NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
fast kontrakt z uitzenbureau
Autor Wiadomość
niebieski ptak 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 9
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 11:14 am   fast kontrakt z uitzenbureau

Witam. Pracuje 3,5 roku przez jedno z uitzenbureau. Jestem obecnie na 3 kontrakcie czasowym (faza B). Koordynator zawsze mi powtarzal, ze fazy C (fast kontrakt) nigdy nie dostane. Jednak moj pracodawca bardzo mnie chce u siebie i rozmawial z agencja pracy o tym, by jednak mnie przyjeli na fasta. Okazalo sie, ze mozna, ale... koordynator chce mnie widziec u siebie, bym przedstawil mu moje oczekiwania.
Czy ktos z Was ma staly kontrakt z biurem pracy?
Jesli tak, to w jaki sposob zmienily sie warunki umowy w stosunku do poprzednich kontraktow na fazie B?
Czy jest to jakos uregulowane prawnie, ze np. powinienem dostac jakas podwyzke, czy wiecej dni urlopowych itp?
Kompletnie nie wiem, czego moge zadac, a co mi sie nalezy ustawowo.
Prosze pomozcie, bo nie wiem co mam powiedziec koordynatorowi. Osobiscie uwazam, ze to on powinien przedstawic mi swoje warunki, ktore ja moge lub tez nie - zaakceptowac.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 11:42 am   

niebieski ptak,

sporo bylo juz na ten temat na forum, wystarczy uzyc opcji szukaj

http://www.niedziela.nl/i...=countryNL#1212
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 5:09 pm   

a ja bym na twoim miejscu pogadal z pracodawca skoro mu tak na tobie zalezy to czemu sam nie da ci vast contract? bys sobie tylko pokoj lub mieszkanie musial znalezc
 
 
niebieski ptak 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 9
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 7:27 pm   

bejupi napisał/a:
a ja bym na twoim miejscu pogadal z pracodawca skoro mu tak na tobie zalezy to czemu sam nie da ci vast contract? bys sobie tylko pokoj lub mieszkanie musial znalezc


Oczywiście, że rozmawiałem, ale to nie wchodzi w grę, gdyż jako pracownik agencji jestem dla nich dużo "tańszy" niż gdybym był na kontrakcie u nich. Jest im wygodniej zatrudniać mnie poprzez agencję. Oczywiście, że mam już swoje mieszkanie w NL i wszystko inne, co pozwala normalnie funkcjonować.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 7:55 pm   

niebieski ptak napisał/a:
bejupi napisał/a:
a ja bym na twoim miejscu pogadal z pracodawca skoro mu tak na tobie zalezy to czemu sam nie da ci vast contract? bys sobie tylko pokoj lub mieszkanie musial znalezc


Oczywiście, że rozmawiałem, ale to nie wchodzi w grę, gdyż jako pracownik agencji jestem dla nich dużo "tańszy" niż gdybym był na kontrakcie u nich. Jest im wygodniej zatrudniać mnie poprzez agencję. Oczywiście, że mam już swoje mieszkanie w NL i wszystko inne, co pozwala normalnie funkcjonować.


Witam,
Widocznie nie jesteś bardzo potrzebny skoro CI taki "kit wciskają " tanszy przez agencje ... :082: Na kontrakcie byś dostał z 1300-1400 na rękę a pewnie do biura płacą 15 euro brutto za godz ...

Po prostu mając kontrakt miałbyś większe prawa i większe pole do popisu ( co jakiś czas podwyżka , okres wypowiedzenia itp ) a przez agencję mogą zwolnic z dnia na dzień ...

Takie moje skromne zdanie ( mam nadzieję że Cie nie uraziłem a jedynie "otworzę Ci oczy na rzeczywistość " )
Pozdrawiam serdecznie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
niebieski ptak 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 9
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 8:19 pm   

Widocznie nie jesteś bardzo potrzebny skoro CI taki "kit wciskają " tanszy przez agencje ... :082: Na kontrakcie byś dostał z 1300-1400 na rękę a pewnie do biura płacą 15 euro brutto za godz ...

Po prostu mając kontrakt miałbyś większe prawa i większe pole do popisu ( co jakiś czas podwyżka , okres wypowiedzenia itp ) a przez agencję mogą zwolnic z dnia na dzień ...


