NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam pomocy
Autor Wiadomość
tomek24833 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 24
  Wysłany: Śro Mar 23, 2011 12:03 pm   szukam pomocy

szukam pomocy w sprawie odszkodowania miałem incydent na parkingu wszystkie papiery zostaly wypisane i wyslane do ubezpieczalni tu w holandi przez sprawce kolizji ale ja czekam juz 8 msc i nic jak dzwonie do ubezpieczalni sprawcy za kazdym razem tlumacza ze czekaja na kontakt z moją ubezpieczalnią z kolei moja ubezpieczalnia mówi ze nie bedzie nigdzie dzwonic bo nie maja takiego obowiązku i tak juz prawie rok co robić?????? ja ma auto na pl tablicach
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 3:13 pm   

Gdzie zglosiles szkode?
Kiedys mialem szkode na terenie DE to likwidowalem w swojej polskiej ubezpieczalni i oni juz sobie od niemcow pieniadze sciagneli.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 5:46 pm   

To tylko robia jak masz allrisk.Ja mialam stluczke w Polsce nie z mojej winy ,moje ubezpieczenie wyplacilo mi szkode ,a sprawa ciagnela sie 1.5 roku ,zanim zaplacili szkode do mojego ubezpieczenia
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 5:52 pm   

tomek24833,


Cytat:
kolizja na parkingu


witam z gory przepraszam jezeli zamieszczam taki sam temat mialem przykre zdarzenie pewna mila pani obywatelka holandii zarysowala moje auto moje pytanie brzmi jak dlugo trwa taka procedura odzyskania kasy za szkode czekam juz 2 tydzien i nikt sie kontaktowal ze mna w tej sprawie wszystki papiery wypelnilismy na miejscu i tak czekam az ktos sie zglosi z jej ubezpieczenia a moze robie cos nie tak??? prosze o jakas rade za 2 tyg jade do polski i chcialbym to sobie naprawic
zdaje sie ze zapominasz co umieszczasz na forum ,czy to nie twoje ? a moze to dotyczy innego auta ? bo tam piszesz ze czekasz dwa tygodnie a tu.... ze prawie rok






http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#206343
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 7:49 pm   

Gochna, tamten post jest z 1 sierpnia, co daje do teraz osiem miesięcy do teraz ;) Ja przechodzę przez to samo, nie z mojej winy, auto na NL blachach. Fomularz szkody wysłałem do swojego ubezpieczyciela, okazało się że ich to nie interesuje, odesłali mi go, i kazali wszystko załatwiać z ubezpieczalnią sprawcy. Dzisiaj był od nich jakis magik, pseudo ekspert, i stwierdził, że wszystko da się zrobić bez wymiany na nowe częsci, min mam pękniety w dwóch miejscach tylni zderzak w dodatku w jednym miejscu zdrowo wgnieciony, sensory cofania do wymiany, hak holowniczy przyjął na siebie cały impet, głowica w której był blok z zamkiem (hak jest zdejmowalny) została zgilotynowana, a ten debil mówi że hak jest ok. Został pognany z warsztatu, i czekam na drugą ekspertyzę. Trochę masakrycznie to wygląda z likwidacją szkody w Holandii.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Mar 23, 2011 8:28 pm   

Mucha_75,

Wspolczuje ,
ja nie mialam nigdy wiekszych klopotow z zadna holenderska ubezpieczalnia
od kilku lat ''siedze'' w Interpolis i naprawde sobie chwale, wszystko mozna zalatwic przez telefon jak dla mnie ubezpieczalnia ok, kompetentna i solidna


tomek24833, niepotrzebnie zalozyl nowy temat wlasciwie powinien pociagnac watek ...(tam, temat zamkniety)
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 7:29 am   

ja mialem stluczke w PL, moje auto na NL blachy, sprawca PL blachy.

Po przyjezdzie do NL wszystko przezinternet zalatwilem,
zaproponowali mi 750 eur bez rzeczoznawcy,ale jesli uwazam ze naprawa bedzie drozsza to musze do rzeczoznawcy jechac.

