NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatkowe ubezpieczenie od bezrobocia
Autor Wiadomość
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 2:34 pm   Dodatkowe ubezpieczenie od bezrobocia

Zainteresował mnie temat prywatnych polis na ubezpieczenie od bezrobocia. W sieci jest bardzo mało na ten temat. Nie znam holenderskiego, więc to co znajdowałem tłumaczyłem na angielski translatorem, który nie jest jednak doskonały. Daję więc serię pytań:
1) Ten kalkulator hkalkulator pokazuje Looptijd, czyli czas trwania (min 5 lat). Czy to oznacza, że przez 5 lat trzeba płacić ustaloną stawkę co miesiac? A jeśli zostanę bezrobotny po 2-gim roku, to czy będę jednocześnie dostawał od nich świadczenie i z tego świadczenia dalej opłacał składkę?
2) Czy jest jakiś minimalny okres przez który nie mogę stracić pracy? Bo jeśli nie to byłoby pole do nadużyć, że wiem, że będę zwolniony i wykupuję nagle ubezpieczenie
3) Czy dobrze zrozumiałem, że wypłacają świadczenia przez okres do 12 m-cy?
4) Powiedzmy, że ubezpieczę kwotę 2000e, tracę pracę i UWV wypłaca mi przez 6-mcy 1000e. Czy taki ubezpieczyciel też wypłaca w tym czasie dodatkowo te swoje 2000e?
5) Czy stawiają jakieś wymagania, że TRZEBA szukać nowej pracy? Czy mogę sobie po prostu zrobić wtedy 12 m-cy przerwy i zbierać pieniądze z ubezpieczenia?
6) Które firmy takie ubezpieczenia sprzedają? Znalazłem TAF, ale wolałbym jakąś firmę, której nazwę kojarzę.
7) Czy wypłacana kwota podlega opodatkowaniu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Wto Wrz 21, 2010 2:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 2:36 pm   

podpinam sie do tematu, jak ktos jest zorientowany (i posiada takie informacje), to rowniez z checia poslucham :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 2:52 pm   

jsobanski,

CNV ,OHRA rowniez oferuja tego typu ubezpieczenie
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 4:31 pm   

OK, znalazłem odpowiedzi na niektóre pytania na podstawie warunków do polisy, która jest na stronie z tym kalkulatorem, który podałem:
Ad 1) Chyba tak, płaci sie przez 5 lat.
Ad 2) Nie można stracić pracy przez pierwsze 6 m-cy od momentu, gdy zacznie się opłacać składki
Ad 3) Za każde bezrobocie wypłacają przez max 12 m-cy, po których zawieszają wypłaty do momentu znalezienia kolejnej pracy (trzeba przepracować min 3 m-ce). W sumie mogą zapłacić za maks 36 m-cy w ciągu 5 lat, ale aby to nastąpiło trzeba znaleźć się kilka razy na bezrobociu (za każdym razem max 12 m-cy)
Ad 5) Trzeba szukać nowej pracy i trzeba zaakceptować gdy się takową znajdzie.

Doszły mi za to kolejne pytania:
8) W wyłączeniach podane jest "Indien de verzekerde zelf ontslag neemt of bij ontslag met wederzijds goedvinden", które google tłumaczy jako "If the insured resign or are made redundant, mutual consent". Czyli redukcja stanowiska (redundancja) nie jest tym objęta? Bo to chyba najczęstsza przyczyna zwolnień z pracy (wszystkie inne typu wygaśnięcie kontraktu, dyscyplinarka, własna rezygnacja też są wyłączone, więc chyba nic nie zostaje).
9) Polisa podaje w punkcie 6.3 "Per polis wordt maximaal 36 maal het verzekerde" - czy tutaj chodzi o 36 krotność pojedynczej składki miesięcznej czy sumy oddanych składek?

Ponadto bez odpowiedzi nadal pozostają 4 i 7

Ciekawostka: ta polisa nakazuje szukać i akceptować kolejną pracę (za jakąkolwiek stawkę). Jest jeszcze jedna polisa, która w przypadku znalezienia gorzej płatnej pracy, pokrywa różnice w wynagrodzeniu (do 60% różnicy) przez 6, 12 lub 24 m-ce. Nie znalazłem jednak nic na temat cen takiej polisy.

