo prosic o jakoms pomoc i gdzie, jak jestem zameldowanyw gemende.A teraz nie mamy kasy na wynajecie i placenie czynszu razy 3.klipa z praca!nie wiem co robic?

W identycznej sytuacji byla moja kolezanka.
Od momentu otrzymania pisma z banku przestala placic czynsz dla wynajmujacego i w ten sposob odzyskala swoj borg.
Z tym pismem od notariusza zglosila sie do spoldzielni mieszkaniowej, w ktorej byla wczesniej zapisana i otrzymala mieszkanie przed czasem egzekucji wyznaczonej przez bank.
 
 
lukasek08 
Poczatkujacy
lukasek08

Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 32
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 7:56 pm   

o to pomysł,dzieki.ale ja jestem zarejestrowany i zatwierdzam w srody na necie www.woonnet-haglanden.nl juz 2 miesiace.to moze ta kolezanka była juz dłuszy czas zarejestrowana w spodzielni,i miała lepiej.to moze zalezy tez od czasu zapisania sie.
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 8:03 pm   

nie tylko od czasu zapisania, ale na to w jakiej dzielnicy i na jakie mieszkania reagujesz
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 8:07 pm   

lukasek08, 2 miesiace w hadze to malo, niektorzy 2 lata czekaja i sie doczekac nie moga..
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 9:18 pm   

Kazda spoldzielnia mieszkaniowa przydziela mieszkania poza kolejnoscia, wlasnie dla ludzi ktorzy znajda sie w takich podbramkowych sytuacjach.
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Śro Lip 21, 2010 9:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukasek08 
Poczatkujacy
lukasek08

Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 32
Skąd: den haag
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 9:35 pm   

a jak to mam zrobic jak tylko jestem zarejestrowany na necie,a nie w spodzielnii.moze wybrac najblisza,albo co mam z tego mieszkanie i isc do tej i sie popytac z tym wszystkim co powiedza na to.ale za bardzo nie umie tak jezyka!tylko nie mam potwierdzenia ze jestem zarejestrowany na tym necie!
 
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Śro Lip 21, 2010 10:02 pm   

Witam.Zeby skorzystać z otrzymania w trybie przyspieszonym mieszkania ze spółdzielni musisz być tam zarejestrowany.Radzę skorzystac z pomocy kogoś kto zna dobrze język.
Powodzenia , Pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 10:21 pm   

lukasek08... jak jestes zarejstrowany na necie... to masz swoj pasnummer, jest ci on potrzebny do logowania sie na stronie.

najlepiej przejdz sie do spoldzielni i przedstaw swoja sytuacje, jesli jestes zapisany na stronie www.woonnet-haaglanden.nl to oni powinni cie widziec w swoim systemie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group