Jasne, że w ten sposób mogą mnie zwolnić z dnia na dzień (w zakładzie pracy), ale w biurze już tego nie mogą (minimum miesięczny okres wypowiedzenia). Nie chcę się tu kłócić czy jestem im bardzo potrzebny czy nie. Interesuje mnie tylko informacja, jaka jest różnica między Fazą B a Vastem w agencji pracy. Czy należy się wyższa stawka, czy płatne dni urlopowe itd. Może ktoś z czytających dostał stały kontrakt z uitzendbureu i wie jakie są różnice.
Pani Moderator podesłała linka, ale niestety konkretnych odpowiedzi na moje pytania nie znalazłem, wszyscy odpowiadają wymijająco lub zbaczają z tematu.
Ostatnio zmieniony przez niebieski ptak Pon Mar 28, 2011 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 8:48 pm   

niebieski ptak napisał/a:
Jasne, że w ten sposób mogą mnie zwolnić z dnia na dzień (w zakładzie pracy), ale w biurze już tego nie mogą (minimum miesięczny okres wypowiedzenia). Nie chcę się tu kłócić czy jestem im bardzo potrzebny czy nie. Interesuje mnie tylko informacja, jaka jest różnica między Fazą B a Vastem w agencji pracy. Czy należy się wyższa stawka, czy płatne dni urlopowe itd. Może ktoś z czytających dostał stały kontrakt z uitzendbureu i wie jakie są różnice.
Pani Moderator podesłała linka, ale niestety konkretnych odpowiedzi na moje pytania nie znalazłem, wszyscy odpowiadają wymijająco lub zbaczają z tematu.


A pod jakie CAO podlegasz ABU CAO ???

Wiesz coś na temat fazy C czytałeś CAO dla swojego sektora ???
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
andi 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 26
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 11:19 pm   

Dni urlopowe i wakacyjne należą Ci się obojętne w jakiej fazie pracujesz. Przy podpisywaniu umowy uważaj na to ile masz gwarantowanych godzin na tydzień/miesiąc, bo minimum w tej sytuacji to 10/tydz i 43,33 na miesiąc. Jeżeli dostaniesz to minimum to chyba nie muszę Ci tłumaczyć w jakiej jesteś sytuacji(po przepracowaniu minimum nie muszą dać Ci żadnej oferty pracy i tak możesz ciągnąć cały czas).
A tak od siebie Ci powiem, że daj sobie spokój z takim zakładem-tzn nie rób sobie za dużych nadziei, bo gdyby im faktycznie zależało na tobie to zatrudnili by Cię bezpośrednio, a tak zostawili sobie furtkę po to, aby w razie braku pracy od razu mogli by się ciebie pozbyć. Ta gadka o wyższych kosztach to obracanie kota ogonem.
Na podwyżki w biurze nie masz co liczyć, bo one wiążą się z tym, że i Twój pracodawca też by musiał więcej płacić dla biura. A jak sądzisz, zrobi to, jeżeli ciebie nie chce wziąć do siebie, bo tłumaczy się kosztami?
Oczywiście na rozmowę możesz iść, ale uważaj co podpisujesz, bo później nie będzie odwrotu.
Jeśli zaś chodzi o biura i to ile płaci pracodawca, to mniej więcej wygląda tak, że minimum które musi zapłacić pracodawca dla uitzenbureau to Twoja stawka brutto razy 2.(tak mają skalkulowane koszty) Oczywiście może płacić więcej a Ty dostajesz mniej = większy zysk dla biura.
Teraz sobie możesz policzyć czy Twój pracodawca jest taki wspaniałomyślny dla Ciebie czy też dobrze kalkuluje.
Oczywiście decyzję podejmujesz tylko TY !!
Powodzenia :039:
 
 
niebieski ptak 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 9
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 6:08 am   

Beny.rac napisał/a:


A pod jakie CAO podlegasz ABU CAO ???

Wiesz coś na temat fazy C czytałeś CAO dla swojego sektora ???


