NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pon Mar 11, 2013 9:27 pm
rodzina
Autor Wiadomość
Blanka1920 
Poczatkujacy
Blanka1920

Wiek: 35
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: Breda
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 5:36 pm   rodzina

proszę o pomoc
znajomy ma ciezka sytuacje rodzinna w pl jest ojcem samotnie wychowyjącym 5 dzieci.Chce przyjechać do holandii z trójką.Co mu sie należy jak to załatwić .chce tu zostac na stałe niezna języka dzieci chodza do szkoły.prosze o pomoc.Jak mu pomuc w takiej sytuacji.W jakim zakresie Holandia pomaga takim ojcom :) dziekuje
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 6:20 pm   

Blanka1920,

Cytat:
znajomy ma ciezka sytuacje rodzinna w pl jest ojcem samotnie wychowyjącym 5 dzieci


ok ale co Holandia ma do tego ? znajomy tu pracuje ,ma jakies dochody mieszkanie etc?

Cytat:
Co mu sie należy jak to załatwić
nic mu sie nie nalezy ,bo niby z jakiej racji ?
najpierw niech zalatwi sobie prace, mieszkanie ,ubezpieczenie ...
 
 
aknairam 
Gaduła nad gadułami :-)
mari(an)ka


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 409
Skąd: śląskie
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 9:03 pm   

Blanka 1920 chcesz pomóc ,ale musisz sobie zdać sprawe ,ze to cholernie trudne wyzwanie Nie bedzie nikomu od razu lepiej i łatwiej życ tylko dlatego ,ze przyjedzie do Holandii !Nic nikt i nigdzie mu na dzien dobry niczego nie da Nie zna języka , nie ma pracy mieszkania jw.pisała Gochna A jeszcze przeciez będzie rozdarty między dziecmi ,bo piszesz ze chciałby zabrac trójke ,a dwoje ?? (czy będzie mu wtedy lżej ?) Musi sie bardzo zastanowic !!ale życze żeby sie udało -pzdr
 
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 9:08 pm   

Najpierw niech przyjedzie sam i sprobuje, moze mu cos pomozecie znalezc lub sam jakos sobie poradzi. A z czasem jak mu sie uda i sytuacja na miejscu bedzie dobra to wtedy niech pomysli o zabraniu dzieci do NL, bo jechac w ciemno razem, wypisywac ich z pl szkoly, a potem sie okaze, ze tu sie nie udalo, no to raczej ciekawe i przyjemne nie bedzie.

[ Dodano: Sob Sie 14, 2010 9:08 pm ]
W kazdym razie zycze powodzenia :)
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 9:57 pm   

aknairam napisał/a:
Blanka 1920 chcesz pomóc ,ale musisz sobie zdać sprawe ,ze to cholernie trudne wyzwanie Nie bedzie nikomu od razu lepiej i łatwiej życ tylko dlatego ,ze przyjedzie do Holandii !Nic nikt i nigdzie mu na dzien dobry niczego nie da Nie zna języka , nie ma pracy mieszkania jw.pisała Gochna A jeszcze przeciez będzie rozdarty między dziecmi ,bo piszesz ze chciałby zabrac trójke ,a dwoje ?? (czy będzie mu wtedy lżej ?) Musi sie bardzo zastanowic !!ale życze żeby sie udało -pzdr
Zgadzam sie z ta wypowiedzia. Znajomy mojej kuzynki sciagnal do NL czworke dzieci , poniewaz zona pila i nie mial duzego wyboru. Na poczatku kuzynka mu pomagala, poniewaz nie znal jezyka w zalatwianiu szkoly , rodzinnego , mieszkania, ale ona tez ma swoja prace, dom i nie mogla byc przy nim na kazde zawolanie. Musialo uplynac duzo czasu zanim sobie wszystko poukladal. Teraz jest dobrze , ale jak sam mowi- nie wie czy gdyby musial przechodzic to jeszcze raz zdecydowalby sie na taki krok
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 10:28 am   Re: rodzina

Blanka1920 napisał/a:
proszę o pomocCo mu sie należy jak to załatwić .


Blanka te jedne zdanie po prostu odpycha w tej calej checi pomocy..

NIC MU SIE NIE NALEZY!

Zacznie pracowac i placic podatki to wtedy bedzie mial dodatki od rzadu ale absolutnie nic mu sie nie nalezy. To jest zapomoga ze tak powiem.

