NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Cze 26, 2011 11:19 pm
Autem na hol blachach do polski i rejestracja w pl
Autor Wiadomość
miro7215 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 8:19 pm   Autem na hol blachach do polski i rejestracja w pl

Kupilem auto na hol blachach Czy moge nim jechac do polski i tam go przerejestrowac na pl (140euro w kieszeni) Auto jest jeszcze zarejestrowane na bylego wlasciciela i na niego ubezpieczone Czy mozna tylko przywiesc komplet dokumetow i tablice hol i tu je wyrejestrowac I czy umowa moze byc napisana recznie i co na niej powinno byc.
Ostatnio zmieniony przez miro7215 Wto Lip 21, 2009 10:05 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 8:28 pm   

miro7215, zeby nie bylo ze sie czepiam ale to juz bylo

http://www.niedziela.nl/f...t=auto++eksport

http://www.niedziela.nl/f...t=auto++eksport
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
miro7215 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 11
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 10:09 pm   z nl na pl

Gochna H. Pierwszy link to tylko :może, chyba albo ktoś coś słyszał ale nie wiadomo gdzie, drugi to namiar na trzeci ,a w trzecim : mój znajomy tak zrobił tylko że on był sprzedającym a ja jestem kupującym Czy w takim razie moge sam wyrejestrowac tutaj auto czy musze oddać komplet dokumentow i tablice wlascicielowi i jakie to dokumenty bo to napiasał po holendersku ( czy to jest dwa zielone papiery , apk i tablice?)
 
 
caliber1973 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 130
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 6:35 pm   

MoZesz tak zrobić.Ale, aby auto zarejestrować w pl to musisz go tu wycofać z ruchu
Możesz jechać na papierach byłego właściciela i za nic nie pokazuj nikomu nowej umowy kupna sprzedarzy,
1 jedziesz do pl na papierach starych
2 tam zostawiasz auto
3 wracasz z papierami i blachami do nl
4 tu wyrejestrowywujesz auto i piszesz umowe
5 pamiętaj że na wszystkie procedury są wyznaczone terminy w pl
6 na umowie piszesz to co się pisze na polskich umowach morze być nawet po polsku
7 umowa nie morze być kopią muszą być podpisy długopisowe
 
 
silaczka 
Gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 159
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 10:00 am   

Miro,tu masz linka do umowy pol-hol
http://chomikuj.pl/Martulinka6/Dokumenty
_________________
Kobieta to zawod,nie plec-K.Sienkiewicz
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
  Wysłany: Sob Lip 25, 2009 7:12 pm   

Czesc,

Podepne sie pod temat. Moja dziewczyna (ktora jest w PL) chce kupic sobie autko i znalazlem fajne w NL - i to jest kwestia eksportu teraz... aby zalatwic tablice zjazdowe i ubezpieczenie - to wiadome jak zalatwic ALE mam jeszcze kilka pytan, na ktore nie znalazlem odpowiedzi na forum a nie moge czekac do poniedzialku aby dzwonic po urzedach.....

A wiec jest kilka opcji i dlatego ponizsze pytania:

1. Zalatwiajac tablice zjazdowe w GWK lub RDW czy potrzebny jest paszport kupujacemu?

2. Jesli paszport jest potrzebny to czy ja moglbym to zalatwic za nia majac jej paszport czy ona musi byc osobiscie? <- to moze byc dosc trywialne pytanie ale chce sie upewnic

3. Jest tez opcja taka bedac tutaj osobiscie: aby kupila ten samochod i jako wspolwlasciciel miala tate - w takiej sytuacji czy wystarczyloby aby Ona tutaj byla ze swoim paszportem (jako glowny nabywca) i paszportem taty? tzn. Czy wystarczy tylko aby ona byla osobiscie a jej ojczulka dopisaliby bo to samo nazwisko?

Mysle,ze w umowa kupna sprzedazy to nie bedzie problemu aby wpisac dwa nazwiska ale wszystko rozchodzi sie o GWK albo RDW.

