NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BARDZO PILNE - PROŚBA O PORADĘ
Autor Wiadomość
J3rzU 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: Opole
  Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 9:58 pm   BARDZO PILNE - PROŚBA O PORADĘ

Witam

Mam bardzo duży problem, otóż moja przyszłą teściowa, która mieszka w Holandii od prawie 5 lat, została aresztowana i osadzona w areszcie, w końcu po dwóch dniach skontaktowała się ze mną jej znajoma, która mówi po polsku i dowiedziałem się o co chodzi. Problem w tym, że moja teściowa mieszkała tam razem ze swoją młodszą, 10-letnią córką - Asią i żyła w nieformalnym związku z mężczyzną. Coś od jakiegoś czasu nie mogli się dogadać, natomiast widziałem, jak rozmawialiśmy na skype to często widziałem jak bawił się z dzieckiem. Teraz moja teściowa nie rozmawiać z tym człowiekiem, który chce żeby wyraziła ona zgodę na przejęcie przez niego tymczasowej opieki. Chce też wpłacić chociaż część kaucji żeby skrócić ten wyrok. Powiedział, że policja mu powiedziała, że jeżeli nikt nie przejmie opieki nad dzieckiem w Holandi (jeżeli moja teściowa oczywiście nie wyrazi na to pisemnej zgody) to dziecko będzie deportowane do polski bez możliwości powrotu, ponieważ jej matka, że się tak delikatnie wyrażę, "za bardzo narozrabiała". Moje pierwsze pytanie jest czy jest to faktycznie zgodne z prawdą? Czy jeżeli dziecko zostanie deportowane to faktycznie nie może już wrócić? Druga rzecz która mi powiedział to, że jeżeli zostanie deportowane to tylko i wyłącznie na adres ojca, a nie ukrywam, że ojciec raczej nie jest za bardzo opiekuńczy i wolelibyśmy z nażeczoną - siostrą 10-letni Asi i chcielibyśmy na własny koszt odebrać dziecko, żeby nie było deportowane, ale powiedział mi jej byłby partner, że policja powiedziała że tylko ojciec może odebrać dziecko.

Ostatnie moje pytanie jest następujące. Moja przyszła teściowa została skazana za rzekome pobicie mężczyzny na dyskotece i skazana na 55 dni pozbawienia wolności. Ale okazało się, że pobierała niesłusznie jakiś zwrot ubezpieczenia mimo iż nie pracowała i dodatkowo ma sporą karę za niekupowanie biletów kolejowych. Za te dwie dodatkowe rzeczy będzie również skazana, ale podobno wie tylko o tej pierwszej karze i myśli, że po 55 dniach wyjdzie na wolność, a o dodatkowych karach ma się dowiedzieć dopiero w ostatni dzień odsiedzenia kary, czyli 55. Czy jest to możliwe? Czy kara nie powinna być zsumowana i podana łacznie? Czy możliwe jest żeby po odsiedzeniu 55 dni, w ostatni dzień dowiedzieć się, że w związku z kolejną sprawą idzie siedzieć na tyle i tyle dni?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc, proszę o jak najszybsze odpowiedzi gdyż czas gra tutaj dla nas ogromną role.

Robert
 
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:14 pm   

http://www.nji.nl/eCache/DEF/1/16/279.html
zadzwoon jak najszybciej do nich i powiedz jaka jest sytuacja . Oni cie pokieruja juz dalej.
Ta instytucja zajmuje sie dziecmi i mlodzieza ( nie koniecznie trudna mlodzieza )
oni wiedza co w takich sytuacjach robic .
Zycze powodzenia i jak najlepszego rozwiazania sprawy.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
J3rzU 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:20 pm   

dziękuję serdecznie za wiadomość, powiedz mi proszę tylko czy dogadam się tam w języku angielskim gdyż tylko ten znam, holenderskiego nie znam w ogóle. Nie wiesz, chociaż w przybliżeniu, czy te rzeczy o które pytam są zgodne z prawdą??
 
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:20 pm   

w tej instancji mozecie tez powiedziec ze chcielibysci zajac sie chociazby chwilowo Asia bo twoja przyszla zona to jej najblizsza rodzina a oni juz cos napewno wam podpowiedza.

