NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zepsuty piec Co
Autor Wiadomość
lukwest 
Poczatkujacy
westcoast

Wiek: 46
Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: NETHERLANDS
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 9:18 am   Zepsuty piec Co

Mam szybkie pytanko , moim znajomym popsuł sie piec co, ( jedna jego część) ale powoduje to brak ciepłej wody chociazby do kąpieli. Czy jesli oni regularnie płaca za czynsz , to istnieje taka mozliwośc ze po zgłoszeniu tego do maklerów bedzie ta sprawa załatwiona , pytam pod kontekstem naprawy tej awarii i czy usunięcie tej usterki jest tylko w gestii maklerów i nie ma z tego powodu zadnych opłat? Słyszałem rózne wersje i pytam czy ktoś miał taki przypadek i czy jest to w gestii tylko maklerów i tego by to nieodpłatnie usuneli. Z góry dzieki za info od osób które miały taki przypadek, chodzi mi o pewniaka by wiedziec jak to wygląda.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Cze 20, 2011 10:29 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 10:46 am   

Wynajmowałem od prywatnej osoby i w umowie miałem napisane, że usterki do wartości 100e usuwam sam (żeby nie zawracać właścicielowi głowy względnie drobnymi rzeczami), a powyżej tego usuwa je właściciel.
_________________
Dumny Polak
 
 
Derioptuio 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: France
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 10:49 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Cze 20, 2011 11:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 1:50 pm   

dokladnie jest jak jso pisze, wlasciciel w kontrakcie ustawia kwote do ktorej wszelkie naprawy sa pokrywane z kieszeni wynajmujacego przewaznie 100-150 euro
czyli musisz teraz sam zamowic speca i niech on naprawi piec i gdy wystawi rachunek bedziesz wiedzial ile to bedzie i kogo kosztowalo :)

co mozesz zrobic to zadzwonic do agencji i zapytac czy maja namiary na kogos od tych reperacji, przewaznie kazda agencja ma zaprzyjaznionych fachowcow z ktorymi wspolpracuja. gdy ja mieszkalam w wynajetym mieszkaniu to wlascicielka dala mi numer telefony do jej "zlotej raczki" bo ona go znala i ten mezczyzna nie raz cos poprawial w jej mieszkaniu wiec znal miejsce.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Cze 20, 2011 5:00 pm   

Najczęściej na piecu jest nr telefonu do firmy przez którą piec jest serwisowany ( naklejka z corocznej kontroli)
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Śro Cze 22, 2011 9:48 am   

Ja tam sie nigdy nie bawilam w dopytywanie sie czy makler (??? - dlaczego wlasnie makler???) ma naprawic taki piec? poprostu wykupilam sobie taki serwis w Energiewacht (7e m/c) i oni naprawiaja mi cv jak sie zapsuje, przyjezdzaja jak nie dziala i 2x do roku robia gruntowny przeglad.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 7:25 am   

woooo widze ze sie reklamy coraz pikantniejsze robia hehe :119:
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 8:48 am   

misia0101,

to nie reklamy to spam....
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
legalhelp 
Poczatkujacy


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 2:11 am   

To wynajmujący ( w tym przypadku makler) zobowiązany jest zapewnić sprawne działanie istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem.
_________________
LegalHelp
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group