NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka gazeta lub tv zajmuje sie powaznymi tematami?
Autor Wiadomość
czarna1912 
Poczatkujacy
czarna

Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 2:12 pm   Jaka gazeta lub tv zajmuje sie powaznymi tematami?

Witam ! Opowiem w skrocie o sytuacji ; mianowicie rok czasu po zakupie mieszkania w Holandii jestesmy obrazani,zastraszani,mamy nasylanych ludzi na nas ,dyskryminowani, nekani......itd o kazdym zdazeniu informowalismy policje ,bez skutku az doszlo do pobicia na co tez nie bylo reakcji ,natomiast kiedy ja juz nie wytrzymalam presji i podnioslam reke na sasiadke bo nie pozwolilam na to by mnie udezyla to policja zjawila sie w ciagu paru min na miejscu i oczywiscie mnie zamkli i od razu pod prokurature ,wiec cos tu jest nie tak i nie jest to moj wymysl ,tego nie da sie opisac ,ja mam 3 dzieci chodzacych do szkoly wiec mam sie o co bac i nie sa mi potrzebne jakies klutnie o nic ,bo nawet nie wiem o co chodzi ....Wiec zwracam sie z tym tu bo moze ktos zna dziwne sytuacje o ktorych ktos napisal czy pokazal w tv,wkoncu niech wiedza jak w Holandii mieszka sie Polakom a nie tylko co Polacy robia zle.......Malo tego w dniu kiedy mnie aresztowano naslala rodzine na mojego meza ktory byl w domu z dziecmi i odchodzil od zmyslow co ze mna sie dzieje bo pomimo ze zastepca prokuratora mial dac mu znac to olal cala sprawe teraz zajmuje sie pani policjant caloa sprawa od roku z Almere bo tu nie bylo by szansy na sprawiedliwosc ....teraz czekamy na rozwoj spraw
Licze na wasza pomoc i namiary na jaki kolwiek punkt gdzie mogla bym ujawnic dyskryminacje policji w moim miasteczku i powiedziec o umilaniu zycia przez sasiadow Dziekuje
_________________
czarna1912
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 2:44 pm   

czarna1912,
Cytat:
Jaka gazeta lub tv zajmuje sie powaznymi tematami?


mozesz skontaktowac sie z kazda , ale nic.... lub niewiele zdzialasz

prawo w tym wypadku nie jest po twojej stronie


Cytat:
nie wytrzymalam presji i podnioslam reke na sasiadke
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Cze 29, 2011 8:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 2:49 pm   

zadzwon lub napisz do Hart van Nederland na sbs 6

powodzenia
 
 
czarna1912 
Poczatkujacy
czarna

Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 3:01 pm   

Do Moderatora dlaczego prawo nie jest po mojej stronie? Przeciez mieszkam tu i tez mam takie same prawa jak kazdy? Prosze o wyjasnienie
Dziekuje

[ Dodano: Wto Cze 28, 2011 3:04 pm ]
Chodzi mi o naglosnienie takiej nietorelancji wobec np Polakow,ja wiem ze sobie niepomoge sprawy sa w toku moja i 2 przeciwko nim ale tak nie moze sie dziac my tez musimy mieszkajac tu czuc sie bezpiecznie
_________________
czarna1912
 
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 3:12 pm   

czarna1912 napisał/a:
ja juz nie wytrzymalam presji i podnioslam reke na sasiadke

tutaj ( w tym przypadku prawo nie jest po twojej stronie)
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 3:34 pm   

czarna1912,


Cytat:
Do Moderatora dlaczego prawo nie jest po mojej stronie? Przeciez mieszkam tu i tez mam takie same prawa jak kazdy? Prosze o wyjasnienie
Dziekuje



masz takie same prawa jak inni, ale nie masz prawa podnosic reki na inna osobe


Cytat:
Chodzi mi o naglosnienie takiej nietorelancji wobec np Polakow,ja wiem ze sobie niepomoge sprawy sa w toku moja i 2 przeciwko nim ale tak nie moze sie dziac my tez musimy mieszkajac tu czuc sie bezpiecznie



co Ty za brednie wypisujesz...
jaka nietolerancja ?

a jak moga sasiedzi w twoim otoczeniu czuc sie bezpiecznie, i tolerowac Cie
skoro dochodzi do rekoczynow ?

