NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do świeżo upieczonych matek (i przyszłych)
Autor Wiadomość
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 8:50 pm   Do świeżo upieczonych matek (i przyszłych)

Po ciąży i urodzeniu dziecka matce może być trudno, bo gdziekolwiek się człowiek nie wybiera to trzeba zabierać ze sobą malucha, albo samochodem, albo wózkiem, bo w foteliku rowerowym bobasa nie można wozić dopóki nie umie jeszcze siedzieć. Niedawno odkryliśmy z żoną, że istnieją adaptery do maxi-cosi na rower (można wsadzić bobasa, ale i tak zalecają używanie dopiero od 4-tego miesiąca prawdopodobnie ze względu, że rowerem jednak trzęsie). Ma to wbudowane 2 sprężyny, które amortyzują wstrząsy (na pewno lepiej niż przyczepka). Maxi cosi trzyma się w tym bardzo solidnie, że nie trzeba się tym stresować. Montuje się to z tyłu na bagażniku (musi być standardowy bagażnik, jak jest nietypowy to trzeba jeszcze kupić za 10 euro adapter do tego adaptera ;-) ).

Urządzenie jest produkowane przez firmę Steco i nazywa się Baby Mee: http://steco.nl/pages/con...n&cid=12&pid=20

Kosztuje około 70 euro i jest dużo wygodniejsze od przyczepki (w mieście nie trzeba się martwić, że ktoś nie zauważy i nie najedzie, nie trzeba specjalnie nic doczepiać przed każdą jazdą). Widzę jak moja żonka odżyła jak zaczęła dzięki temu znów jeździć rowerem, a że jest to na tyle rzadko spotykane, że nawet Holendrzy się na to patrzą i dziwują, to wspominam o tej możliwości świeżo upieczonym i przyszłym mamom.
_________________
Dumny Polak
 
 
SNOEPER 
Poczatkujacy
wees uzelf

Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: utrecht
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 8:57 pm   

......swietne i praktyczne urzadzonko.....szkoda tylko , ze nie ma wersji dla swiezo upieczonych tatusiow (i przyszlych) :038:
 
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 9:36 pm   

Super, bardzo praktyczne, czasem jak widze tu jakie ludzie rowey maja to normalnie szok :119: z takimi udogodnieniami, pomyslowi ci Holendrzy, widzialam swego czasu jak babka wiozla dziecie swe i do tylniego kola miala przymocowany wozek spacerowy (zlozony :) ) tez na jakiejs specjalnej czesci, wiecie jak to sie nazywa i gdzie mozna kupic? :026:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 9:42 pm   

moze o to pytasz Croozer Babyzitting


http://www.fietskarretje....cpath=34&cat=34
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Rauf 
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 172
Skąd: Netherlands
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 9:48 pm   

Gochna H, nie to nie to. Najzwyklejszy wozek spacerowy typu "parasolka" miala babka przymocowany na jakiejs czesci do rurki biegnacej od bagaznika do srodka kola lol
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 10:02 pm   

Rauf napisał/a:
Gochna H, nie to nie to. Najzwyklejszy wozek spacerowy typu "parasolka" miala babka przymocowany na jakiejs czesci do rurki biegnacej od bagaznika do srodka kola lol


Rauf, mozesz to kupic w kazdym sklepie z rowerami albo na marktplaatsie, kosztuje 15-20 euro. Montuje sie na bagazniku i kole i mozna na to wsadzic spacerowke typu parasolka, opiac paskiem i jazda :)

zaraz sprawdze i dam link


o juz mam, nazywa sie to BUGGYDRAGER

prosze bardzo na marktplaatsie za 17 euro

[ Dodano: Wto Lip 27, 2010 10:10 pm ]
do wyboru, rozne ceny :)

http://kopen.marktplaats....=0&submit1=Zoek



jsobanski, widzialam pare raqzy tutaj w Hadze Maxi Cosi na rowerze. Wydaje sie byc bezpieczne i wygodne, ale podejrzxewam ze dla dzieci powyzej 3 miesiaca zycia. Kiedys nawet widzialam rodzicow na rowerze jadacych z dzieciaczkiem na nosidelku, z przodu, male dzidziusie. Moze to i wygodne ale chyba nie jest zbyt bezpieczne jechac z niemowlakiem w nosidelku na rowerze.. Przynajmniej ja bym sie na takie cos nei zdecydowala.
Ostatnio zmieniony przez jagodka Wto Lip 27, 2010 10:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 9:36 am   Re: Do świeżo upieczonych matek (i przyszłych)

jsobanski napisał/a:
Niedawno odkryliśmy z żoną, że istnieją adaptery do maxi-cosi na rower (można wsadzić bobasa, ale i tak zalecają używanie dopiero od 4-tego miesiąca prawdopodobnie ze względu, że rowerem jednak trzęsie). Ma to wbudowane 2 sprężyny, które amortyzują wstrząsy (na pewno lepiej niż przyczepka). Maxi cosi trzyma się w tym bardzo solidnie, że nie trzeba się tym stresować.


Wiesz moze jakie modele Maxi-Cosi do tego pasuja? Bo u nich na www nie znaazlem
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 9:42 am   

Wydaje mi się, że wszystkie modele do 11kg wagi dziecka. My kupiliśmy zakładając, że konstrukcja maxi-cosi jest ustandaryzowana i się nie zawiedliśmy. To maxi-cosi co mieliśmy w domu pasowało bez problemu.
_________________
Dumny Polak
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 9:56 am   

no, dzięki za linka. Dzis do pracy tez mijalem taki wynalazek i powiem, ze wygladal super. Takze za 2 miechy kupie taki sam :)
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 9:58 am   

to jest fantastyczne ,moj jest zafascynowany(jest holendrem :-) ) dzwoni zeby kupic .super
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 10:00 am   

Miejcie na uwadze tylko to, o czym zapomniałem wspomnieć w pierwszym poście - to jest dla dzieci do wagi 11kg. Potem i tak maluch powinien już umieć siedzieć :-)
_________________
Dumny Polak
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 8:59 pm   

to pasuje do kazdego maxi cosi...

co do Buggydrager... to radze miec rower z podwojna nozka, zeby stal ci stabilnie... ja uwazam to za rewelacje... jak jade do miasta, to super sprawa.. nie musze sie targac tramwajem... z reszta gdzie kolwiek jechac, gdzie wozek jednak jest potrzebny...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group