Pojechalem do warsztatu gdzie unowiono mnie z rzeczoznawca.
Wycena wyszla na 1250 eur(uszkodzony zderzak, 2 lampy, drzwi, blotnik)
Za rzeczoznawce zaplacilem 70 eur i gdybym naprawial auto w tym warsztacie, to by mi 70 eur zwrocili.
ja zdecydowalem sie na wyplate gotowki.
Wyplacili mi kwote o 130 eur mniejsza(wlasne ryzyko) , ale na chwile obecna kasa jest wyplacona z mojego allrisk.
Jak z polskiej ubezpieczalni sciagna gotowke doplaca mi 130 eur wlasne ryzyko.
No ale tak mozna jesli masz AUTOCASCO..
Jesli masz tylko WA to niesety sam sie musisz szarpac z ubezpieczalnia sprawcy.
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
tomek24833 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 24
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 12:47 pm   

no nie potrzebnie załozylem nowy temat sorki Wracajac do tematu mi tez wysłali pismo ze jezeli szkoda nie przekracza 750 euro to bez rzeczoznawcy wypłaca kase pojechałem do warsztatu tu w holandi i gosc mowi ze 850 euro naprawa zgodzilem sie na 750 bez rzeczoznawcy i dalej czekam juz nie wiem co mam robic???? :074: i tak sie ciagnie a w pl ubezpieczalnia umywa rece bo to nie jesst jej obowiazek i tak w kółko macie moze jakis sposób na to???????? dodam ze szkode juz naprawiłem dysponuje tylko fotkami ktore zrobilem przed naprawą cos mi sie wydaje ze starciłem kase
Ostatnio zmieniony przez tomek24833 Czw Mar 24, 2011 12:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 2:58 pm   

w moim przypadku bylo ze po samej stluczce sprawca zaproponowal mi ze zaplaci mi 200 zl ...Ale ja wezwalezm policje, sprawca dostal mandat...no ale jak czytam ze procedura wyplaty pieniedzy przez Polska ubezpieczalnie moze trwac nawet rok to ...cholera sam nie wiem co mam o tym sadzic.
Na chwile obecna wyplacono mi z mojego AC wiec w kolejnym roku zabiora mi 10% znizki..no ale mam nadzieje ze sprawa kiedys sie tam wyjasnie i ewentualna utrate zniki jakos mi zrekopmesuja.

[ Dodano: Czw Mar 24, 2011 8:49 pm ]
tomek24833 napisał/a:
wysłali pismo ze jezeli szkoda nie przekracza 750 euro to bez rzeczoznawcy wypłaca kase pojechałem do warsztatu tu w holandi i gosc mowi ze 850 euro naprawa zgodzilem sie na 750


To jesli sie zgodziles na 750 e. to pieniedze chyba juz dostales....wnioskuje...
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
tomek24833 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 24
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 6:25 pm   

zgodzilem sie na 750 euro ale nic nie otrzymałem niestety i chyba już nie otrzymam :073: u mnie w pl ubezpieczenie tez chciało wyplacic mi kase z autocasco ale z jakiej racji ja mam tracic zniżki jezeli to nie z mojej winy nie rozumiem tego jest sprawca i kasa powinna isc z jego ubezpieczenia a nie teraz takia gra w kotka i myszke no ale musze sie pogodzic ze strata kasy :roll:
Ostatnio zmieniony przez tomek24833 Pią Mar 25, 2011 6:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 5:08 pm   

no Tomek czegos nie rozumiem.To musisz sie skontaktowac (przez internet lub telefon) i po prostu zapytac sie o jak sie sprawy maja.

Ja mam ubezepiecznie w Hema i wszystko zalatwilem przez internet, wiec jesli byc moze przeszkadza ci bariera jezykowa to jest dobre wyjscie.

No ale z tego co wyszytalem to juz naprawiles auto ..moim zdaniem sie pospieszyles..no ale napisz do nich !!!
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
tomek24833 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 24
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 9:33 pm   

darkis napisał/a:
no Tomek czegos nie rozumiem.To musisz sie skontaktowac (przez internet lub telefon) i po prostu zapytac sie o jak sie sprawy maja.

Ja mam ubezepiecznie w Hema i wszystko zalatwilem przez internet, wiec jesli byc moze przeszkadza ci bariera jezykowa to jest dobre wyjscie.

No ale z tego co wyszytalem to juz naprawiles auto ..moim zdaniem sie pospieszyles..no ale napisz do nich !!!

ja dzwonilem do nich wielokrotnie i gosc uparcie odpowiada ze czekaja na odzew z mojej ubezpieczalni z pl a ubezp w pl mowi mi ze nie bedzie nigdzie dzwonic bo nie maja takiego obowiazku!!!!! i tak w kólko macieja
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 8:33 am   

no ale miales schadeformulier?
Byla policja na miejscu?jesli tak to masz numer polisy sprawcy, albo numer policjanta.
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
tomek24833 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 24
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 6:41 pm   

darkis napisał/a:
no ale miales schadeformulier?
Byla policja na miejscu?jesli tak to masz numer polisy sprawcy, albo numer policjanta.

no mam ten schadeformulier ale co z tego?? policji nie było ubezpieczenie sprawcy czeka na tel z pol ubezpieczalni o co chodzi nie wiem :119: i juz mam dosyc :013:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group