NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
karta do bankomatu
Autor Wiadomość
wioleta1987 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 6:25 pm   karta do bankomatu

Mój stary siedzi w NL od 2 tyg. Ma tam założone konto, i chce mi przesłać kartę do bankomatu, bym mogła "rządzić" kasą. czy jest jakiś bankomat bym mogła wyciągać w euro? czy może w pl będę z bankomatu wyciągać? Jak to jest. jestem zielona blondynka POMOCY.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 03, 2010 7:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 6:32 pm   

Wyciągniesz w Polsce z większości bankomatów,w złotówkach.
A będzie miał w Holandii pieniądze "na życie" (i powrót do Polski) ? :081:
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Pią Wrz 03, 2010 6:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wioleta1987 
Poczatkujacy

Dołączyła: 03 Wrz 2010
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 6:46 pm   

tak, bo szef na reke co tydz 100 euro wypłaca a 300 na konto. wiec jak by chciał wiecej to mu powie a ja musze zapłacić pare rzeczy i kasa potrzebna. czy moze jest inny lepszy pomysł? znacie?
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 6:58 pm   

w Polsce w bankomacie wyciagniesz w zlotowce.
Mozesz sobei sprawdzic jaki bank ma lepszy kurs i chodzic do tego banku bankomatu.
Twoj maz moze rowniez miec dwie karty tylko ze hmm do tego Ty musisz z nim pojsc tu w Holandii do banku, ta druga karta moze byc na Twoje imie. W ten sposob on moz emiec jedna karte i operowac nia tutaj a Ty druga i wyciagac pieniazki w Polsce. Domyslam sie z eta opcja raczej nie wchodzi w rachube...?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 7:17 pm   

Możesz w PL założyć na siebie konto walutowe i na to konto Twój mąż będzie przelewał kaskę. Wtedy w banku z tego konta wybierasz euro i wymieniasz np. w kantorze :035:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 7:30 pm   

Dokladnie- z konta walutowego wyciagasz euro i wymieniasz natomiast jezeli maz bedzie przelewal pieniadze na polskie konto to wystarczy zwykla karta bankomatowa i korzystasz z bankomatu w zlotowkach. Jagodka napisala , ze warto sprawdzic jaki bank ma najlepszy kurs i tak jest. Jeden bank ma lepszy kurs a drugi gorszy- po co tracic?
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 7:38 pm   

Amissa napisał/a:
Dokladnie- z konta walutowego wyciagasz euro


w PL chyba wyplacasz w okienku, prawie nie istnieja bankomaty co wyplacaja w €...

po co placic za obsluge 2 bankom? chyba na 300€ nie ma sensu latac i sprawdzac, gdzie lepszy kur, szkoda czasu, jak bys wymieniala 1000 i wiecej to czasem jest sens.... choc tez tak srednio....

zrob tak jak piszesz, ew. jak go odwiedzisz to sie przejdziecie do banku i poprosicie o 2 karte....
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 7:42 pm   

Amissa, powtarzasz sie i nabijasz posty przepisujac to, co napisaly dziewczyny wyzej. Jesli nie masz nic wiecej do powiedzenia, to lepiej nie pisz, bo nie chce mi sie zagladac do tematow, w ktorych widze Twoje kopiowane posty napisane po swojemu. Sens ten sam. Nic nowego.
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 7:51 pm   

edit

post nie na temat
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 03, 2010 7:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 7:54 pm   

post nie na temat

edytowany
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 03, 2010 7:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 11:03 pm   

a ja polecam zalozyc konto w pl (np. Darmowe w mbanku). Przelewy zagraniczne sepa kosztuja grosze, kurs jest calkiem dobry, a wygoda w korzystaniu chyba najwieksza.
Maz bedzie ci robil przelew, a ty bedziesz w pl korzystala ze zwyklego konta (karta, przelewy, itp.).
Tak z ciekawosci zapytam, bo nie wiem, czy prowadzenie rachunku walutowego jest drozsze od zwyklego konta?

[ Dodano: Pią Wrz 03, 2010 11:09 pm ]
tak na szybko przejrzalem jeszcze strone mbanku i konto walutowe u nich jest za darmo. Wydaje sie, ze przelewy zagraniczne przyjmuja za free... Wiec moze kombinacja dwoch kont u nich bylaby najlepszym rozwiazaniem:)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 8:08 am   

zaq napisał/a:
a ja polecam zalozyc konto w pl (np. Darmowe w mbanku). Przelewy zagraniczne sepa kosztuja grosze, kurs jest calkiem dobry, a wygoda w korzystaniu chyba najwieksza.
Maz bedzie ci robil przelew, a ty bedziesz w pl korzystala ze zwyklego konta (karta, przelewy, itp.).
Tak z ciekawosci zapytam, bo nie wiem, czy prowadzenie rachunku walutowego jest drozsze od zwyklego konta?


mam w mbanku i walutowe i zlotowkowe, jestem niezadowolony, jak sie przelewa ze swojego konta walutowego na zlotowkowe to pobieraja prowizje i trzba czekac 3-4 dni robocze - SIC! nic dodatkowo nie kosztuje....

taka ciekawostka

http://wyborcza.biz/bizne..._w_Europie.html

dlatego wole konto NL
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 11:25 pm   

ja tez najbardziej polecam konto w NL. ale jezeli chce sie korzystac z pieniedzy w PL to jednak polskie konto bedzie najwygodniejsze.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
MECENASEX 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 60
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 7:00 pm   

kolego guust, moze i masz konto w m banku, ale chyba z niego nie korzystasz( lub dawno nie korzystałes) i prosze cie nie wprowadzaj ludzi w błąd, te operacje sa bezpłatne. Ja czesto robie przelewy z holenderskiego ING(przelew idzie 2 dni i jest darmowy) na Mbank walutowy( tutaj Mbank nie pobiera prowizji) i z walutowego robie przelew na E konto - rachunek zlotowkowy (tutaj pieniazki pojawiaja sie automatycznie) a z Ekonta pieniazki wedruja na wydatki przerozne, gdyz wszystkie przelewy sa darmowe i w ten sposob omijam wszystkie prowizje, a ja siedze sobie za kompem wygodnie ,,,
Ostatnio zmieniony przez MECENASEX Wto Wrz 07, 2010 7:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
guust 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 546
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 7:24 pm   

MECENASEX napisał/a:
robie przelewy z holenderskiego ING(przelew idzie 2 dni i jest darmowy) na Mbank walutowy( tutaj Mbank nie pobiera prowizji)


zgadza sie

MECENASEX napisał/a:
z walutowego robie przelew na E konto - rachunek zlotowkowy (tutaj pieniazki pojawiaja sie automatycznie)

nieprawda, transakcja jest traktowana jak przelew SEPA wiec 5 pln placisz i przelew idzie 2-3-4 dni zalezy, a to dlatego, ze banki polskie trzymaja konta walutowe w innych bankach zagranica, dla Twojej wiadomosci, nie bede tutaj prnt scrn robil bo nei ma sensu....

zobacz sobie w historii opercaji konta walutowego i zobaczysz prowizja za przelew SEPA...

fakt jest wygodne ale nie szybkie i nie zupelnie daromowe - wielka bolaczka jest ze nie mozna wyplacic w gotowce euro w polsce..... sic!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group