NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozliczenie - pytanie
Autor Wiadomość
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 6:12 pm   rozliczenie - pytanie

Witam

Mam jedno pytanie. Znalazłem pewną firmę w Polsce która chce mnie rozliczyć. W poprzednich latach rozliczałem się w Holandii i wszelkie otrzymane zwroty dostawałem na konto holenderskie. Po powrocie do kraju konto holenderskie zamknąłem. Podczas rozmowy z panią księgową zostałem poinformowany że zamykając konto holenderskie "zamknąłem" sobie możliwość bezpośredniej wypłaty zwrotu na moje konto. Dlatego też będzie potrzebowała ona mojego pełnomocnictwa i skieruje środki z mojego zwrotu na swoje konto a następnie przeleje je na moje polskie konto bankowe.
Pytanie: Czy rzeczywiście jest tak że holenderski fiskus nie może mi wpłacić zwrotu na moje "polskie" konto? Jeśli tak nie jest to bardzo proszę o jakieś prawne uzasadnienie (chodzi o jakiś paragraf itp).

Z góry wielkie dzieki
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 6:19 pm   

mozesz rowniez dostac przelew na polskie konto , podczas robienia zeznania nie podawac nr.konta a potem przyjdzie pismo z prosba o podanie polskiego nr konta

monika
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 6:21 pm   

Ksiegowa opowiada bzdury. Jesli w rozliczeniu nie podales numeru konta wtedy otrzymasz z belastingu druk do podania nr. konta w Polsce lub sam wysylasz do nich pismo gdzie podajesz swoj sofinr. date urodzenia, adres oraz nazwe i adres swojego banku, IBAN i BIC. Pismo to wysylasz na adres: Belastigdiendt Limburg / kantoor Buitenland
Postbus 4486
6401 CZ Heerlen
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 6:27 pm   

No widzicie drodzy państwo , tak też czułem. Firma która mi udzieliła tych informacji to Perfecta z Raciborza. Coś chyba muszą z tego mieć że tak mi powiedzieli.
Mavd widzę że ty rozliczasz - mogłabyś mnie rozliczyć (tylko że jestem w PL) ? Napisz mi jak cosik na PW[/b]
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 8:20 pm   

No niekoniecznie ktos Cie oszukuje. Ja sie rozliczalam przez firme we Wroclawiu i pieniadze zostaly najpierw przelane na ich konto ( mialam od nich pisemna umowe a oni moje pelnomocnictwo), a potem po odliczeniu 50 euro za ich usluge zwrot wplynal na moje konto. Nie mialam zadnych zastrzezen chociaz poczatkowo troche sie balam. Jak sie okazalo nie bylo powodu.

[ Dodano: Czw Lip 22, 2010 8:21 pm ]
Kazde biuro pobiera swoja oplate- nikt nie rozlicza za darmo
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 6:36 am   

Amissa, no gratuluje glupoty ;) tacy ludzie mnie doslownie rozwalaja. Jak mozna dac komus pelnomocnictwo w sprawie swoich pieniedzy, i to czesto nie malych!???
Belasting jak najbardziej wysyla zwroty na polskie konta, nie zgadzaj sie na takie cos, ze oni pobieraja podatek na swoje konto, a dopiero potem wysylaja go do Ciebie. Smierdzi mi tu oszustwem na kilometr!!! Ciekawa jestem ilu ludzi juz tak oszukali.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 9:32 am   

Edysia, po co od razu tak chamsko? Ty jesteś taka cwaniara, co nikt jej w życiu nie oszukał? Rozumiem o co Ci chodziło - pełno jest oszustw przy okazji zwrotu podatku na konto biura, ale nie trzeba od razu kogoś bluzgać za to, że komuś zaufał przy takiej okazji, a co najlepsze - nie został nawet oszukany.
_________________
Dumny Polak
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 12:14 pm   

EdysiaK napisał/a:
Amissa, no gratuluje glupoty ;) tacy ludzie mnie doslownie rozwalaja. Jak mozna dac komus pelnomocnictwo w sprawie swoich pieniedzy, i to czesto nie malych!???
Belasting jak najbardziej wysyla zwroty na polskie konta, nie zgadzaj sie na takie cos, ze oni pobieraja podatek na swoje konto, a dopiero potem wysylaja go do Ciebie. Smierdzi mi tu oszustwem na kilometr!!! Ciekawa jestem ilu ludzi juz tak oszukali.
A mnie rozwala twoja glupota! A niby jak maja mnie rozliczyc ? Za friko ? Podaj mi jedno polskie biuro podatkowe, ktore nawet z polskiego podatku rozlicza w czynie spolecznym ? Zastanow sie na jakim swiecie zyjesz? Ja sprawdzilam to biuro, ludzie byli zadowoleni i jak widac nikt mnie nie oszukal. Wyzywac mozesz na swoim podworku

