NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sie ubezpieczyc w Holandi zdrowotnie???
Autor Wiadomość
chemik women
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 32
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 4:13 pm   Jak sie ubezpieczyc w Holandi zdrowotnie???

Mam pytanko do wszystkich.Zostalam zatrudniona w firmie holenderskiej.Prosze mi powiedziec jak to jest z ich ubezpieczeniami. W Polsce pracodawca placi zdrowotne i cala reszte a tu jak jest.Najbardziej interesuje mnie ubezpieczenie zdrowotne.Dzieki .Pozdrawiam.
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 6:07 pm   

W Holandii nalezy ubezpieczyc sie w ktoryms towarzystwie ubezpieczeniowym. Jest dosc duzy wybor firm ubezpieczeniowych i nalezaloby zobaczyc jakie swiadczenia ofertuja i za jaka kwote.
Mozna wykupic pakiet swiadczen podstawowych, a takze z rozszerzonymi swiadczeniami. Oprocz tych pakietow mozna wykupic rowniez pakiet tzw. na wlasne ryzyko, czyli polega to na tym, iz w razie zachorowania do kwoty 500 euro pokrywasz leczenie, lekarstwa itp. Po przekroczeniu tej kwoty w ciagu roku, koszty dalszego leczenia pokrywa ubezpieczyciel. Nie polecam tego rodzaju swiadczen, gdyz koszt oplat miesiecznych jest rowniez dosc drogi pomiedzy swiadczeniami na wlasne ryzyko a pakietem podstawowym. Rozne firmy oczywiscie maja rozne ceny, ale na ogol sa one zblizone. Trzeba liczyc iz koszt tych swiadczen zdrowotnych wynosi srednio pomiedzy 80 a 100 euro miesiecznie.
Pracodawca holenderski rowniez oplaca ubezpieczenie,jednak te swiadczenia sa w bardzo malym zakresie.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
chemik women
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 32
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 6:26 pm   

ale jak rozumiem pracodawca tez placi zdrowtne i jesli mi top wystarcza to nie musze placic dodatkowo?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 6:56 pm   

nie wiem jak jest w Polsce, ale tu jest jak juz napisala nollewska
Cytat:
Pracodawca holenderski rowniez oplaca ubezpieczenie,jednak te swiadczenia sa w bardzo malym zakresie
reszta nalezy do Ciebie, jesli tu pracujesz, masz obowiazek sie tu ubezpieczyc i z Twojego konta bedzie, co miesiac pobierana oplata w granicy ok 100 euro
Cytat:
jesli mi top wystarcza to nie musze placic dodatkowo?
co chcesz placic dodatkowo?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
chemik women
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 32
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 7:23 pm   

Nie lapie! Skoro placi pracodawca to wsio OK.Po co ja mam szukac jakiegos ubezpieczyciela jak pracodawca za mnie zaplaci? Za co mam jeszcze placic okolo 100Euro?
 
 
chemik women
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 32
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 7:27 pm   

mam obowiazek sie ubezpieczyc OK ubezpieczenie placi pracodawca OK ---wiec wsio jest zgodne z prawem bo jestem ubezpieczona przez pracodawce.Zgadza sie???
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 9:53 pm   

Cytat:
Po co ja mam szukac jakiegos ubezpieczyciela jak pracodawca za mnie zaplaci? Za co mam jeszcze placic okolo 100Euro?
pracodawca nie placi za Ciebie 100% :!: to co on placi nie wystarczy na pokrycie kosztow Twojego leczenia w razie kiedy zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi ....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
chemik women
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 32
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 9:59 pm   

W takim razie ja nie pojmuje po co pracodawca wogole placi. I tak z pensji sciagna mi okolo 40 % dochodu .Jak jeszcze doplace 100 Euro na zdrowotne.To juz wogole wyjde jak zablocki na mydle.CHORE!!!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 10:04 pm   

http://www.niedziela.nl/forum/viewtopic.php?t=21 tu masz duzo o ubezpieczeniu :lol:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 8:33 am   

to co pracodawca placi to jest ubezpieczenie podczas pracy, to co ty prywatnie placisz to "normalne"ubezpieczenie, niestety nie masz wyboru albo tu albo tu... wszyscy musimy tak placic

pozdrowiam Agata
 
 
 
Pola
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 49
Wysłany: Śro Paź 10, 2007 3:15 pm   

Jak zablocki na mydle to wyjdziesz jak sie nie ubezpieczysz, a zachorujesz i bedziesz musial chodzic do lekarza :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group