NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vodafone
Autor Wiadomość
Trublu 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 7
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 2:53 pm   Vodafone

Wczoraj kupiłem blackberry 9700 w vodafone wraz z internetem za 10 euro i mam pytanie czy moge z niego korzystac tak totalnie bez ograniczen? Bo słyszałem ze jak bede pobierał jakies filmy z telefonu to mi beda kase naliczać albo cos.... Jak to z tym jest? Od razu uprzedzam że szukałem odpowiedzi ale ani na stronie nie znalazłem a do salonu mam kawał drogi wiec cieżko sie zebrać i pojechać.........
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 3:03 pm   

jezeli to vodafone BloX to jest jedno ograniczenie. twoj transfer nie moze przekroczyc dziesiekrotnosci sredniego transferu osiagnietego przez pozostalych uzytkownikow.
sciagajac filmy przekroczysz ten limit. a jak przekroczysz to policza ci za internet wg obowiazujacych stawek (a to moze byc dosc duzo do zaplaty).
Cytat:
Fair Use Policy: Vodafone hanteert een Fair Use Policy. Het datagebruik mag niet regelmatig 10x zoveel (of meer) per maand zijn dan het gemiddelde datagebruik van alle gebruikers. Lees meer over fair use in de Vodafone BloX Voorwaarden.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Pią Sie 06, 2010 3:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Trublu 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 7
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 3:07 pm   

ja filmów nie ściagam to dalem taki przykład. Ale jak od czasu do czasu oglądne sobie film na youtube albo pochodze po stronkach i poczytam noo i jak poczte na Gmailu sprawdzam to chyba nie przekrocze tego limitu prawda?
Ostatnio zmieniony przez Trublu Pią Sie 06, 2010 3:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 3:24 pm   

powinno byc spoko. ja w sumie dosc intensywnie korzystam z tego internetu i jak na razie nie mialem problemow (3 lata). raz tylko dostalem upomnienie, ale to faktycznie przegialem :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Trublu 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 7
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 3:27 pm   

noo i też masz wykupione to za 10 eurasów na miesiac? i kiedyś płaciłęś wiecej coś niż trzeba? I jak korzystasz z tego neta co robisz na nim? Bo wiesz nie chce żeby mi potem rachunek przyszedł po kilka stów xD
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 3:43 pm   

dokladnie to 9,50e/mies
nigdy nie placilem nic wiecej. raz dostalem ostrzezenie (pismo mi przyszlo do domu), ze przekroczylem ten limit (10x srednia) i ze nastepnym razem zostanie naliczona normalna stawka za korzystanie z internetu (poczytaj sobie w swoim abonamencie ile masz za MB).
dosc intensywnie korzystam z www + gmail, do tego gg + gtalk + tlen + skype + rdp.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Trublu 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 7
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 3:46 pm   

dzieki za odpowiedź:) ja korzystam nawet mniej niż Ty;) wiec nie powinienem przekroczyć:) a nawet jak przekrocze to mi wyśla to pismo i wtedy sie bede musiał pilnować. Dzieki za wszystko
 
 
Niunia27 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 113
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 1:40 pm   

Ja tez mam w tej sieci i nigdy nie placilam wiecej niz powinnam,a byly chwile ze zapomnialam rozlaczyc.Wiec wydaje mi sie ze nie masz co sie obawiac o powiekszone koszty abonamentu.Ps.Pilnuj sie za granica z tym internetem.To sa dopiero koszta.Pozd
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 10:39 am   

W Blackberry Internet leci po BIS (Blackberry Internet Service, apn.blackberry.net) wiec jest to cos innego niz Blox (gdzie leci po office.vodefone.nl).
Na BIS sa jakies limity danych ale nie wiem jak one wygladaja. Niedlugo powienem miec rachunek szczegolowy to bede wiedzial jak wyglada.

Uwaga: wylacz sobie uslugi danych w roamingu (w opcjach BB) bo jak bedziesz za granica to mozesz sie zdziwić rachunkiem za transmisje danych. BIS nie pokrywa transmisji danych w roamingu
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Nie Sie 08, 2010 10:44 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group