[ Dodano: Wto Wrz 07, 2010 10:21 pm ]
J3rzU, napewno dogadasz sie w Angielskim

[ Dodano: Wto Wrz 07, 2010 10:22 pm ]
a z jakiego regionu jest twoja tesciowa to poszukam tej instancji w jej rejonie .
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
J3rzU 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:24 pm   

Amsterdam, nie wiem też czy prawdopodobnie tam nie jest umieszczona tymczasowo Asia
 
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:28 pm   

J3rzU napisał/a:
Nie wiesz, chociaż w przybliżeniu, czy te rzeczy o które pytam są zgodne z prawdą??

nie jestem prawnikiem i nie chce sie wypowiadac na temt na jaki mam za mala wiedze .
To jest troche za powazna sprawa by sie wypowiadac wystarczajacej wiedzy na ten temat.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:30 pm   

Miep napisał/a:
bo twoja przyszla zona to jej najblizsza rodzina a oni juz cos napewno wam podpowiedza.

no akurat chyba w tym przypadku najblizsza rodzina i osoba, ktora w pierwszej kolejnosci maprawo do opieki nad dzieckiem jest ojciec.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
J3rzU 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:30 pm   

rozumiem, i tak bardzo dziękuję za pomoc, jutro postaram się zadzwonić do tej instytucji i uzyskać jakąś informację.
 
 
 
Guiscard 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 74
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:31 pm   

Jerzu lepiej sie zastanow w jaka rodzine wchodzisz :D . Moze to rodzina Soprano;).

Nie moglem z tego : " Moja przyszła teściowa została skazana za rzekome pobicie mężczyzny na dyskotece i skazana na 55 dni pozbawienia wolności. Ale okazało się, że pobierała niesłusznie jakiś zwrot ubezpieczenia mimo iż nie pracowała i dodatkowo ma sporą karę za niekupowanie biletów kolejowych".
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:34 pm   

http://www.bjaa.nl/index....e=100&folder=78
przy literce T masz numer do instytucji
ponizej masz kilka innych lokacji w razie gdyby tam nikt nie odbieral
http://www.bureaujeugdzorg.info/Hoofdlocaties/

[ Dodano: Wto Wrz 07, 2010 10:37 pm ]
suska, nie zawsze tak jest poczytaj troche praw dotyczacych jeugd w NL w momecie jak sa problemy nie koniecznie z powodu mlodej osobki.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 11:08 pm   

J3rzU,

mozna sie przeciez wybrac do wiezienia osobiscie, '
kazde wiezienie na terenie tego panstwa ,oferuje takie widzenie raz w tygodniu ,
wykupic jej raczej nie dasz rady ...,to w takim krotkim wyroku nawet nie wchodzi w rachube(o ile na tym wyroku sie sprawa zakonczy)

dowiecie sie czegos wiecej od niej samej , a nie od osob trzecich

wydaje mi sie iz tak chyba bedzie najlepiej , wowczas bedziecie mieli tez lepsze rozeznanie w calej sprawie,

i ewentualnie ,bedziecie mogli podjac pewne kroki w sprawie siostry Twojej narzeczonej
(byc moze przebywa juz w jednym z osrodkow opiekunczych)musicie dzialac szybko
bo potem wydostanie dziecka moze byc niemozliwe ,do momentu ,az nie zglosi sie po nia prawny opiekun, moze to byc ojczym, lub ojciec biologiczny dopiero w dalszej kolejnosci inni czlonkowie rodziny
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Wrz 07, 2010 11:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nicole_sp 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Zuid-Zolland
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 11:30 pm   

post edytowany
przykro mi ale ,nie mozesz powielac postow, jeden taki juz umiescilas w innym temacie
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Wrz 07, 2010 11:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nissi_nissi 
Poczatkujacy

Dołączyła: 08 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: Zuid-Zolland
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 10:42 am   


na forum umiescilas juz taki post a zmiana nicka tez nic nie da
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 08, 2010 10:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miniion 
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: grójec
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 2:41 am   

Precz z Polską patologią w Holandii!!
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 11:24 am   

miniion napisał/a:
Precz z Polską patologią w Holandii!!


ok
_________________
Dumny Polak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group