NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z mieszkaniem
Autor Wiadomość
Aga1920 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2008
Posty: 11
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 8:31 pm   problem z mieszkaniem

Prosze o rade, bo moze ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem. Wynajelam mieszkanie od maklera i poszlam z kontraktem zameldowac sie w gminie na to uslyszalam ze takie mieszkanie nie istnieje ze jest nielegalne poniewaz jest przedzielone ze sklepem ,makler nie zglosil tego w gemente i gmina widzi ze pod tym numerem jest tylko sklep. Gemeente odslyla mnie do adwokata, albo mam sie wyprowadzic i tutaj tez jest problem bo sa 2 miesiace wypowiedzenia i jak poinformowal mnie makler jezeli po tych 2 miesiacach nie znajda nikogo na to mieszkanie to bede musiala zaplacic za kolejne dwa. czy ktos mial taki problem
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 8:45 pm   

ale skoro makler wynajmuje mieszkanie nielegalnie i nie masz mozliwosci zameldowania sie tam i to nie ty nie chcesz ale gemeente wiec tu problem ma makler.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Aga1920 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2008
Posty: 11
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 8:56 pm   

tylko makler powiedzial ze mam sie na sklepie zameldowac , a gemente ze nie mozna , pani odeslala mnie z jednego gemeente do gemeente na mojej dzielnicy ze mam zapytac o dso, i faktycznie potwierdzili ze nie mozna zameldowac i zeby isc z tym do adwokata, tylko koszta adwokata sa bardzo duze a na to mnie nie stac
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 8:58 pm   Re: problem z mieszkaniem

Aga1920 napisał/a:
Prosze o rade, bo moze ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem. Wynajelam mieszkanie od maklera i poszlam z kontraktem zameldowac sie w gminie na to uslyszalam ze takie mieszkanie nie istnieje ze jest nielegalne poniewaz jest przedzielone ze sklepem ,makler nie zglosil tego w gemente i gmina widzi ze pod tym numerem jest tylko sklep. Gemeente odslyla mnie do adwokata, albo mam sie wyprowadzic i tutaj tez jest problem bo sa 2 miesiace wypowiedzenia i jak poinformowal mnie makler jezeli po tych 2 miesiacach nie znajda nikogo na to mieszkanie to bede musiala zaplacic za kolejne dwa. czy ktos mial taki problem


no logiczne ze jesli gmina mowi ze wynajem jest nielegalny to z jakiej racji masz placic jakies kary maklerowi?
tak w ogole to zglos to do huurcomiessie i jak makler jest w jakims zrzeszzeniu np vbo to i zz nimi sie skontaktuj
Ostatnio zmieniony przez bejupi Czw Kwi 28, 2011 8:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:05 pm   

darmowe porady
http://www.juridischloket.nl/Pages/default.aspx

podaje ci linka
zadzwon tam napewno ci pomoga - osobiscie korzystalam kiedys z ich uslug polecam
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 11:34 pm   

Makler już złamał umowę wg której miał udostępnić mieszkanie, a udostępnił sklep. Nie widzę powodów, dla których Ty miałabyś teraz dotrzymywać swojej części umowy, tj. płatności i okresu wypowiedzenia (ale niech ktoś to potwierdzi, bo może zwyczaje tutaj są jednak inne, typu najpierw płacisz, a potem żądasz zwrotu).
_________________
Dumny Polak
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 8:56 am   

Aga alez tutaj nie ma nad czym sie zastanawiac - makelar to jakis oszust (tak z ciekawosci zapytam czy to nie jest jedoosobowa firma egzotycznej narodowosci?) skoro w gminie mowia ze NIE MA TKIEGO MIESZKANIA a on twierdzi ze masz placic a do tego jeszcze zagwarantowac kolejnego mieszkanca (btw czy to jest naprawde legalne aby odchodzacy wynajmujacy musial szukac nastepce? przeciez to praca dla makelara on za to bierze pieniadze by komus te mieszkanie wynajac...) to naprawde powinnas gdzies to zglosic bez zastanowienia sie.
Agata podala link wiec zapytaj tam, zglos rowniez tego maklera jako oszusta bo niedlugo zacznei wynajmowac garaze jako bungalow
 
 
Aga1920 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2008
Posty: 11
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 1:03 pm   

dziekuje wszystkim za rade. Agata dziekuje ,faktycznie pani mi tam pomogla, napisala i wyslala fax a za 2 tygodnie jak nie bedzie zadnej reakcji to pomoga mi z adwokatem, jeszcze raz dziekuje
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 1:18 pm   

powodzenia- mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni i ulozy.
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
fufu1979 
Nieśmiały użytkownik
Ello

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 72
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 8:02 pm   

post edytowany


przeciez umiescilas juz taki post na forum po co sie powtarzasz ?

[ Dodano: Pon Maj 09, 2011 8:09 pm ]
Naj lepiej wszystkich polakow wsadzic do jednego worka i tyle.Nie kazdy jest taki sam wielu z nas jest uczciwych i pracuje.Szkoda ze wczesniej nie pomyslalam pracowalam jak nie jeden facet zaden problem nie bylo dla mnie dzwignac 50kg.i tu tez charowalam bo sadzilam ze tak trzeba a teraz nie umie utrzymac ciazy,jestem zla i plakac mi sie chce.W wielu kwestiach daje sobie rade i wiele wiem ale w tej dziedzinie jeszcze jestem zielona.wiec prosze was o pomoc co moge zrobic aby nie zamknac sobie drzwi.

[ Dodano: Pon Maj 09, 2011 8:10 pm ]
Nie widzialam go u siebie wiec pomyslalam ze juz mnie samoistnie wylogowalo i nie ma go po prostu.
_________________
fatima
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Maj 09, 2011 8:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alexandra88 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 11
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 1:36 pm   

post edytowany w calosci


nastepnym razem uzyj opcji priw i wyslij wiadomosc do osoby zainteresowanej
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Maj 28, 2011 3:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group