NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenia
Autor Wiadomość
Bajka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro Gru 06, 2006 12:08 pm   Ubezpieczenia

Moze troche o ubezpieczeniach jak to z tym jest gdy np. zaprosimy kogos na 3-4 miesiace i nie daj boze zachoruje co robic podyskutujmy przyda sie innym
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Gru 06, 2006 3:17 pm   

twoi goscie moga wykupic ubezpieczenie w polsce... wtedy ida tutaj do lekarza... i pokazuja papiery... (aczkolwiek i bez papierow ich lekarz przyjmie)... no i za uslugi placa... potem maja 3 dni czasu zeby to zglosic w swojej ubezpieczalni... (tak ja mialam kiedys... oczywiscie co ubezpieczenie to inaczej)... i w polsce dostana zwrot pieniedzy...
 
 
r'dam girl 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: Schiedam
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 9:11 pm   

moga tez wyrobic sobie Europejska Karte Ubezpieczenia Zdrowotnego w Narodowym Funduszu Zdrowia (oczywiscie jesli sa ubezpieczeni w NFZ). Ponosi się koszty swiadczen zdrowotnych za granica, a po powrocie do kraju trzeba wystapic o zwrot kosztow na podstawie rachunkow itp., co moze byc troche klopotliwe (zbieranie wszystkich rachunkow, pieczatek, podpisow) ale plusem jest to ze taka karta jest za darmo
http://www.nfz.gov.pl/ue/...tnr=5&dzialnr=0
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 10:05 pm   

z doswiadczenia wiem, ze otrzymanie rachunku to nie jest problem... :twisted:
 
 
Bajka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 2:41 pm   Jak dlugo

Jak dlugo sie czeka na taka karte prosze napisz wiecej chce zabrac 5-latka na 4 miesiace matka nie pracuje jest zarejestrowana
 
 
Bajka
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 2:48 pm   przepraszam

juz wiem bardzo ci dziekuje twoje www. jeszcze raz dzieki
 
 
r'dam girl 
Nieśmiały użytkownik


Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: Schiedam
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 6:20 pm   

duuvelke - mialam na mysli to, ze do wniosku o zwrot kosztow trzeba zalaczyc oryginaly rachunkow i dowodow zaplaty. Na dowodzie zaplaty za leki powinny byc wyszczegolnione zakupione leki oraz dane lekarza, ktory je przypisal. W przypadku transportu sanitarnego nalezy dolzczyc zaswiadczenie lekarskie o niezbednosci transportu. (sa tam chyba jakies jeszcze wymagania). Jesli czegos zabraknie, NFZ bedzie mial powod aby nie zwrocic kosztow.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 7:28 pm   

no wiem... ze trzeba orgynialy rachunkow przeslac...
myslalam, ze chodzi ci o to, ze dostanie takiego rachunku to problem... ehm...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 7:33 pm   

polecam tez www.euro26.org.pl to karta dla kazdego od 7 do 26 lat. jest wazna rok...
 
 
>Dorota< 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 51
Wysłany: Śro Gru 12, 2007 7:01 pm   

a moze ktos wie jak jest w Holandii jezeli ktos ma wypadek w miejscu pracy??Np.zlamana noge??
 
 
Pyra 
Gaduła
pyra

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 102
Skąd: Genemuiden
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 9:25 pm   

Karta Euro26 - jak sama nazwa wskazuje jest do 26tego roku zycia, ale w tym roku to sie zmienilo i mozna ja zakupic do 30stki! Tylko, czy faktycznie potem jak cos sie stanie to oni zwroca koszta leczenia? Ja kilkakrotnie bylam posiadaczka takowej karty lecz na szczescie nie musialam z niej korzystac. A moze ktos ma jakies doswiadczenia z euro26, bede bardzo wdzieczna za informacje.
 
 
>Dorota< 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 24 Lis 2007
Posty: 51
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 3:02 pm   

czesc.
Bardziej mi chodzi o odszkodowanie tu w Holandii.Moj znajomy pracuje przez uitzendbureau,wiec nie ma kontraktu z pracodawca ale z biurem.W czasie pracy zlamal sobie noge.Jakie prawa mu przysluguja??Czy ktos sie orietuje??Albo mial kiedys podobna sytuacje??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group