NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
konta bankowe i karty
Autor Wiadomość
WildWine 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączyła: 03 Cze 2011
Posty: 3
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 8:02 pm   konta bankowe i karty

Witam,

Jako że w tym roku po raz pierwszy wyjeżdżam do pracy do Holandii chciałabym się dowiedzieć jak to faktycznie jest z kontami bankowymi. Byłam dziś w banku PKO (gdzie posiadam konto) i usłyszałam, że jeśli podam je w Holandii pracodawcy z jakimś dopiskiem na początku to bez problemu będę mogła posługiwać się kartą bankomatową w Holandii (czyli wypłacać euro) a po powrocie do kraju euro zostanie przewalutowane na złociaki. Dodam, że posiadam kartę VISA. Czy orientuje się ktoś czy na pewno nie muszę mieć innego konta i czy karta Visa jest 'ok'?

Z góry dzikuję za odp ;) :039:
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 1:24 am   

Polskie karty w bankomatach działają bez problemu, ale w wielu sklepach nie da się nimi pacic. Poza tym korzystając za granicą z polskiego konta dużo tracisz na przewalutowaniu, prowizjach itp. Jak przyjeżdzasz na dłużej, to lepiej załóż konto holenderskie, jak na krótko, to bez sensu. Ale uważaj, są biura, które wszystkim zakładają (lub każą założyć) konta holenderskie, czy ktoś chce, czy nie.
_________________
<cenzura>
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 6:07 am   

Kartami VISA nie da się płacić w Kruidvacie, Blokkerze czy Jumbo.Wiem na 100% bo szwagier ostatnio próbował. Naturalnie chodzi mi o polskie VISy,

Zapytaj pracodawce czy nie pomoze Ci zalozyc konta w holenderskim banku.
Karta do placenia czy wyjmownia piniedzy ze sciany, przelewy za darmo oplata miesieczna jakies 2-4 euro.
Sam mam ABN.

Baginiaczka ma racje, przewalutuja to oni Ci bardzo chetnie pieniadze. Za kazdy grosz przewalutownia pobiora od 12 zl wzwyz a jak przeslesz duzo to nawet 3-4% wartosci transakcji.
 
 
WildWine 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączyła: 03 Cze 2011
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 11:34 am   

Wyjeżdżam na 3 miesiące. W umowie jaką podpisuję z firmą jest klauzula w której wyraźnie jest napisane, iż mogą oni mi założyć konto. Tylko czy na te 3 miesiące mi się opłaca? :)
Ostatnio zmieniony przez WildWine Sob Cze 04, 2011 11:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 11:39 am   

Jeżeli przed wyjazdem z NL rozwiążesz umowę, to tak. Bo jak tego nie zrobisz, to co miesiąc będą Ci naliczali opłaty za prowadzenie konta. Jak wrócisz kiedyś do NL może się okazać, że masz sporo do spłacenia.
_________________
<cenzura>
 
 
WildWine 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączyła: 03 Cze 2011
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 11:42 am   

Dziękuję Wam bardzo :) Pomogliście mi dużo bardziej niż wszystkie banki razem wzięte ;)
 
 
Franco 
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 1
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 10:53 am   Konta bankowe

Jeśli masz konto w banku pl, a płacisz za granicą, to często to się bardziej opłaca niż wymiana gotówki w kantorze, banki oferują lepszy przelicznik, no ale jak zamierzasz gdzieś zostać na dłużej to polecam jednak założyć konto w tamtejszym banku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group