NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Śro Mar 02, 2011 8:31 pm
możliwość posiadania auta o poj. do 2litów
Autor Wiadomość
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
  Wysłany: Pon Lut 21, 2011 7:22 pm   możliwość posiadania auta o poj. do 2litów

Hejka,
czy spotkaliście się z czymś takim, że w Holandii osoby które nie ukończyły któregoś roku zycia nie mogą mieć zarejestrowanego na siebie auta o pojemności większej niż 2 litry? Ostatnio ktoś mnie zaskoczył takim stwierdzeniem, postanowiłam poszperać po internecie, ale niczego sensownego nie znalazłam :119:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 3:58 pm   

przepis troche bez sensu, bo np. 3.0V6 ze staji PSA jest wyraznie slabsze niz 2.0TFSI z Audi ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
taner32 
Poczatkujacy


Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 5:23 pm   

moze i bez sensu ale tez o tym slyszalem na 100%pewny nie jestem ale chyba cos takiego wprowadzili w ostatnich latach dla mlodych kierowcow jak nie zapomne jutro sie spytam
 
 
jakusto3 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 75
Skąd: Leeuwarden/RZE
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 5:44 pm   

nie wiem o ukończenie którego roku życia chodzi,( może dotyczy to nastolatków) ale ja mam 23 lata i samochód o pojemności 2.4... i nikt mnie się nie pytał o wiek przy rejestracji
Ostatnio zmieniony przez jakusto3 Wto Lut 22, 2011 5:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 8:24 am   

taner32 napisał/a:
moze i bez sensu ale tez o tym slyszalem na 100%pewny nie jestem ale chyba cos takiego wprowadzili w ostatnich latach dla mlodych kierowcow jak nie zapomne jutro sie spytam


taner32 czy udało Ci się cosik dowiedzieć więcej na ten temat? :039:
 
 
taner32 
Poczatkujacy


Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Drenthe
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 4:48 pm   

zawsze zapomone w robocie sie spytac :021: a dzis jeszcze robilem dokladnie z tym kolesiem ktory by wiedzial czy to prawda czy nie.
Jutro naprawde sie postaram i postaram sie niezapomniec
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 7:39 pm   

agastepa13,


Podobnie jak Ty poszperalam troche w necie i nic na ten temat nie znalazlam ,
dlatego zastanawiam sie czy rzeczywiscie pojemnosc silnika ma tu jakiekolwiek znaczenie
predzej bym postawila pytanie ile taka mloda osoba bedzie musiala zaplacic za ubezpieczenie?

z tego co wiem i z tego co wyczytalam na forum holenderskim ,dla poczatkujacych jest ono wyzsze
(a wszystkie osoby niezaleznie od wieku ,ktore posiadaja prawo jazdy nie dluzej niz piec lat uznawane sa wlasnie za poczatkujacych kierowcow)
stad zazwyczaj rodzice biora na siebie auto ''mlodego'' by zaoszczedzic przyslowiowego dziesiatka co w skali rocznej moze dac 200 euro , czasem wiecej

byc moze sie myle , ale widze syna sasiadow ,ktory jeszcze pare lat temu jezdzil hulajnoga po chodniku dzis porusza sie autem o pojemnosci silnika 2.5
a wiem na pewno ze chlopak nie ma jeszcze 20 lat ...

:061:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 01, 2011 7:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
taner32 
Poczatkujacy


Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 15
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Mar 02, 2011 5:58 pm   

wyglada na to ze to tylko sciema i plota.Spytalem sie tego kolesia to mowi ze cos slyszal o tym ale jak doklanie z tym jest to nie wie,przy okazji spytalem sie jeszcze 4 osob ale wszyscy stwierdzieli ze to tylko takie gadanie...ale pewnosci na 100% nie maja.No ale tez patrzalem na necie i nic o tym nie ma a by napewno cos bylo na roznowatych holenderskich forach
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Mar 02, 2011 8:29 pm   

oki, dziękuję za fatygę wszystkim, którzy się zainteresowali :038: spytać zawsze można prawda :037: pozdrawiam
ps. można zamknąć temat :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group