i Ty piszesz o nietolerancji , bezpieczenstwie, pomocy , w takim wypadku ...modl sie bys nie poszla siedziec
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Cze 28, 2011 4:06 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
dratewka 
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 18
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 4:16 pm   pani moderator

pani moderator, chyba posuwa sie pani za daleko, zamiast pomagac wpisuje pani posty bez znaczenia, moze pania to dziwi ale nawet w tak "tolerancyjnym" panstwie jak Holandia, sa ludzie dyskryminowani, a jesli naprawde dochodzi do takich wydazen jak tu opisano, to przepraszam, ale coooo ta pani ma isc siedziec a sasiedzi maja moze dalej meza meczyc i dzieci?, niech pani sie najpierw zastanowi, bo wypisywanie przez pania postow oceniajacych ludzi z gory, bez wczesniejszego poznania spraw juz jest meczace
 
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 4:22 pm   

dratewka napisał/a:
pani moderator, chyba posuwa sie pani za daleko, zamiast pomagac wpisuje pani posty bez znaczenia, moze pania to dziwi ale nawet w tak "tolerancyjnym" panstwie jak Holandia, sa ludzie dyskryminowani, a jesli naprawde dochodzi do takich wydazen jak tu opisano, to przepraszam, ale coooo ta pani ma isc siedziec a sasiedzi maja moze dalej meza meczyc i dzieci?, niech pani sie najpierw zastanowi, bo wypisywanie przez pania postow oceniajacych ludzi z gory, bez wczesniejszego poznania spraw juz jest meczace


(zmiana) Jak mozesz GOSKA a nie WIELKI MODERATORZE cos takiego wypisywac???

(do do autora tematu- jestem polka i nie dyskryminowana)
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
Ostatnio zmieniony przez misia0101 Wto Cze 28, 2011 4:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czarna1912 
Poczatkujacy
czarna

Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 4:32 pm   

Tak wiem ze to co ja zrobilam jest zle i odpowiem za to w ten czy inny sposob,sprawa z punktu widzenia i swiadkow moze byc tez umozona jezeli chodzi o mnie,ja tu nie przyjechalam lamac prawa a poza tym to ja bylam napadnieta pierwsza i nie uzyskalam pomocy policji to ja czulam sie zagrozona przez caly rok ,i to moj maz zostal napadniety gdzie policja wezwana przez sasiadow wogole nie przyjechala ,chce naglosnic sprawe bo nadal czuja sie bezkarnie i nic sioe nie zmienilo,a dlaczego? Bo wlasnie policja nic im za ich wybryki nie zrobila wiec kto ma sie czuc tu bezpiecznie? Ja nigdy nie mialam takich sytuacji w zyciu ale o moja rodzine bede walczyc by czula sie bezpiecznie ,mam do tego prawo ,moze i pujde siedziec w co watpie po zeznaniach z calego roku ,po tym co nam sie przytrafilo a nie sasiadce ,niestety ,prosilam o rade i tolerancjie z waszej strony i nie bronie sie tym co zrobilam bo do dzis przez to wszystko dobrze nie spie a oni smieja sie w twarz ,moje 2 letnie dziecko tez przez tydzien nie spalo i do dzis sie boi ...i to mnie maja sie bac ,naprawde lekka przesada ,zadam jedno pytanie kto wytrzyma przez ro z takim ponizaniem ,nekaniem wkoncu pobiciem na parkingu w bialy dzien a puzniej we wlasnym domu.....? Przepraszam pania ze zapytalam jakie to ja mam prawa? A to w tym przypadku jest istotne,to ja mam sie nie bronic a ktos kto ma na to ochote moze mnie pobic i skopac bo tak chce a ja jak reke podniose to jestem winna? sprawa jest jasna a zarazem bardzo skomplikowana i nie latwa...
_________________
czarna1912
 
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 4:35 pm   

no i wlasnie od tego sa sady.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
czarna1912 
Poczatkujacy
czarna

Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 35
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 4:37 pm   

Dziekuje za poparcie i zrozumienie dla innych ktorzy sie wypowiedzieli

[ Dodano: Wto Cze 28, 2011 4:38 pm ]
Ja mam nadzieje ze wkoncu tam cos wyjdzie na tyle bysmy mogli spokojnie mieszkac i cieszyc sie zyciem jak kazdy
_________________
czarna1912
 