[ Dodano: Pią Lip 23, 2010 12:16 pm ]
Ps- kazda firma cos z czegos ma- no chyba , ze to wolontariat :083:

[ Dodano: Pią Lip 23, 2010 3:55 pm ]
I jeszcze jedno. Zauwazylam , ze prawie w kazdym temacie zasiejesz ferment a nie potrafisz zebrac plonow. Ile razy moglas sie rozliczac z podatku majac 20 lat :119:
 
 
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 4:14 pm   

dziewczyny spokojnie, nie chodzi tu to że ktoś jest tu oszustem czy też nie jest. Faktem jest to że to biuro rachunkowe udzieliło mi takiej a nie innej odpowiedzi. Mówią że holenderski Urząd Podatkowy nie robi przelewów na polskie konta a okazuje się że robią. Liczy się tylko to że na "dzień dobry" zostałem świadomie wprowadzony przez nich w błąd. A tak się nie robi :(
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 4:26 pm   

To akurat rozumiem bo faktycznie robia przelewy na polskie konto. Wysylaja druk gdzie mozesz potwierdzic konto lub zmienic je na inne. Ja otrzymalam takie pismo kiedy rozliczalam sie w holenderskim biurze. Natomiast przez polskie biuro takowego pisma nie dostalam. Moze w twoim przypadku chodzi o to , ze jezeli bedzie przelew od razu na Twoje konto to oni nie dostana swojej zaplaty za rozliczenie podatku. Zdarzaja sie nieuczciwi petenci ( nie pisze o Tobie) i w ten sposob sie zabezpieczaja. Mnie poinformowali , ze tak bedzie, wszystko dostalam na pismie- oczywiscie sprawdzilam czy figuruja w rejestrze firm, wiarygodnosc umowy i nie zawiodlam sie. Pozdrawiam :039:
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 4:52 pm   

Cytat:
I jeszcze jedno. Zauwazylam , ze prawie w kazdym temacie zasiejesz ferment a nie potrafisz zebrac plonow. Ile razy moglas sie rozliczac z podatku majac 20 lat


A co ma piernik do wiatraka? I Ty tu chcesz komus wytykac jego merytoryke? w Holandii mozna pracowac od ok 15 roku zycia, wiec teoretycznie mogla rozliczac sie nawet z 5-6 razy.

Poza tym zgadzam sie z Edysiakiem (choc faktycznie, da sie pewnie troche grzeczniej Misiek :033:
)- NIGDY nie dalabym komus pelnomocnictwa do swoich pieniedzy. Zreszta biura rachunkowe, ktore opowiadaja takie bzdury sa juz u mnie automatycznie skreslone i nie godne zaufania. Wiec jsobanski- jak ktos zostaje w takiej sytuacji oszukany to na wlasne zyczenie.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 5:09 pm   

Amissa, jsobanski, a gdzie ja kogos zbluzgalam lub zwyzywalam jak twierdzicie???

Pozatym Amissa, do Ciebie mam pytanie, gdzie napisalam, ze rozlicza Cie za friko?? Jak nie umiesz czytac, to sie naucz, a potem paplaj glupoty. Bo sobie wypraszam przekrecanie moich wypowiedzi, a jak masz jakis problem, to mnie zacytuj i bedzie po sprawie!

zuzia nie moglam sie powstrzymac.. :028:
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 5:13 pm   

EdysiaK napisał/a:
Amissa, jsobanski, a gdzie ja kogos zbluzgalam lub zwyzywalam jak twierdzicie???


O tutaj:

EdysiaK napisał/a:
Amissa, no gratuluje glupoty


Powiedziałabyś tak do swojego szefa w pracy?
_________________
Dumny Polak
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 5:16 pm   

jsobanski a zaprzeczylbys, ze dawanie komus nieznajomemu prawa do swoich pieniedzy to przejaw glupoty? No bo chyba nie rozsadku.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 6:33 pm   

jsobanski, powiedzialabym tak, i to nie tylko do szefa. a co szef Bogiem jest?

Pozatym przestan bronic naiwnosci ludzkiej, bo nie wierze, ze sam bys sie zgodzil na wydanie pelnomocnictwa komus w sprawie swoich wlasnych pieniedzy.. Czy sie myle?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group