NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
piec gazowy-faktura-
Autor Wiadomość
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 3:33 pm   piec gazowy-faktura-

Sluchajcie mam meeega problem. W lipcu firma holenderska zakladala nowe liczniki gazowe na mojej ulicy. kazano nam zakrecic gaz itp. po przyjsciu z pracy (juz bylo wszystko niby zrobione) okazalo sie ,ze jako jedyni nie mamy gazu. Wiec szybko zatelefonowalam do tej firmy i powiedzieli,ze jutro odkopia wszystko, bo najwyrazniej zapomnieli odkrecic zaworu gazowego. Na drugi dzien przyjechali, odkopali, odkrecili i teoretycznie wszystko bylo ok. niestety okazalo sie,ze nie mamy cieplej wody. Firma nie byla nam w stanie odpowiedziec co sie stalo. piec mamy nowy (1,5 roku) jeden z najlepszych na rynku, wciaz objety gwarancja. Zadzwonilismy po serwis, mily pan przyjechal i powiedzial ,ze ""przez prace ten ekipy doszlo do chwilowego spadku napiecia i przez to rozstroila sie elektronika piecia". Oczywiscie cos powciskal i po 40 minutach juz wszystko pieknie dzialalo .Na papierze o usludze naisal,ze to wina "robot zewnetrznych" i poweidzial,ze w przypadku faktury, mozemy wyslac ja do tej firmy , ktora do tego doprowadzila.
Faktura przyszla na 350 euro! Czy ktos ma pojecie czy ta firma zaplaci te fakture i czy mam jakiekolwiek szanse na odzyskanie pieniedzy? Czy ktos z Was byl w podobnej sytuacji??
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Mar 15, 2013 12:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 11:21 pm   

karinakiki, niestety raczej bedziesz musiala zaplacic ja sama poniewaz firma ktora zakladala liczniki itd poinformowala was o fakcie ze beda w zwiazku z pracami odciete media na jakis czas , wystosowala tez prozbe by z ostoznosci wszystko odlaczyc na czas robot . Jesli ktos tego nie zrobil to niestety ponosszi koszta sama .
Ale sprubowac mozesz .Zadzwon do nich i zapytaj jak to mozecie rozwiazac. Jak sie nie zgodza na zwrot kosztow naprawy pozostaje ci tylk zaplacic.
P.S.
Jesli masz ubezpieczenie bodajze WA (jak sie nie myle ) to zadzwon do ubezpieczenia wyjasnij sprawe i wyslij im rachunek .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Czw Sie 26, 2010 7:12 am   

moim zdaniem ty zaplacisz ta fakture.

chyba WA nie jest od tego.

Ja swoj cv-ketel ,,ubezpieczam" w EnergieWacht TUTAJ

na kwartal place 24 euro

Gdybys mial ten srvis wykupiony w tej firmie i do nich zadzwonil (pracuja 24/7) ten sam pan by przyjechal naprawil i rachunku bys nie zobaczyl. pozatym w zimie nam czesto piec siadal wiec panowie mieli u nas sporo roboty.
_________________
Pomagam w miare mozliwosci :)
 
 
 
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Czw Sie 26, 2010 10:01 am   

Ale nikt nam nie mowil ,ze bedzie spadek napiecia czy nie bedzie pradu itp. To sie stalo tylko w naszym przypadku, nie u sasiadow i nikt mnie nie informowal, ze mam byc ostrozna, czy cos sie moze stac.

Dzwonilam do Enexis, wyslalam formularz z zazaleniem i czekam na odpowiedz.
Dziwne ,ze sie ponosi koszta (prawie 400 e) za czyjs blad. Do tego ,ze "zapomnialo im sie odkrecic nam gazu", to jeszcze teraz palcic...eh. Masakra. Ale zobaczymy co tam bedzie:) Poza tym co do WA, mam takowe i wydaje mi sie ,ze WA pokrywa koszty takich przypadkow.
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sie 26, 2010 10:22 am   

lusia0101 napisał/a:
chyba WA nie jest od tego.

jest od wszelakich szkod
My mamy panele sloneczne w ktorych po spadku napiecia ppodczas buzy zepsuly sie 4 przetworniki , poprosilismy o ofertye w firmie ktora takowe zaklada wyslalismy ja do ubezpieczenia a ubezpieczenie nam zwrocilo koszta montazu nowych. Koszta ponad 1200€ . Wiec moze i karinakiki, bedzie miala szczescie i tez jej zwroca koszt naprawy .
karinakiki, firmy remontujace lub wykonujace takie projekty zawsze oszczegaja mieszkancow o ewentualnych odlaczeniach pradu , gazu i wody . Jesli sama nie zachowalas ostroznosci i nie poodlaczalas wszystkiego to niestety oni sa kryci :( ehh zycie .

[ Dodano: Czw Sie 26, 2010 10:24 am ]
karinakiki napisał/a:
Do tego ,ze "zapomnialo im sie odkrecic nam gazu", to jeszcze teraz palcic
szkody masz nie z braku gazu a spadku napiecia pradu .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Sie 26, 2010 11:47 am   

karinakiki,
jesli mieszkanie wynajmujesz, to powinnas problem zglosic do spoldzielni i to oni powinni sie tym zajac, ale jesli jest to wasze wlasne mieszkanie /dom ,to wszystkie rachunki pokrywasz z wlasnej kieszeni
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Czw Sie 26, 2010 12:19 pm   

Gochna,

Mam wlasne mieszkanie, a co do gazu i napiecia, to wiem od czego jest ten problem, ale do tego dodalam jeszcze , poprzez wtracenie, ze malo tego, iz piec zepsuli, to jeszcze zapomnieli nam odkrecic gazu :/

prosze o niezamykanie tematu, jak sie sprawa rozwiaze, to napisze co i jak.
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sie 26, 2010 5:43 pm   

karinakiki napisał/a:
W lipcu firma holenderska zakladala nowe liczniki gazowe na mojej ulicy. kazano nam zakrecic gaz itp.
jednak jak sama mowisz informowano was o nadchodzacych pracach i z tego powodu tej firmie nie da sie nic zazocic ze cos tam zepsute z ich powodu .W tej sytuacji moga nie musza wam zaplacic za zrobione koszta .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
karinakiki 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd: Overijssel
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 6:57 am   

No tak, wyslano liscid ,zeby tylko zakrecic gaz. I byl zakrecony. Ale zakrecenie gazu nie ma tu wplywu na piec chodzilo o to , ze w naszym przypadku doprowadzili do spadku napiecia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group