 
 
legalhelp 
Poczatkujacy


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 1:14 am   

Jeżeli mogę coś dodać od siebie to przydałoby się nagłośnić medialnie omawianą sprawę. Opisana agresja sąsiadów może być podyktowana ich wiedzą przekazaną przez media holenderskie, dotyczące naszego wizerunku. W zeszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim holenderski eurodeputowany Barry Madlener powiedział jasno i wyraźnie że nas nie chcą. Widać tym samym jak społeczeństwo holenderskie staje się coraz bardziej anty-polskie.Proponuję usiąść i spokojnie opisać całą sytuację i powysyłać po takich programach jak ekspres reporterów...(wiele programów przyjmuje e-maile). Frustracja i determinacja niech zmieni się w siłę do działania bez którego nie osiągnie się skutku a sam post będzie tylko czczym gadaniem. Powodzenia i "niech moc będzie z Wami"
_________________
LegalHelp
 
 
myholland 
Nieśmiały użytkownik
myholland

Dołączyła: 17 Sie 2010
Posty: 52
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 1:09 pm   moja dygresja

ja jestem ogólnie w szoku jeżeli chodzi o pomoc Polakom na tym forum..
Czasami odnoszę wrażenie, że osoby, które mają dużą wiedzę i są gospodarzami tego forum tylko czekają by sprowadzić rodaków do pionu i to praktycznie zawsze kiedy chodzi o holendrów.Zauważyłam , że w każdej sytuacji Holendrzy są "cacy" a Polacy "fe".
Zawsze jest wina Polaków w jakimkolwiek sporze.
Czasami wydaje mi się że to forum powinno mieć nazwę Holenderscy Polacy z naciskiem na to pierwsze.
Nie mówię o wszystkich , ale zainteresowani powinni wiedzieć, że to o nich chodzi.Wymieniać też nie mam zamiaru bo to nie o to chodzi.
Uważam jednak, że jest tu garstka osób , które naprawdę się wczuwają i pomagają i za to im ja ze swojej strony dziękuję.
Naród jak naród każdy jest inny, ale doświadczyłam , że w Holandii właśnie Polacy traktują siebie jak wrogów.Oczywiście, że zapewne w innych krajach jest podobnie, nie wiem nie doświadczyłam tego..ale czytam fora, nie tylko holenderskie i czegoś takiego tam nie ma w szczególności jeżeli chodzi moderatorów.
Pewnie za to zostanę zmieszana z błotem. trudno, takie moje zdanie i moja skromna uwaga.
Mimo wszystko mam sentyment do Holandii ale do Holendrów, tych cudownych Holendrów na których tak się miód wylewa to niewielu ich jest...ale być jak to większość stwierdzi (mieszkałam w złej dzielnicy, miałam złe doświadczenia, pracowałam w złym miejscu, robiłam zakupy nie tam gdzie trzeba) źle trafiłam..a mówią to właśnie "sholendrzeni polacy"...a ja im mówię "to dobrze trafiliście":)))
Uważam , że każdy ma swoją mentalność, i tylu złych Polaków znajdziemy ilu złych Holendrów.
Tak na zakończenie, nie bronię ani jednych ani drugich narodowości ale uważam , że tutaj jakikolwiek problem Polaka związany lub ściśle powiązany z Holendrami, wrzucany jest do jednego worka pod tytułem "to na pewno Twoja wina".
Pozdrawiam.
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 2:31 pm   

myholland, pełna racja! Od kilku miesięcy też chodzi mi po głowie przejście na konkurencyjne forum, bo tu 1/3 postów to jad sfrustrowanych bab. Skrytykować prowadzenia forum oczywiście nie można, bo pkt. 13 regulaminu ma uciszać wszelką krytykę.

Gdy ktoś opisuje swoje złe traktowanie przez Holendrów, to mamy 2 scenariusze:
a) wmówienie winy Polakowi (bo przecież Holender to pół-Bóg i jeśli ma coś do Polaka to na pewno nie bez powodu). Tak mamy w tym temacie, skupianie się na tym, że podniosła rękę na sąsiadkę jednocześnie ignorując konieczność samoobrony i wcześniejszy fakt pobicia rodziny. vide
Gochna napisał/a:
a jak moga sasiedzi w twoim otoczeniu czuc sie bezpiecznie, i tolerowac Cie skoro dochodzi do rekoczynow ?

b) fundamentalne stwierdzenie "twoja historia nie trzyma się kupy"
_________________
Dumny Polak
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 3:47 pm   

dorzuc jeszcze tony spamu :-)

Wlasciel forum powien dostac nagrode w kategorii 'zniszczenie najwiekszego forum' ;)

ups - musze sobie dac kreske ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group