Póki co nie znalazłem tych polis z OHRA ani CNF, a jedynie TAF (taf.nl). Trafiłem jeszcze na wzmiankę o BNP Paribas, ale żadnych konkretów.
_________________
Dumny Polak
Ostatnio zmieniony przez jso Wto Wrz 21, 2010 4:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 6:29 pm   

http://www.ohra.nl/werk-inkomen/index.jsp

http://www.cnv.nl/geld-en...-verzekeringen/


http://www.bhfd.nl/index.php?l=menu&id=18

http://www.syndicatie.nl/...rkloosheid.html

jeszcze tu http://www.gelijkverzeker...erzekering.html
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Wrz 21, 2010 6:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AGW 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 72
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 10:30 pm   

Trzeba obserwowac zachowania Holendrow, a oni jakos masowo nie rzucaja sie na tego typu ubezpieczenia bo sa drogie i obwarowane wieloma warunkami. Sa przydatne raczej dla mlodych ludzi z krotkim stazem pracy i wysoka hipoteka. Lepiej samemu odkladac cyklicznie jakas sume na wysoko oprocentowane konto lub inwestowac na gieldzie w fundusze obligacyjne lub powiernicze, w dluzszym okresie czasu wychodzi sie na tym lepiej niz na lokatach bankowych
 
 
Miep 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 11:28 pm   

jsobanski napisał/a:
1) Ten kalkulator hkalkulator pokazuje Looptijd, czyli czas trwania (min 5 lat). Czy to oznacza, że przez 5 lat trzeba płacić ustaloną stawkę co miesiac? A jeśli zostanę bezrobotny po 2-gim roku, to czy będę jednocześnie dostawał od nich świadczenie i z tego świadczenia dalej opłacał składkę?
2) Czy jest jakiś minimalny okres przez który nie mogę stracić pracy? Bo jeśli nie to byłoby pole do nadużyć, że wiem, że będę zwolniony i wykupuję nagle ubezpieczenie
3) Czy dobrze zrozumiałem, że wypłacają świadczenia przez okres do 12 m-cy?
4) Powiedzmy, że ubezpieczę kwotę 2000e, tracę pracę i UWV wypłaca mi przez 6-mcy 1000e. Czy taki ubezpieczyciel też wypłaca w tym czasie dodatkowo te swoje 2000e?
5) Czy stawiają jakieś wymagania, że TRZEBA szukać nowej pracy? Czy mogę sobie po prostu zrobić wtedy 12 m-cy przerwy i zbierać pieniądze z ubezpieczenia?
6) Które firmy takie ubezpieczenia sprzedają? Znalazłem TAF, ale wolałbym jakąś firmę, której nazwę kojarzę.
7) Czy wypłacana kwota podlega opodatkowaniu?

1) przez 5 lat oplacasz i za kazdym razem bedzie przedluzona umowa o 5 lat .
2) tak minimalnie 180 dni od dnia podpisania umowy/ placenia skladek ale jeszcze jest jedo male ale . Ale to nie wysztko : nim stracil ktos prace musial minimalnie 16 godzin tygodniow pracowac i miec ciaglkosc conajmniej 12 m-cy
3)maxymalnie 12-sto krotnosc ubezpiecznonej kwoty w maxymalnym czasie 36 mieciecy
4)nie bezpieczycie wyplaca roznice np. ubezpieczyles wyplate na 2000 euro z UWV dostaniesz 1000 to ubezpieczenie doplaca 1000 euro. czyli wyronuje do 2000 euro.
5)Jesli ci zaproponiuja prace nie mozesz jej odmowic i masz obowiazek czynnie szukac.?Musisz im tez przedstawiac co miesiac potwierdzenie z UWV ze nadal masz prawo do zasilku i ze szukales pracy.
6) patrz co ci zaproponowala Gohna
7)Tak sam musisz sie o to zatroszczyc.

[ Dodano: Wto Wrz 21, 2010 11:34 pm ]
"Indien de verzekerde zelf ontslag neemt of bij ontslag met wederzijds goedvinden "oznacza ze jesli ubezpieczajacy sie zwolnu sie sam lub zostanie zwolnony za obustronna zgoda . Wtedy nie zostanie wyplacone.
9) juz zostalo wytlumaczone w poscie powyzej.
_________________
Zyj!- powiedziala nadzieja - Bez ciebie nie moge - odparlo zycie .......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group