Podlegam pod ABU CAO. Czytałem CAO dla swojego sektora. Problem w tym, że jest to kodeks pracy dla pracowników czasowych. Opis praw i obowiązków dochodzi do momentu przejścia na vast kontrakt (czyli de facto kończy się praca jako "tymczasowy").
Tylko co dalej? :119:
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 6:16 pm   

niebieski ptak napisał/a:
Beny.rac napisał/a:


A pod jakie CAO podlegasz ABU CAO ???

Wiesz coś na temat fazy C czytałeś CAO dla swojego sektora ???


Podlegam pod ABU CAO. Czytałem CAO dla swojego sektora. Problem w tym, że jest to kodeks pracy dla pracowników czasowych. Opis praw i obowiązków dochodzi do momentu przejścia na vast kontrakt (czyli de facto kończy się praca jako "tymczasowy").
Tylko co dalej? :119:


Witam,

Pracując nawet w FAZIE C ( bo po fazie B powinieneś dostać faze C jak spełniasz pewne warunki nadal jesteś pracownikiem tymczasowym )

Dla mnie vast contract a umowa z biurem pracy faza C to nie to samo (ciekaw jestem czy na taka umowe faze C dadzą kredyt , będziesz mógł kupić auto mieszkanie itp )

Dobrze czytaj to co podpisujesz
Powodzenia Życzę
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Arciuch 
Poczatkujacy

Wiek: 58
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 1
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 8:10 pm   

Beny.rac napisał/a:
Witam,
Widocznie nie jesteś bardzo potrzebny skoro CI taki "kit wciskają " tanszy przez agencje ... Na kontrakcie byś dostał z 1300-1400 na rękę a pewnie do biura płacą 15 euro brutto za godz ...

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić.
Pamiętaj, że koszt zatrudnienia pracownika, to nie tylko jego wynagrodzenie. Koszt utrzymania miejsca pracy (etatu), to również nie małe pieniądze.
W każdym razie z pewnością taniej jest zapłacić biuru pośrednictwa 15 euro (nawet netto).
 
 
niebieski ptak 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 9
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 8:44 pm   

Beny.rac napisał/a:

Witam,

Pracując nawet w FAZIE C ( bo po fazie B powinieneś dostać faze C jak spełniasz pewne warunki nadal jesteś pracownikiem tymczasowym )

Dla mnie vast contract a umowa z biurem pracy faza C to nie to samo (ciekaw jestem czy na taka umowe faze C dadzą kredyt , będziesz mógł kupić auto mieszkanie itp )

Dobrze czytaj to co podpisujesz
Powodzenia Życzę


Powiem szczerze, sam nie wiem, czy to dotyczy fazy C, czy vast contract, ale słyszałem, że ma ta rozmowa dotyczyć vast contrakt. Mieszkanie i auto mam, więc akurat na tym mi nie zależy (kredyt). Bardziej wolałbym się dowiedzieć co przysługuje na vast kontrakt (bądź też na fazie C) w porównaniu do fazy B. Z góry dzięki za podpowiedzi! :038:

Arciuch napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
Witam,
Widocznie nie jesteś bardzo potrzebny skoro CI taki "kit wciskają " tanszy przez agencje ... Na kontrakcie byś dostał z 1300-1400 na rękę a pewnie do biura płacą 15 euro brutto za godz ...

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić.
Pamiętaj, że koszt zatrudnienia pracownika, to nie tylko jego wynagrodzenie. Koszt utrzymania miejsca pracy (etatu), to również nie małe pieniądze.
W każdym razie z pewnością taniej jest zapłacić biuru pośrednictwa 15 euro (nawet netto).


Ja też słyszałem od swego szefa (a pracuję w wielkiej korporacji), że to co płaci korporacja za mnie agencji pracy (niecałe 20 euro za godz) to tylko kropla w morzu wydatków, jeśli zatrudnią mnie na stałe. Nikt tu nie myśli o zwalnianiu mnie z dnia na dzień, gdyż pracuję ponad 3,5 roku i nadal jestem (i pewnie będę) potrzebny. Natomiast koszt "utrzymania" pracownika jest o wiele wyższy niż to, co dają agencji, niestety... :073:

Niemniej, jeśli wie ktoś, jakie są różnice między fazą B a vastem - proszę o podpowiedź!
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 11:00 pm   

[quote="niebieski ptak"]
Beny.rac napisał/a:

Witam,



Niemniej, jeśli wie ktoś, jakie są różnice między fazą B a vastem - proszę o podpowiedź!

