NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot podatku - pomarańczowe potwierdzenie nr.konta ?
Autor Wiadomość
arde 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 5
  Wysłany: Pon Sie 30, 2010 2:57 pm   Zwrot podatku - pomarańczowe potwierdzenie nr.konta ?

Witam,

Postanowiłem skorzystać z pomocy pośrednika firmy zajmującej się zwrotem podatku z NL.Podpisałem z nimi umowę na koniec marca,wysłali do skarbówki nl papiery na początku kwietnia,w maju dostałem (na mój adres pl,podany przy sofi) pierwszy kwitek z potwierdzeniem konta(kolega z holandii tlumaczyl mi ze to jest kwit w ,którym proszą o podanie poprawnego numeru konta)Pani z agencji powiedziała iż mam kwit jedynie podpisać i zanieść do nich czy odesłać...tak zrobiłem,po miesiącu otrzymałem 2gi taki sam papier,zrobiłem z nim to samo,ponoć mam jeszcze dostać POMARAŃCZOWY druk z potwierdzeniem tego to konta,czy tak to się odbywa po kolej?Jaki okres max mogę czekać na zwrot podatku?Proszę o wskazówki


Pozdrawiam

Michał
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 4:28 pm   

arde, a sprawdzles czy tam jest Twoj numer konta???? z tego co wiem to nic nie trzeba tam podpisywac ani odsylac, jesli nr jest poprawny. Chyba ta agencja w konia Cie robi.
 
 
arde 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 5
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 4:59 pm   

dostałem takie pismo 2-krotnie :

imageshack.usuniety nie w tym dziale
jak dostałem 2gi raz to samo to Pani z agencji powiedziała mi,że prawdopodobnie dlatego wysłali mi 2gi raz to samo bo 1wszego egzemplarza nie dostali podpisanego powrotnie na czas.nie wiem czy mnie robią w konia,ale bardziej skłaniam się ku temu iż jest raczej mało kompetenta w temacie holenderskiego podatku ta firma.Mam czekać teraz na pomarańczowe potwierdzenie konta ponoć,procedura jest ok ? Ile czasu trwa procedura zwrotu? (6 miesiecy od daty przyjecia przez urząd wniosku o zwrot ? )

Podany jest numer telefonu do urzędnika,który to wysyłał,czy mogę liczyć myślicie na informacje na temat tego zwrotu jeśli bym tam zadzwonił ? (Oczywiście po angielsku niestety).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sie 30, 2010 5:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 5:15 pm   

ardePrzyslij mi na priv scan tego pisma to Ci powiem o co chodzi




na forum nie umieszczamy reklamy wlasnej dzialalnosci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Wrz 16, 2010 9:39 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arde 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 5
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 2:04 pm   

mam jeszcze 1 pytanie :

Czy jeśli złożylem w końcu marca papiery,skarbówka przyjęła na poczatku kwietnia to jest taka opcja,że to już bylo za pózno i mogę teraz czekać do przyszlego roku ??
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 9:48 pm   

Nie, nie ma takiej opcji. Masz 5 lat na rozliczenie sie holederskim fiskusem a oni maja 3 lata na rozpatrzenie Twojego zeznania. Nie martw sie jednak, w wiekszosci przypadkow zalatwiaja sprawe do 6 miesiecy.



na forum nie umieszaczamy reklamy wlasnej dzialalnosci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Wrz 16, 2010 9:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 7:59 pm   

Sorki że się podłączę pod temat ale chciałbym się zapytać was o pewną sprawę. Mianowicie moje rozliczenie zostało wysłane do holenderskiego UP około 1,5 miesiąca temu i ja puki co nie dostałem od nich żadnej informacji o potwierdzeniu numeru konta (a czekam na to bo zamknąłem konto w NL i chcę im teraz podać polski numer konta). Pytanie: Czy to normalne że aż tak się na to czeka ???
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 8:11 pm   

vigo napisał/a:
Sorki że się podłączę pod temat ale chciałbym się zapytać was o pewną sprawę. Mianowicie moje rozliczenie zostało wysłane do holenderskiego UP około 1,5 miesiąca temu i ja puki co nie dostałem od nich żadnej informacji o potwierdzeniu numeru konta (a czekam na to bo zamknąłem konto w NL i chcę im teraz podać polski numer konta). Pytanie: Czy to normalne że aż tak się na to czeka ???

przeczytaj post jedno okienko wyzej
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez mario007 Czw Wrz 09, 2010 8:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 8:36 pm   

mario007 napisał/a:
vigo napisał/a:
Sorki że się podłączę pod temat ale chciałbym się zapytać was o pewną sprawę. Mianowicie moje rozliczenie zostało wysłane do holenderskiego UP około 1,5 miesiąca temu i ja puki co nie dostałem od nich żadnej informacji o potwierdzeniu numeru konta (a czekam na to bo zamknąłem konto w NL i chcę im teraz podać polski numer konta). Pytanie: Czy to normalne że aż tak się na to czeka ???