Wspolczuje dla tego pana bo podejrzewam ze skoro znasz go osobiscie to wiesz jakie naprawde ma zycie. Ale jezeli liczysz na pozytywny odglos na forum to szczerze radze edytuj swoj post i wyrzuc te NALEZY bo kazdego to odpycha takie sepienie bez nawet postawienia tu nogi i porzepracowania legalnie choc jednej godziny. Takie jest moje zdanie...
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 10:56 am   Re: rodzina

jagodka napisał/a:
Blanka1920 napisał/a:
proszę o pomocCo mu sie należy jak to załatwić .


Blanka te jedne zdanie po prostu odpycha w tej calej checi pomocy..

NIC MU SIE NIE NALEZY!

Zacznie pracowac i placic podatki to wtedy bedzie mial dodatki od rzadu ale absolutnie nic mu sie nie nalezy. To jest zapomoga ze tak powiem.

Wspolczuje dla tego pana bo podejrzewam ze skoro znasz go osobiscie to wiesz jakie naprawde ma zycie. Ale jezeli liczysz na pozytywny odglos na forum to szczerze radze edytuj swoj post i wyrzuc te NALEZY bo kazdego to odpycha takie sepienie bez nawet postawienia tu nogi i porzepracowania legalnie choc jednej godziny. Takie jest moje zdanie...
Czy Twoja wypowiedz nie jest za ostra ? Dziewczynie prawdopodobnie chodzi o szkole, rodzinne itd i mysle , ze jej znajomy albo pracuje albo ma taki zamiar, wiec nie oczekuje czegos co mu sie nie nalezy. Nie rozumiem dlaczego Blanka nie moze liczyc na wyrozumialosc uzytkownikow forum- mysle , ze znajda sie tacy , ktorzy cos doradza i sorry , ale od wyrzucania postow sa chyba moderatorzy ?
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 1:20 pm   

Amissa, uspokoj sie kobieto i zacznij czytac ze zrozumieniem i moj i Blanki post bo jak wol jest napisane co mu sie nalezy w Holandii.

Moze i ostro nie wiem ale chyba ani razu nie spotkalas sie z ta sytuacja ze ktos gdzies mysli jechac i juz na dzien dobry kolekcjonuje papiery bo cos mu sie nalezy wiec trzeb asie odpowiednio przygotowac.

Dziwi mnie ze ludzie oczekuja od obcych krajow wiecej niz od wlasnego. Ale neistety takie jest zycie i oprocz tego ze jestesmy polakami to nic nam nasz kraj nie oferuje i rozumiem ze inni emigruja. Przynajmniej nie zapomogi dla tych naprawde potrzebujacych a juz napewno nie mieszkanie, ulgi, jakies dodatki, ubezpieczenie zdrowotne etc.

Ale naprawde narw mis kacze gdy czytam cos takiego ze COS SIE KOMUS NALEZY, ale na jakiej podstawie? Ten facet jeszcze nawet tu nie przyjechal a juz mu cos Holandia jest winna dac?

Owszem nalezy mu sie zyczyc powodzenia i napewno na forum ludzi emu beda pomagac radami bo po to tu wiekszosc przychodzi ale napewno nie slyszec takie hasla ze mus ie cos nalezy.

To tak jak by mi sie cos nalezalo od wloskiego rzadu wiec pojade od nich egzekwowac moje naleznosci
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 2:39 pm   

Przeczytalam ze zrozumieniem mozesz mi wierzyc. Moze Blanka zle ulozyla zdanie , ale to nie przestepstwo- intencje ma dobre a my tak naprawde nie wiemy nic o terazniejszej sytuacji jej znajomego. Moze on pracuje juz w NL , ale nie znajac jezyka nie potrafi niczego konkretnego sie dowiedziec? Wydaje mi sie , ze pytanie jest jasne- sa samotni rodzice w PL i maja jakies przywileje. Ona pyta o to samo, ale w Holandii
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 9:07 pm   

