NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Śro Sie 11, 2010 11:53 pm
Jak zdobyc VOG bedac po za Holandia
Autor Wiadomość
Smolarek 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 8:00 pm   Jak zdobyc VOG bedac po za Holandia

Witam,

mam taki problem. Wyjezdzam do Kanady na program wymiany mlodziezy i potrzebuje zdobyc zaswiadczenie o niekaralnosci z Holandii ale obecnie przebywam w Polsce. Z tego co zdolalem wygrzebac w internecie to musze wypelnic jakis wniosek VOG po holendersku. Do tego jeszcze ma to wypelnic i podpisac pracodawca ktory wymaga ten wniosek a skoro ubiegam sie o niego sam to kto ma uzupelnic ta reszte. Po za tym nie wiem nawet czy agencja posrednictwa pracy ktora mnie zatrudniala w ogole rejestrowala mnie w jakiejs gminie. Co za tym idzie nie wiem nawet czy mialbym te dokumenty wyslac do jakiegos urzedu gminnego czy bezposrednio do COVOG?
Prosze o pomoc w tej sprawie. Od czego zaczac i co krok po kroku mialbym zrobic.
Ostatnio zmieniony przez Smolarek Śro Sie 11, 2010 8:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Madziorex81 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 31
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 8:21 pm   

Z własnego doświadczenia, wiem że aby ubiegać się o VOG (zaswiadczenie o niekaralnosci) nalezy być w gminie zameldowanym.
JA dostałam papierek z wlasnej firmy, z ktorym udalam sie do urzedu gminy, Pani wypelnila inny druczek, musialam zlozyc podpis, pani szanowna zainkasowala 30,50e i za tydzien dostalam zaswiadczenie z wyższej instancji o niekaralnosci. :)
Wczesniej gdy jeszcze nie bylam zameldowana w NL a pracowalam i rowniez potrzebowalam takowe zaświadczenie - wysarczyl kwitek z Polski o niekaralności.
Pozdrowienia
_________________
...malować dni najpiękniej jak się da...
 
 
Smolarek 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 8:30 pm   

Sorry ale nie bardzo mi tym pomoglas. Tak jak pisalem wczesniej nie przebywam teraz w Holandii wiec nie pojde sobie ot tak do urzedu gminy i nie zapytam czy mi wystawia cokolwiek. Stad moje pytanie jak uzyskac takie zaswiadczenie jezeli musze o nie sam ubiegac z po za Holandii. Gdyby pracodawaca za mnie wszystko zrobil to nie mialbym tego problemu. Pozostawiam wiem moj problem dalej otwarty. Moze ktos spotkal sie juz z czyms takim.
Ostatnio zmieniony przez Smolarek Śro Sie 11, 2010 8:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Madziorex81 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Gru 2008
Posty: 31
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 8:37 pm   

Madziorex81 napisał/a:
musialam zlozyc podpis
na miom przykladzie chociazby brak złozenia przez Ciebie podpisu na druczku, który Pani w urzędzie gminy Ci wystawia uniemożliwia Ci otrzymanie VOG....
moze sie myle...może ktoś wie lepiej....
Powodzenia
_________________
...malować dni najpiękniej jak się da...
 
 
Smolarek 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 8:46 pm   

musi sie to jakos dac zrobic. albo droga pocztowa albo za posrednictwem jakiejs osoby przeze mnie upowaznionej.

tutaj jest info o tym:
http://www.rijksoverheid....rent-het-gedrag

z tego co sobie potlumaczylem translatorem to na pewno jakos sie to da zrobic chociazby za posrednictwem osoby 3ciej.
jakby ktos ze znajomoscia jezyka niderlandziego byl tak uprzejmy, poczytal to i wytlumaczyl mi procedure dokladnie (ewentualnie pomogl w wypelnieniu wniosku ktory tam jest do sciagniecia) bylbym wdzieczny.
Ostatnio zmieniony przez Smolarek Śro Sie 11, 2010 8:51 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 11:09 pm   

Smolarek, taki temat jest na forum

http://forum.niedziela.nl...06b76012d15f23c
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group