Podstawowa dla Ciebie roznica jest to, ze nie interesuje Cie czy biuro ma dla Ciebie prace.
Masz z nimi kontrakt staly, wiec musza Ci placic nawet jezeli nie ma dla Ciebie pracy.
Nie jest latwo zwolnic pracownika ze stalego kontraktu, chyba ze biuro splajtuje.
Duzo zalezy od tego w jakim biurze pracujesz, czy jest to duze biuro, czy ma znana w Holandii marke?
Znam wielu Holendrow,ktorzy pracuja przez biura pracy od 20-tu lat i chwala sobie.
Nie jest prawda, ze pracownik pracujacy przez biuro zawsze zarabia mniej niz pracownik na bezposrednim kontrakcie.
Po przepracowaniu 6-ciu miesiecy zaczyna obowiazywac CAO sektoru w ktorym sie pracuje, oraz podwyzki zgodne z zaszetegowaniem i stazem pracy.
 
 
niebieski ptak 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 9
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 6:20 am   

Jagoda97 napisał/a:

Podstawowa dla Ciebie roznica jest to, ze nie interesuje Cie czy biuro ma dla Ciebie prace.
Masz z nimi kontrakt staly, wiec musza Ci placic nawet jezeli nie ma dla Ciebie pracy.
Nie jest latwo zwolnic pracownika ze stalego kontraktu, chyba ze biuro splajtuje.
Duzo zalezy od tego w jakim biurze pracujesz, czy jest to duze biuro, czy ma znana w Holandii marke?
Znam wielu Holendrow,ktorzy pracuja przez biura pracy od 20-tu lat i chwala sobie.
Nie jest prawda, ze pracownik pracujacy przez biuro zawsze zarabia mniej niz pracownik na bezposrednim kontrakcie.
Po przepracowaniu 6-ciu miesiecy zaczyna obowiazywac CAO sektoru w ktorym sie pracuje, oraz podwyzki zgodne z zaszetegowaniem i stazem pracy.


Dzięki Jagoda, pierwsza odpowiedź, która coś mi daje do myślenia :043:
Jeśli jeszcze komuś nasuwają się jakieś różnice - proszę o podpowiedź. Z góry dzięki!
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 5:57 pm   

Wczesniej pracowałem w biurze pracy na kontrakcie fazy C, teraz pracuję na vast kontrakcie, bezposrednio w firmie do której byłem podnajęty. W fazie C, miałem 40 godzin tygodniowo, i ryrało mnie czy mają pracę dla mnie, czy nie, za 40 godzin musieli zapłacić. Kredyt (hipotekę) dostałem bez problemu. Czasami spotyka się różne przeszkody, np składałem wniosek o kartę kredytową, i dostałem odmowę, nie honorowali do karty kredytowej dochodów z biura pracy. na vast kontrakcie, masz dużo większe korzysci, np jak pisali poprzednicy, nie mogą Cię zwolnić ot tak, firma musi splajtować. U mnie w firmie jest Turek, który jest od dwóch lat na zwolnieniu, czasami jest w Holandii, czasami w Turcji, i ciężko jest cos z tym zrobić, firma musi złożyć sprawę do sądu. Z kasą, jezeli liczyć same 40 godzin tygodniowo, wychodziłem ciut lepiej przez biuro pracy, tyle że mam sporo dodatku za drugie zmiany, soboty i ewentualnie niedzielę, i na tym wychodzę dużo lepiej. Nie wiem jak jest w innych firmach z urlopem, ale w biurze pracy, musiałem wypracowywać dni wakacyjne, tu na dzień dobry na początek roku dostaję 8 tygodni urlopu, plus bodajże 80 godzin tvt. Do tego oprócz wakacyjnego, roczny bonus, srednią wypłatę brutto dostaję na rękę. Jak wszystko zsumowałem, przestałem się zastanawiać czy mi się to opłaca, i podpisałem bezposredni kontrakt u pracodawcy. Musisz się dobrze rozeznać, co Ci oferują, i na jakich warunkach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group