Dzieki za pomoc...potrzebuje odpowiedzi jak najszybciej aby jakby co kupic bilet do NL.
Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lip 25, 2009 7:25 pm   

1.nie ale dowod tak
2) nie musi bys sam kupujacy ze wzgledu na podpis nktory musi sama zlozyc na papierach
3)tu nie znaja formy wspolwlasciciel auta wiec dopiero rejestrujac w pl moze tate zrobic jako wspolwalsciciela.


.:Paco:. napisał/a:
Mysle,ze w umowa kupna sprzedazy to nie bedzie problemu aby wpisac dwa nazwiska ale wszystko rozchodzi sie o GWK albo RDW.

patrz pkt 3.
pozatym tu umowa kupna nie jest potrzebna do rejestracji czy do papierow exportowych. Chyba tylko dla polaskiego urzedu.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Lip 25, 2009 7:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Nie Lip 26, 2009 7:50 am   

baileys napisał/a:
1.nie ale dowod tak
2) nie musi bys sam kupujacy ze wzgledu na podpis nktory musi sama zlozyc na papierach
3)tu nie znaja formy wspolwlasciciel auta wiec dopiero rejestrujac w pl moze tate zrobic jako wspolwalsciciela.


.:Paco:. napisał/a:
Mysle,ze w umowa kupna sprzedazy to nie bedzie problemu aby wpisac dwa nazwiska ale wszystko rozchodzi sie o GWK albo RDW.

patrz pkt 3.
pozatym tu umowa kupna nie jest potrzebna do rejestracji czy do papierow exportowych. Chyba tylko dla polaskiego urzedu.

Dzieki wielkie baileys za pomoc! No w PL jest potrzebna umowa kupna ale mysle,ze to nie powinnien byc problem aby podpisac ja ze sprzedajacym...

Pozdrawiam
 
 
zeber 
Poczatkujacy


Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 30
Skąd: Wageningen
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 7:10 pm   

Z tego, co czytam na stronie RDW, auto mozna wyrejestrowac zdalnie - pisemnym wnioskiem wyslanym z Polski.
http://www.rdw.nl/nl/part...itenlandis.aspx
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 11:36 pm   

zeber,

jak to mowia, lepiej pozno niz wcale ...

pewnie sprawa juz dawno zalatwiona ,spoznilas sie z odpowiedzia o jakies dwa lata
:039:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
snuffer2 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 11:46 am   

Witam!
Mam takie pytanie na które nie znam odpowiedzi, mianowicie chcę kupić auto na holenderskich blachach, właścicielem jest polak. Mój problem jest taki że jeszcze nie zamierzam zjeżdżać do PL. Czy kiedy wyrejestrowuje pojazd to mam obowiązek zakupu w tym samym momencie tablic zjazdowych? Auto by stało u mnie na podwórzu i czekało jakiś czas na tablice zjazdowe.
Czy jest to możliwe? Proszę o odpowiedź.
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 11:47 am   

to musisz je zarejestrowac na siebie na normalne zolte tablice. sprzedajacy ci nie wyda auta bez przerejestrowanai
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
snuffer2 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 11:55 am   

Chodzi mi o to, że dogadam się z właścicielem, zapłacę mu pieniądze, zawiozę auto do siebie, zdejmę tablice pojadę wyrejestrować samochód i z dokument wyrejestrowania zawiozę do byłego właściciela samochodu a auto by sobie czekało na tablice zjazdowe u mnie.
Czy mogę tak zrobić? Czy jest jakiś określony czas po wyrejestrowaniu na zakup tablic zjazdowych?
Proszę o odpowiedź
Ostatnio zmieniony przez snuffer2 Pon Lip 04, 2011 12:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 1:30 pm   

tak sie nie da - bo na kogo byloby auto zarejestrowane w okresie miedzy zakupem auta a zalatwieneim tablic eksportowych?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
snuffer2 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 1:33 pm   

no właśnie na nikogo.. Czyli jest obowiązek wykupu tablic celnych?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group