NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z sąsiadem
Autor Wiadomość
Aleksandra_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Sty 2011
Posty: 53
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 4:20 pm   Problem z sąsiadem

Mam problem, od 25 minut sąsiad w domu obok wali w ściany i robi strasznie dużo hałasu. Czy mogę zadzwonić na policje? Czy on ma prawo do tego? Była bym wdzięczna za szybkie odpowiedzi.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 4:36 pm   

a dlaczego od razu na policje... probowalas porozmawiac z sasiadem??

znalazlam cos takiego:
De geluidsgrenzen voor particulieren woningen, gemeten aan de gevel, zijn als volgt:
gemiddeld piekbelasting

* overdag (07.00 - 18.00) 50 dB(A) 70 dB(A)
* 's avonds (18.00 - 23.00) 45 dB(A) 65 dB(A)
* 's nachts (23.00 - 07.00) 40 dB(A) 60 dB(A)
http://huis-en-tuin.infon...en-wat-kan.html
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 4:45 pm   

Aleksandra_ napisał/a:
od 25 minut sąsiad w domu obok wali w ściany i robi strasznie dużo hałasu.


Może remont robi a Ty od razu chcesz dzwonić na policje ...

Albo 2 opcja zrobił sobie na ścianie takkie miejsce z napisem:

PAKIET ANTYSTRESOWY TU uderzać GŁOWĄ ... :043:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 5:07 pm   

Aleksandra_ napisał/a:
Mam problem, od 25 minut sąsiad w domu obok wali w ściany i robi strasznie dużo hałasu.


:082: nie chcialabym was miec za sasiadow :119:

moze zamiast siedziec tutaj na forum przejdziesz sie do sasiada i zapytasz co jest grane? moze szafe trzeba pomoc przesunac? a nie od razu po policje dzwonic.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
Aleksandra_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Sty 2011
Posty: 53
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 5:43 pm   

Chodziło o to, że mój chłopak już tam był. I to nic nie pomogło. Ale po godzinie skończył walić.
 
 
od 2007 
Poczatkujacy
często tu jestem

Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 18
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 7:11 pm   Re: Problem z sąsiadem

Aleksandra_ napisał/a:
Mam problem, od 25 minut sąsiad w domu obok wali w ściany i robi strasznie dużo hałasu. Czy mogę zadzwonić na policje? Czy on ma prawo do tego? Była bym wdzięczna za szybkie odpowiedzi.

Pomyśl,czy jakbyś miała taką sytuację w Polsce o 16 godz./a może miałaś/ to czy dzwoniłabyś od razu na policje?Czy ma prawo??? :043: Myślę,że naprawdę emigracja powinna przejść kurs integracji,by wiedzieć właśnie jak się w takiej sytuacji zachować.Skoro rzeczy tak oczywistych nie wyniosła ze swojego kraju.
_________________
jola
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 11:29 pm   

@ Aleksandra.... czy wolałabyś, żeby remont robił o 04.20? Czy czekasz na to, aż chłop Cię spyta, kiedy idziesz na zakupy, bo musi trochę pohałasować, a nie chce jaśnie pani przeszkadzać?
_________________
<cenzura>
 
 
Aleksandra_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 47
Dołączyła: 25 Sty 2011
Posty: 53
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 5:40 pm   

Facet wali w moja ściane, tak, że kafelki się trzęsą. Prosimy go, żeby przestał a on nie reaguje. Pracuje 6 dni w tgodniu, od 5 rano w neidziele chce dopocząć.
A pozatym jak my się przeprowadzaliśmy i postawiliśmy samohód pod drzwiami na 20 min, żeb powynosić kartony z samochodu to żona tego sąsiada do nas wyleciała drąc się, że po policje zadzwoni, bo tu stac nei wolno. czemu ja mam być wyrozumiała? Nie rozumiem.
Z resztą Ci sąsiedzi po policje w weekendy jak jest jakaś impreza na ulicy to po 3 razydzwonią. Może by dostali nauczkę i się opanowali. Może dlatego mnie to tak zdenerwowało. Bo prowadzą własną "policję uliczną" a sami nie są lepsi.
 
 
legalhelp 
Poczatkujacy


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 3:34 am   

Jeżeli w jakikolwiek sposób sąsiad zakłóca Wasz spokój domowy(a wprowadzanie ścian w drżenie i hałas o wysokim poziomie raczej go zakłóca, są to tzw. immisje) przysługuje Wam roszczenie o zaniechanie tych działań. Jeżeli osobista interwencja nie pomaga możecie zwrócić się do Policji o pomoc. Sąsiad, tego typu działania jak remonty powinien zgodnie z zasadami współżycia społecznego przeprowadzać w dni przyjęte za pracujące. Pozdrawiam:)
_________________
LegalHelp
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group