NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polacy z Holandii 'urlopują' na Chorwacji
Autor Wiadomość
Niedziela w Holandii
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 11
Skąd: Den Haag (Haga) - biuro redakcji
Wysłany: Pon Sie 14, 2006 1:25 am   Polacy z Holandii 'urlopują' na Chorwacji

Kilku z naszych znajomych rok w rok jeździ na Chorwację na urlop. Proszę napiszcie co was tak tam przyciąga ... pogoda? wino? morze? ludzie? przyroda? widoki? muzea?
Czekam na ciekawe odpowiedzi, a może i my się tam wybierzemy na następny urlop.
 
 
Ea
Poczatkujacy


Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 40
Skąd: Amstelveen
Wysłany: Nie Gru 31, 2006 7:56 pm   

Popatrz na intenecie albo w prospekcie w jakims biurze podrozy.

Piekno Chorwacji jest trudne do opisania. Wszystko jest piekne - od atmosfery, morza, natury, jedzenia, ludzi - wszystko 8)
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 11:08 am   

Coraz wiecej Polakow przyjezdza do Hiszpanii, niektorzy na wakacje, a niektorzy zostaja juz na stale.
W Hiszpanii jest znakomita pogoda,prawie zawsze, ale ta najlepsza pogoda jest na Costa Blanca. Slonce zawsze pewne, a teraz (11,10) jest juz 25 stopni ciepla. Wczoraj bylo w poludnie 32 stopnie.
Tak wiec polecam Costa Blanca na wakacje i nie tylko.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 2:41 pm   

Chorwacja jest dosc tania dla Polakow a widoki nie sa gorsze od drozych miejsc i latwiej sie porozumiec.
Mnie zawsze ciagnie w tamte strony, moze dlatego ze moi dziadkowie tam sie urodzili i wychowali, chlopaka tez sobie tam znalazlam!! Zbaczam z tematu, Chorwacja jest pikenym krajem w tym roku odwiedzilismy razem Plitvickie Jezera, Zadar, Split i Dubrovnik.


Tu znalazlam piekne fotki z Chorwacji:

http://www.camk.edu.pl/~ptz/hobbies/croatia03/
 
 
Dusia19
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 9:15 pm   

Podzielam Chorwacja jest sliczna,zostal mi jeszcze Dubrownik i najblizsze okolice do zwiedzenia. Zdjecia sa cudne,te z Dolomitow tez
 
 
 
mruwa_
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: Gliwice / Rotterdam
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 8:35 pm   

Ja bylem rok temu!
Pieknie! widoki, atmosfera! nie jestem typem ktory uwielbia zwiedzac, ale jak mi sie cos podoba to moglbym chodzic non stop :)
Wybralem sie na wycieczke na Jeziora Plitwickie! Jakie to piekne! spedzilem tam caly dzien! bylem w malowniczej wiosce rybackiej Novi Vinodolski! chyba pojade tez tam w tym roku. albo do dubrownika!
Jedyne na co trzeba uwazac to te jezowce w morzu :) nawet przez bucik moga sie przebic. Do dzisiaj nosze kawalek kolca w duzym palcu :)
_________________
!! Children always understand. They have open minds. They have built-in bullshit detector !! :D
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 9:21 am   

Jedz mruwa do dubrovnika, wiadomo daleko, ale w porownaiu do innych miejsc to naprawde TOP!
Szczegolie droga od Splitu do Dubrovnika, w zyciu nie widzialam piekniejszego widoku, w dole morze, po lwej wielka gora, za gora inny kraj a ty na drodze z zakretami wijacymi sie po tych gorach.
Tak njladniej jst jak sie dopiero robi jasno, wczesnie rano, jak taka mgla jest jest i nie ma duzo ludzi i takiego upalu, po prostu chce sie zatrzymac chwile i nigdy wiecej nigdzie nie jechac...cudo

my w tym roku znowu jedziemy do Chorwacji, ale tym reazem do Puli, troche blizej, jedziemy z cala rodzina, ja i maz, ktory wogole jest z pod Zagrzebia, moi rodzice i brat z kolega.

Juz odliczam dni :)
 
 
zabaco
Gaduła


Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: vlissingen
Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 9:59 am   

No dobra, kazdy pisze jak jest pieknie itd, ale jakie sa ceny?? chodzi mi o biura tu w holandii?? ktos moze podac jakies ceny?
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 10:28 am   

Ja niestety nie moge podac Ci cen, bo zawsze jade w ciemno, biore auto i jade w kilka miejsc bo w jednym jak dla mnie na 2 tygodnie to sie mozna zanudzic.
Ale sprawdz sobie tu:
http://www.peterlanghout.nl/
http://www.d-reizen.nl/

Zreszta wpisz "reizen" w wyszukiwarce i znajdziesz tyle stron, ze znajdziesz takze odpowiedz na Twoje pytanie.
 
 
zabaco
Gaduła


Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: vlissingen
Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 12:04 pm   

To wiem ze jak wpisze w wyszukiwaarce to znajde, myslalem moze ze macie jakies biura z ktorych zawsze jezdzicie i ceny sa niskie.
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 12:58 pm   

Zobacz te strone
http://owo.pl/

Tam jest relacja z pobytu w Chorwacji.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 3:28 pm   

Jak dla mnie strona: http://www.cro.pl/ jest najlepsza o Chorwacji, mozna sie tam duzo dowiedziec i jest tam takze bardzo uzyteczne forum.
 
 
Heny
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 11
Skąd: Wrocław, Hoorn, Amsterdam
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 10:45 am   

Ja podobnie jak AnnaW nie potrafie usiedziec w jednym miejscu wiecej niz 3 dni. Efektem tego bylo zwiedzenie calego wybrzeza od zachodu po wschod. Wrazenia niesamowite. To poprostu trzeba zobaczyc. Zadne biuro podrozy, tam jest tak poterzna baza turystyczna ze zawsze w kazdym miejscu znajdziecie cos dla siebie. Jesli chodzi o ceny to za 60 eur macie luksusowy apartament z widokiem na morze i sniadankiem. Polecam wszystkim. W przyszlym roku tez napewno Chorwacja.
Pozdrawiam :D
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 7:32 pm   

My w tym roku i w tamtym bylismy w Chorwacji mysle ze za rok wybierzemy inny kraj dla odmiany.
Jak mowisz ze 60 eur za luksusowy apartament to sporo ja wole wydac te pieniadze na cos innego. W tamtym roku mielismy pokoj, tylko lozko, stol i szafa od 10 eur do 12 eur zalezy gdzie. Bylo to albo chwilka podjechac samochodem do miasta albo nawet na piechotke. W tym roku mielismy apartament: 3 pokoje, kuchnia z wyposazeniem i lazienka plus wielki ogrod i takze tylko 10 eur na osobe, troche nam znizyli, ale trzeba sie zawsze targowac :)
A czesto nam proponowali apartamenty czy pokoje z klimatzacja czy tv, ale po co nam to. W domu to my przychodzilismy tylko na prysznic po poludniu i poznym wieczorem spac. A noce w Chorwacji nie sa az takie gorace jakby sie mogly wydawac.

Ale masz racje Heny, 3 dni to starczy w jedym miescie.
 
 
dzitka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 16
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 7:43 pm   

ja tez wybralabym sie chetnie do chorwacji prywatnie.nie wiem tylko jak sie to wszystko zalatwia.jak trafic na tanie kwatery?czy musilabym wplacic zaliczke?itp.
_________________
dzitka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group