NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zamelodwanie a BSN
Autor Wiadomość
bonzo2 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 14, 2011 12:37 pm   zamelodwanie a BSN

Witam. Wiem, że ten temat był wielokrotnie wałkowany, lecz nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Co roku w wakacje pracuję ze znajomymi w Holandii (zwykle około 7 tygodni), przy czym mieszkamy w Niemczech. Zawsze jeździliśmy przez pośrednika, także mamy wyrobione SoFi/BSN, ale w tym roku jadą dwie nowe osoby i pomijamy pośrednika, więc nie wiem jak wyrobić nowym osobom BSNy. Wiem gdzie należy się udać w Holandii, natomiast nie wiem jak rozegrać sprawę z zameldowaniem. Niby mieszkamy w Niemczech, ale bez zameldowania, więc zostaje tylko zameldowanie w Polsce. Czytałem, że trzeba posiadać zameldowanie w Holandii, żeby przydzielono BSN, później ktoś mi powiedział, że wystarczy polskie zameldowanie. Proszę o pomoc w tej sprawie. Z góry dziękuję.
 
 
gosia1234 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 44
Skąd: Poznan/Holandia
Wysłany: Wto Cze 14, 2011 12:48 pm   

Do wyrobienia BSN nie jest potrzebne zameldowanie w Holandii.
Pomagalam wyrobic znajomemu BSN jakis miesiąc temu ,i wszystko odbywa sie tak jak kilka lat temu kiedy ja mialam wyrabiany.
Idziesz do Belastingu,wypelniasz dokumenty zazwyczaj juz w jezyku polskim,podajesz miejsce zamieszkania,przebywania,potrzebujesz paszport lub dowód osobisty i to wszystko.
Znajomy czekal 20 minut na odbior dokumentu w urzedzie w Rotterdamie.
 
 
skarbus 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Paź 2010
Posty: 76
Wysłany: Śro Cze 15, 2011 10:35 pm   

Gosia tak masz racje..
ale gdy idziesz do Belastingu musisz dodac ze nie pozostaniesz w Holandii dluzej jak trzy miesiace a jak zostajesz na dluzej przy meldunku w gemente dostaniesz BSN.
 
 
gosia1234 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 44
Skąd: Poznan/Holandia
Wysłany: Śro Cze 15, 2011 11:45 pm   

Niczego takiego nie deklarowałam ani wtedy gdy zalatwialam sobie,ani tez teraz gdy pomagalam znajomemu.
Wedlug tego co piszesz,to nawet jesli juz posiadamy numer wydany przez Belasting to w momencie gdy zostajemy dluzej niz 3 miesiace i meldujemy sie to dostajemy drugi wydany przez gemente???

Cos chyba nie tak...

Zalatwiajac w Belastingu nikt nawet nie zapytal ile czasu mam zamiar zostac w Holandii,wypelniasz dokumenty i to wszystko.
Dodam ze moj numer byl wyrabiany w Bredzie a znajomy byl w Rotterdamie,wiec w dwóch roznych urzedach bylo tak samo..
 
 
skarbus 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Paź 2010
Posty: 76
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 7:07 am   

aha no ok.. ja zalatwiam sofi numery w Eindhoven i juz przy umawianiu sie na afspraak pytaja mnie ile dana osoba zamierza zostac w Holandii..
takze ja nie wiem u mnie tak jest..

[ Dodano: Czw Cze 16, 2011 7:09 am ]
i przegladalam tez to forum coby sie upewnic w moich slowach. i jest kilka osob ktore byly w tej samej sytuacji jak ja.
pozdrawiam
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 49
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 7:42 pm   

Sprawa jest prosta, w przypadku pobytu krótszego niż trzy miesiące, BSN nadaje Belastingdienst, jeżeli pobyt będzie dłuższy, BSN uzyskuje się w Geemente przy meldunku. Jest to jeden i ten sam numer, i jak się komus odwidzi, że chce jednak dłużej zostać w Holandii, to w Geemente się pytają o BSN, zresztą chyba w formularzu meldunkowym trzeba wpisać.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 2:38 pm   

De drie belangrijkste verschillen zijn:

1. De toekenning van het nummer
De toekenning wordt van de belastingdienst overgebracht naar de gemeente.
2. Het bereik van het nummer
Het BSN mag door elke overheidsorganisatie worden gebruikt. Het sofinummer mocht alleen worden gebruikt door een overheidsorgaan als dat in een wettelijke regeling was opgeschreven.
3. Het juiste gebruik van het nummer
Het BSN-stelsel legt aan gebruikers de plicht op om zich er van te vergewissen dat ze de juiste combinatie van BSN en persoonsgegevens hanteren. Het nieuwe stelsel biedt de gebruikers voorzieningen om deze “vergewisplicht” goed uit te kunnen voeren (de beheervoorziening BSN).

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 3:14 pm   

sylwia_lelystad,


tylko jeszcze zrodlo tego cytatu poprosze...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Cze 17, 2011 6:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 6:34 pm   

sorki zapomnialam

http://www.burgerservicenummer.nl/


:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
tuptek29 
Poczatkujacy
emilia

Dołączyła: 07 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: rotterdam
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 3:42 pm   

witam.
przebywam obecnie w rotterdamie i chce sie was cos zapytac.Wniosek o meldunek zlozylam 3 tygodnie temu 2 tygodnie temu byla komisja i powiedzieli ze moge sie zameldowac.minelo2 tygodnie od ich przyjscia i powinnam dostac numer sofii i nadal nie ma chodzilam do gemeente i oni u siebie nic nie majawiec co mam robic bardzo zalezy mi na szybkim dostaniu bsn.prosze o porade jakas co moge zrobic
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lip 07, 2011 4:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 6:37 pm   

1. bsn mozesz sobie w belastingdienst wyrobic podobno w rotterdamie formularz jest po polsku a zalatwienie sprawy trwa 10 min

2. dziwny sposob meldowania kogos ja w rotterdamie sie nie meldowalem ale w innej gminie i wyglada to tak ze przychodzisz z wypelnionym formularzem na rozmowe melduja wyrabiaja BSN ktory dostajesz po ok tygodniu wiec ten sposob zalatwiania BSN w twoim przypadku troche mi smierdzi jak moze ktos do ciebie przychodzic cos ogladac? ktos cie w bambuko nie robi?
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 6:57 pm   

bejupi napisał/a:
bsn mozesz sobie w belastingdienst wyrobic podobno w rotterdamie formularz jest po polsku a zalatwienie sprawy trwa 10 min


tak jest wszedzie

tuptek29 napisał/a:
2 tygodnie temu byla komisja i powiedzieli ze moge sie zameldowa
w Lelystad byly komisje ktore sprawdzaly np. czy bardzo duzo ludzi nie mieszka niezameldowanych itp. Moze cos w tym rodzaju ?

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 7:29 pm   

sylwia_lelystad napisał/a:
tak jest wszedzie


W Belastingu mozna wyrobic SOFI, BSN jest automatycznie nadawany przy zameldowaniu w gemeente.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 9:13 pm   

suska, chodzilo mi o to ze nie tylko w rotterdamie w belastingdienst sa formularze po polsku i mozna sie szybko umowic

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
cisorrils 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: France
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 7:19 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lip 13, 2011 4:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group