NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat za brak "biletu parkingowego" - pytania...
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 10:50 pm   Mandat za brak "biletu parkingowego" - pytania...

Witam,

Dzisiaj spotkała mnie ciekawa sytuacja otóż po godz 18.30 pojechałem po kilka rzeczy do Lidla i auto na PL rejst zaparkowałem na parkingu przy sklepie (byłem niemal pewny że po 18.30 nie trzeba kupować biletu parkingowego ) po ok 20 min wracam a za wycieraczką karteczka ( nie wiem kto ją pisał ale w polu bedrag parkeer-belasting 0,60 E a kosten naheffings-aanslag nie wiem co pisze czy 52 E czy 5R ...


Sami zobaczcie co tam pisze:



Moje pytanie jest takie :
Ile tam jest do zapłaty wkońcu 52 E + 0,60 E czy ile tam pisze... :043:

Czy nastepnym razem jak spotkam tego Pana co sprawdza te bileciki i powiem mu ze dostałem manadat będę mógł zapłacić mu ten mandat czy muszę jechać do Gemeente ???

Pozdrooo
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 11:19 pm   

obawiam sie, ze czeka cie wizyta w gemeente. ci mili panowie sa tylko od wystawiania takich karteczek, jaka znazles za wycieraczka.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 8:03 am   

Tylko ile jest wkońcu do zapłaty ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 9:31 am   

Beny.rac napisał/a:
Tylko ile jest wkońcu do zapłaty ... :029:

52,60 :011:
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 10:32 am   

52 + 0,6
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 1:36 pm   

Mathnl napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
Tylko ile jest wkońcu do zapłaty ... :029:

52,60 :011:

jak napisali 52,60....0,60 e oplaty parkingowej(tyle ile powinnienes zaplacic + 52e kary...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 5:43 pm   

Aha czyli rozumiem że sobie żartują ... :119:

Pozostaje czekać na firmę windykacyjną ... :082:

Dzięki za odp
Pozdrawiam
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 7:10 pm   

Beny.rac napisał/a:
Pozostaje czekać na firmę windykacyjną ... :082:


sie nie zdziw bo Kruk kupuje wierzytelnosci z mandatow
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 7:32 pm   

Dlaczego mieli by sobie żartować, parking płatny, to płatny. Zapłaciłes 60 centów za czas jaki pewnie został do końca płatnego parkowania, plus kara za brak biletu 52 euro. Przyjdzie prędzej czy później na Twój adres do Polski, a raczej prędzej, bo podpisali jakąs umowę, z firmą windykacyjną, która ma siedzibę w Londynie, dostaniesz do domu wezwanie do zapłaty już przeliczone na PLNy, w razie braku płatnosci, sprawa ląduje w sądzie a potem u komornika. Chyba, że jeszcze trochę nazbierasz, to może czekać Cię niespodzianka, w postaci blokady na kołach.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 9:49 pm   

Wiem że popełniłem błąd i myślałem że parking płatny do 18.30 bo tak jest ale od pon do czwartku a Piatek to koopavonden tot 21 - brak znajomości jednego słowa i ponad 50 euro w plecy ... :072:

Ale cóż życia a za błędy sie płaci ... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 1:39 pm   

Beny.rac napisał/a:
Wiem że popełniłem błąd i myślałem że parking płatny do 18.30 bo tak jest ale od pon do czwartku a Piatek to koopavonden tot 21 - brak znajomości jednego słowa i ponad 50 euro w plecy ... :072:

Ale cóż życia a za błędy sie płaci ... :039:


niestety Beny.rac stala kara jest teraz 52e za brak oplaty parkingowej - i to jest neizalezny czy do konca parkowania zostalo Ci oplaty za 3 centy czy za caly dzien..podchodza tutaj moim zdaniem bardzo logicznie do sprawy...kara+ to co powinnienes oplacic.
 
 
adamek88
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 113
Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 11:37 pm   

Ja byłem ostatnio w Gminie w sprawie mandatu znajomego na auto na Polskich numerach- Pani po wykonaniu kilku telefonów stwierdziła że nie da się tego zapłacić i trzeba czekać na mandat który przyjdzie do Polski. Więc czekaj na pocztę w Polsce Kolego ;)
 
 
 
polder 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 10
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 11:08 pm   

W Amsterdamie do mandatu wysylanego po przez firme windykacyjna na PL adres doliczaja jeszcze 25E kosztow egzekucyjnych.I jeszcze jedno:przeliczenie mandatu z euro na zlotowki nastepuje po kursie sprzedazy miedzy bankami,czyli jakies 10% wiecej do zaplaty przeliczajac na zlotowki.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 9:56 am   

polder napisał/a:
W Amsterdamie do mandatu wysylanego po przez firme windykacyjna na PL adres doliczaja jeszcze 25E kosztow egzekucyjnych.I jeszcze jedno:przeliczenie mandatu z euro na zlotowki nastepuje po kursie sprzedazy miedzy bankami,czyli jakies 10% wiecej do zaplaty przeliczajac na zlotowki.


Do windykacji dopiero mogą oddać jak będzie się migał. Najpierw przyjdzie wezwanie do zapłaty mandatu bez żadnego przeliczania, bez żadnych firm windykacyjnych.
_________________
Dumny Polak
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 11:13 am   

jso napisał/a:
polder napisał/a:
W Amsterdamie do mandatu wysylanego po przez firme windykacyjna na PL adres doliczaja jeszcze 25E kosztow egzekucyjnych.I jeszcze jedno:przeliczenie mandatu z euro na zlotowki nastepuje po kursie sprzedazy miedzy bankami,czyli jakies 10% wiecej do zaplaty przeliczajac na zlotowki.


Do windykacji dopiero mogą oddać jak będzie się migał. Najpierw przyjdzie wezwanie do zapłaty mandatu bez żadnego przeliczania, bez żadnych firm windykacyjnych.


jso ale jak urzad NL ma wyslac na adres PL skoro go nie znaja? chyba tak jest,ze czekaja bo nie maja jak wyslac...minie jakis okres i sprzedaja do firmy windykacyjnej?

z drugiej strony niby dlaczego taka firma windykacyjna mialaby dorzucic 25E skoro czlowiek chcial oplacic a nie mial mozliwosci...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group