przeczytaj post jedno okienko wyzej
Mariusz


luz, wiem że się czeka na kasę nawet do 3 lat ale mi chodzi jedynie o ten druczek który wysyła nam Belastingdienst na którym jest napisane że są w posiadaniu mojego rozliczenia i uprzejmie proszą o potwierdzenie numeru konta na który mają zrobić ewentualny przelew. Reasumując, rozliczając się dwa lata jak i rok temu - taką informację dostawałem za max 2-3 tygodnie - a teraz cisza od ponad sześciu tygodni :( Dlatego też pytam czy to możliwe że na te pismo czeka się aż tak długo?
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 9:17 pm   

Druk o potwierdzenie nr. konta dostaje sie tylko przy pierwszym rozliczeniu lub przy zmianie nr. Jesli ich nie poinformowales o zamknieciu konta to twoj stary nr. widnieje w systemie i tego druku nie dostaniesz a pieniadze przesla na stary nr. Gdy dostaniesz voorlopige aangifte zwroc uwage jaki nr. tam widnieje



nie umieszczaj na forum podpisu reklamujacego wlasna dzialalnosc
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Wrz 15, 2010 4:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magdalena14 
Super gaduła
Polka


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 220
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 9:18 pm   

ja na takie pismo czekam od marca :088:
_________________
możesz się ze mną nie zgadzać,ale mnie nie obrażaj...
 
 
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 2:55 pm   

alfa napisał/a:
Druk o potwierdzenie nr. konta dostaje sie tylko przy pierwszym rozliczeniu lub przy zmianie nr. Jesli ich nie poinformowales o zamknieciu konta to twoj stary nr. widnieje w systemie i tego druku nie dostaniesz a pieniadze przesla na stary nr. Gdy dostaniesz voorlopige aangifte zwroc uwage jaki nr. tam widnieje


Alfa powiedz mi więc co ma teraz zrobić??? Księgowa mnie rozliczyła jakieś dwa miesiące temu. Z tym że przed dokonaniem rozliczenia mówiłem jej, że moje holenderskie konto jest zamknięte i chcę otrzymać zwrot na polskie konto. A ona na to że to nie problem bo jak mi przyjdzie druk z potwierdzeniem numeru konta to mam wpisać tam polski numer konta (powiedziała też że jak będzie wypełniać formularz do Belastingdienst to w miejscu gdzie trzeba podać nr. konta ona nic nie napisze i takim sposobem mi przyjdzie mi pismo o potwierdzenie numeru konta). A ja czekam już 2 miesiące i taki druk mi nie przychodzi.

Alfa piszesz że taki druk dostaje się tylko raz przy pierwszym rozliczeniu. Ja się rozliczam 3 raz z NL. Czyli co mam teraz zrobić? Czekać? Jeśli tak to ile? Jeśli nie to co robić?

Pozdrwawiam
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 7:13 pm   

vigo, jezeli Twoja ksiegowa nie wpisala tego nr konta, to napewno przyjdzie do Ciebie list z formularzem do wypelnienia o podanie nr. To nie do konca tak jak pisze "alfa", ze tylko przy pierwszym rozliczeniu sie o niego pytaja. Jezeli Twoja ksiegowa wypelnilaby to pole, wtedy przyszedl by do Ciebie list z potwierdzeniem nr.

Teraz druga czesc. Rozliczyles sie dopiero po 31. marca. Tak wiec jeszcze sobie mozesz troche poczekac. Druk przyjdzie do Ciebie dopiero w momencie jak urzad skarbowy bedzie zajmowal sie Twoja sprawa i sprawdza czy kwota do zwrotu sie zgadza. Dopiero wtedy wysla do Ciebie list z informacja, ze nalezy Ci sie tyle i tyle, ale nie maja Twojego nr konta i prosza o jego podanie.
Jedyne co mozesz sie w tym momencie dowiedziec w urzedzie to to, czy Twoje rozliczenie do nich wplynelo. Zaden z pracownikow nie poda Ci nawet przyblizonej daty, kiedy mozesz oczekiwac zwrotu. Powiedza jedynie, ze sprawa jest rozpatrywana i masz cierpliwie czekac.

Pozdr.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 12:21 am   

siemej napisał/a:
Teraz druga czesc. Rozliczyles sie dopiero po 31. marca. Tak wiec jeszcze sobie mozesz troche poczekac.
rozliczenie do 1 kwietnia tyczy sie osob ktore maly przepracowany pelny rok .Czyli od 1.01 do 31.12 i ktore nie rozliczaly sie na M biilecie . Jesli ktos dostal takowy M biljet z u.p. to na tym biljecie stoi data do jakiej powinien najpudzniej sie rozliczyc.
Ostatnio zmieniony przez Miep Sob Wrz 18, 2010 12:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 9:00 am   

Miep, zgadza sie, ze nie musial sie rozliczyc do 31. marca. Jednak pozniejsze zlozenie zeznania skutkuje najczesciej tym, ze dluzej sie czeka niz normalnie.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group