Amissa napisał/a:
Przeczytalam ze zrozumieniem mozesz mi wierzyc. Moze Blanka zle ulozyla zdanie , ale to nie przestepstwo- intencje ma dobre a my tak naprawde nie wiemy nic o terazniejszej sytuacji jej znajomego. Moze on pracuje juz w NL , ale nie znajac jezyka nie potrafi niczego konkretnego sie dowiedziec? Wydaje mi sie , ze pytanie jest jasne- sa samotni rodzice w PL i maja jakies przywileje. Ona pyta o to samo, ale w Holandii



jestes pewna ze ze zrozumieniem bo jakos wierzyc nie moge

Blanka1920 napisał/a:
proszę o pomoc
znajomy ma ciezka sytuacje rodzinna w pl jest ojcem samotnie wychowyjącym 5 dzieci.Chce przyjechać do holandii z trójką.Co mu sie należy jak to załatwić .chce tu zostac na stałe niezna języka dzieci chodza do szkoły.prosze o pomoc.Jak mu pomuc w takiej sytuacji.W jakim zakresie Holandia pomaga takim ojcom :) dziekuje


Ok Amissa, nie chce mi sie z Toba pisac


Blanka, ja nie mowie ze Twoj kolega jest jakims dupkiem bo juz sam fakt z ema 5dzieci na utrzymaniu i chce dla nich wyemigrowac by zapewnic dostanie zycie jest chwalebne, niektorzy rodzice nawet nie beda chcieli probowac takiego wyjscia. Wiec chwala mu za to ze choc bedzie ciezko to jednak stara sie.

Jedyne ale mam do tego cyutatu z NALEZY sie bo naprawde nic mus ie nie nalezy w Holandii, jest polakiem i cos mu sie nalezy w Polsce a ze w Polce ciezko jest cokolwiek dostac tak jak tu w Holandii czy Niemczech czy UK to juz insza inszosc.
Nic mu sie nie nalezy, jezeli zacznie legalnie pracowac to wtedy rzad go wspomoze socjalnym domem, oplata ubezpieczenia zdrowotnego i czego tam jeszcze nie wiem bo ja jestem w innej sytuacji finansowej i nie mam w tym doswiadczenie takie jak inni moze wlasnei tu na forum...
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 9:23 pm   

Skoro jestes w innej sytuacji finansowej to po co krytykujesz?
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 9:25 pm   

Witam.Myślę że powinien przyjechać sam ,zacząc pracę .Postarać się o zameldowanie, ubezpieczyć się.Następnie zalegalizować stały pobyt, zapisac sie na kurs językowy.Zapisac sie do społdzielni mieszkaniowej ,wynając mieszkanie z czynszem nie wyzszym niż 630 Euro.
Przywiezć wtedy dzieci .Takie jest moje zdanie Pozdrawiam
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 9:32 pm   

Amissa napisał/a:
Skoro jestes w innej sytuacji finansowej to po co krytykujesz?


Inna sytuacja finansowa nie zwalnie mnie od myslenia.

I nic nie krytykuje Amissa ale juz przeciez wyjasnilismy to: Ty po prostu nie rozumiesz co czytasz wiec piszesz swoje wersje wypowiedzi innych uzytkownikow.

Naprawde jestes troche irytujaca osoba i sie juz wcale nei dziwie ze ma forum tak wiele ludzi alergicznie na ciebei reaguje
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 9:45 pm   

Wydaje mi się, że powinien przyjechac sam i tak jak inni tu mówili znaleźc pracę i mieszkanie. Zobaczy jak to wszystko wygląda w praktyce również z tymi dotacjami. Przede wszystkim powinien myśleć o dzieciach ( co zresztą z Twojej wypowiedzi można wyczytać). Zmiana szkoły, otoczenia, inny język to powoduje wiele problemów u dzieci. Dlatego najpierw on jako tako musi sobie tu życie ułożyć aby być swojej decyzji pewny, a potem zabrać dzieci z Polski.
 
 
 
anetapajak2 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 3
Wysłany: Nie Sie 15, 2010 11:19 pm   

Przeczytałam ze zrozumieniem cały ten wątek i nie da się ukryć jadu, jaki leje się z postów Jagodki. Ktoś chce komuś pomóc, prosi o poradę. Co dostaje? Ostry atak, bo niefortunnie ułożył posta.
Każdy, kto korzysta z zasiłku rodzinnego, ulgi podatkowej na dzieci robi to, bo mu się NALEŻY, bo pracuje, płaci podatki. I gdyby Jagodce się NALEŻAŁO też by brała, czy może się mylę?
Przecież ten mężczyzna nie przyjedzie tu żebrać pod kościołem, stać w kolejce dla bezrobotnych i nie prosi tu na forum aby ktoś mu pomógł finansowo.

Kolejny raz widzę, że za granicą Polak Polakowi wilkiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group