NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Maj 26, 2011 7:22 pm
Jak to jest teraz w Holandii dokładnie ?
Autor Wiadomość
quba^ 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 7
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 6:59 pm   Jak to jest teraz w Holandii dokładnie ?

Witam
Niedługo wyjeżdżam do pracy, pierwszy raz .
Tu rodzi się moje pytanie , czytałem dużo artykułów na ten temat ale nie moge znaleźć konkretnej jasnej odpowiedzi.
Czy na dzień dzisiejszy mogę normalnie wejść do coffee shopu i zakupić ilość np 1>3 g Marihuany czy tylko dla obywateli Holandii takie coś jest juz możliwe ? Dodam tylko że nie będe w żadnym mieście przygranicznym a wręcz przeciwnie całkiem daleko.

Pozdrawiam
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 7:19 pm   

nie ma problemów z legalnym zakupem zioła
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 8:03 pm   

potwierdzam. Miało coś wejść, specjalne karty dla Holendrów jednak chyba się wycofano z tego. Zaraz Turki by sprzedawali zioło po ulicach jak dzikusy w Paryżu wieżyczki Eiffla...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 8:48 pm   

Estamos napisał/a:
jak dzikusy w Paryżu wieżyczki Eiffla...


Soorki ale musiałem ... :043: :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 9:02 pm   

No pewnie to jest to co mnie interesuje, a nie praca , mieszkanie ...zycie pewnie ponad polowy Polakow. Straszne..
 
 
quba^ 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 7
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 8:55 am   

Czekałem tylko na taki komentarz , aż się dziwie że tak późno się pojawił...
Nie nie interesuje mnie to glownie , to było zwykłe pytanie a nie krzyk narkomana który szuka potwierdzenia swoich racji o zielnym niebie w holandii....

Eh i takie właśnie jest podejście polaków gdy się o takich rzeczach wspomina .


p.s
Poza tym mam 20lat i naprawdę nie mam zamiaru szukać miekszania itp na powaznie bo to jest tylko wakacyjna praca i nie chce tam zostawac na dluzej , wole tu w polsce .
 
 
Traken 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 46
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 9:48 pm   

Nie podejście tylko realia nie pytasz co i jak tylko walisz odrazu pytaniem o marychę ,ty to nazywasz zwykłym pytaniem .Sam zadaj sobie pytanie -czy jesteś pewnien że dobrze robisz przyjeżdżając tu? co będziesz robił? jak sobie poradzisz w zderzeniu z Holenderską rzeczywistością :dzieciaku" to że masz 20 lat nie znaczy że jesteś dorosły......życie tu.ma inny smak ale napewno nie tego o co pytałeś

:032:
_________________
Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte.
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 11:53 pm   

Dajcie chłopakowi spokój, chce przyjechać na wakacje, popracować, zarobić, a przy okazji zajarać na legalu. W końcu to też urok Holandii. Co w tym złego?
_________________
<cenzura>
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 8:38 am   

od 1 lipca raczej legalnie nie pojara
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 9:26 am   

Traken napisał/a:
Nie podejście tylko realia nie pytasz co i jak tylko walisz odrazu pytaniem o marychę ,ty to nazywasz zwykłym pytaniem .Sam zadaj sobie pytanie -czy jesteś pewnien że dobrze robisz przyjeżdżając tu? co będziesz robił? jak sobie poradzisz w zderzeniu z Holenderską rzeczywistością :dzieciaku" to że masz 20 lat nie znaczy że jesteś dorosły......życie tu.ma inny smak ale napewno nie tego o co pytałeś

:032:


:043: :043:

Jak się nie mylę to właśnie było jego główne pytanie! Jego życie - jego wybór! Wiesz kuba jakbyś nie napisał, że wyjeżdzasz do pracy (wszytsko, tylko że nie przyjeżdzasz tu do pracy) to by cię może tak ostro nie zlinczowali. Z drugiej strony nie dziw się, dużo rodaków (ja także) miało niemiły kontakt z nieodpowiedzialną młodzieżą. Co niektórzy nie mogą znieść tego, że można własne pieniążki wydać na własne przyjemności (przepić, wydać, przepalić), jedna jednak zasada - nie przeszkadzać drugim w ich własnym funkcjonowaniu, czyli jak np współlokatorom przeszkadza, to się najzwyczajniej w coffiku upalić i mieć wszytskich gdzieś. To w polsce patologia jest palenie zioła, ba przestępstwem niekiedy kwalifikowanym w wyroku na równi z rozbojami, tutaj naszczęście nie jest ,,TA" Polska więc życzę ci miłego pobytu ;)
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 11:42 am   

hej uspokujcie sie zanim zaczniecie skakas sobei do gardel i walic "jacy to polacy sa"

nikt tu z nas nie zna quby wiec wyrabia sobie opinie na jego temat na podstawie jego dwoch postow w ktorych jedynie pyta o marihuane wiec dlaczego sie dziwicie ze takie skojarzenia niektorzy uzytkownicy maja. wg mnie to normalne jest.

quba, spoko przyjedz wyszalej sie masz do tego prawo jak kazdy czlowiek, gdy bedzies zmial 30 czy 40 bedziesz zajety praca i zarabianiem na swoje i moze rodziny utrzymanie wiec jesli teraz nei wyszalejesz sie pozneij bedziesz tylko tego zalowal - mlodosc ma swoje prawa nawet jezeli jest to wejscie do kafejki gdzie moze legalnie bez chowania sie po katach zapalic jakies gowienko :033:
 
 
Guiscard 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 74
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 12:53 pm   

A swoja droga to w krajach arabskich dla ludzi tzw. jaranie, to normalna sprawa. Tylko tam preferuja hasz.Naprawde Holandia nie jest samotna wyspa pod tym wzgledem. Nie trzeba do niej przyjechac by sobie "legalnie" zapalic. Pewnie problem tkwi w tzw. stereotypach. Palenie a dawanie w zyle, palacy a narkoman to jedno i to samo dla jednych;]Co mozna zrobic z tym? Podroze ksztalca zatem podrozowac;)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 4:39 pm   

Traken napisał/a:
to że masz 20 lat nie znaczy że jesteś dorosły..


A TY ze mając 46 lat nie znaczy ze masz pojęcie o rzeczywistości i życiu w NL ... :033:

quba^ napisał/a:
Niedługo wyjeżdżam do pracy, pierwszy raz .


No to zapewniam CIe ze Holandia da Ci lekcję prawdziwego życia ale nie martw sie " Co CIe nie zabije to CIe wzmocni ... " :035:

Pozdrooo
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
wojtekbp 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 20
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 9:11 pm   Re: Jak to jest teraz w Holandii dokładnie ?

Znam takich wakacyjnych pracowników. Spadli na same dno...tylko chcieli sprobowac i tylo na wakacje tu przyjechali. Klepia biede juz po kilka lat.
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 10:15 pm   

Jedni klepią biedę, inni walcząo swoje. Tak jest wszędzie. W Pl również.
_________________
<cenzura>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group