NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z firmą dostarczającą prąd
Autor Wiadomość
qsloncu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Paź 2009
Posty: 14
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 9:35 pm   Problemy z firmą dostarczającą prąd

Witam,

Zmieniliśmy dostawcę pradu z firmy Eneco na Nuon i jak sie okazało płacimy rachunki firmie: Nuon oraz Eneco (co by się zgadzało z ich polityką pobierania kasy za to ze pozyczają nam swoje linie elektryczne i gazowe), ale pojawiła się również trzecia firma Stedin której również płacimy. Nie wiemy tylko za co?? Na obu rachunkach od Eneco i Stedin (której płacimt co miesiąc) jest ten sam nr. kienta i nr. rachunku na jaki trzeba wpłacić daną kwotę (każda jest inna).

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć zatem co to jest za firmie Stedin i za co jej zapłacimy?

Pozdrawiam
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 10:35 pm   

leverancier - Stedin
netbeheerder - Eneco

stad 2 rachunki miesiecznie...

Stedin dostarcza prad i gaz... czyli placisz za dostawe... a w Eneco placisz za zuzycie...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Śro Lip 13, 2011 10:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qsloncu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Paź 2009
Posty: 14
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 11:02 pm   

Duuvelke napisał/a:
leverancier - Stedin
netbeheerder - Eneco

stad 2 rachunki miesiecznie...

Stedin dostarcza prad i gaz... czyli placisz za dostawe... a w Eneco placisz za zuzycie...


Ale my mamy podpisana umowe za zuzycie z Nuonem i im rowniez placimy. Stad nasze zdziwienie, bo wynikalo by ...

Nuon - zuzycie (nowa umowa)
Eneco - ?
Stedin - dostawa

W takim razie za co placimy Eneco?
 
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 9:10 am   

netbeheerderowi sie nie placi osobno

ja siedze u dostarczyciela gazu i pradu essent i jedynie od nich dostaje rachunek a firma zarzadzajaca siecia dostaje je od essent bo te oplaty sa w rachunku z essent uwzglednione wiec ja mam 1 rachunek jesli wy macie 3 to cos jest nie tak
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 10:02 am   

bejupi napisał/a:
netbeheerderowi sie nie placi osobno


a walsnie ze sie placi,jesli nalezysz do innego dostawcy jak essent. Essent ma jakby monopol. jesli nalezysz do innego dostawcy placisz dodatkowe koszty

ja takze place 2 rachunki

naleze do Nuon
drugi rachunek place enexxis
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 10:37 am   

u mnie jest po prostu latwiej dla klienta rozwiazane :) mam jeden rachunek i mnie "wladca sieci" nie obchodzi :p
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 11:10 am   

Ja bylem w essent i przeszedlem do oxxio i jakos dostaje jedna fakture. Po przejeciu przez oxxio i podaniu im licznikow dostalem fakture koncowa z essenta i to na tyle z nimi. Teraz oxxio i rowniez zadnych dodatkowych faktur itp. Takze nie jest jak ktos napisal ze tylko essent a pozniej placi sie kilku innym. Widze tu na forum sporo postow z problemami z nuon i eneco.
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 11:44 am   

wlascicielem oxxio jest eneco :/

kto jest wlasicielem eneco???
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
qsloncu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Paź 2009
Posty: 14
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:16 pm   

Moze podam troche wiecej szczegolow, bo chyba niezbyt dokladnie opisalam nasz problem.

Mamy podpisana umowe z Nuonem na prad i gaz. Placimy 3 rachunki kazdego miesiaca. Te rachunki to:
Nuon - za zuzycie (umowa)
Eneco - ?
Stedin - za dostawe (z tego co zrozumialam z dyskusji)

Stad moje pytanie jezeli powinnismy placic 2 rachunki (za dostawe i za zuzycie), to dlaczego przysylaja nam 3 rachunki, oraz ktory z tych rachunkow jest niewlasciwy (jezeli tak owy jest). Jezeli wszystkie rachunki sa zasadne to czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego musimy placic 3 razy? Jezeli to ma znaczenie mieszkamy w Hadze.

pozdrawiam
 
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:56 pm   

Tak kupili ich ale nadal oxxio jest jako osona firma czyli firma corka. Poki co nie mam z nimi klopotu. Jak cos bedzie nie tak to wroce do essenta. Dla mnie dziwne aby placic trzy rachunki. A kwoty macie jakies duze? Zeby noe bylo ze placicie 3 razy za jedna usluge.
 
 
marek121 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 7
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 1:51 pm   

poprostu idz do tych trzech firm pokasz rachunki i zapytaj czego dotyczą ja jak czegoś nie rozumie z rachónków jakie płace to jade do siedziby lub oddziału danej firmy i to wyjasniam zrób to samo nie wstydz się że czegoś nie rozumisz
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 8:55 pm   

qsloncu napisał/a:
Jezeli to ma znaczenie mieszkamy w Hadze.


jesli mieszkasz w Hadze to Stedin jest dostawca... tego nie da sie zmienic...
a za zuzycie powinienes dostawac rachunek z Nuon, skoro do nich wystapiles o gaz i elektryke...

byc moze zapisales sie do Eneco w momencie jak wystepowales o dostarczanie pradu i gazu?? bo Eneco nalezy do Stedin...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Czw Lip 14, 2011 8:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qsloncu 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Paź 2009
Posty: 14
Wysłany: Pią Lip 15, 2011 11:00 am   

Duuvelke napisał/a:

byc moze zapisales sie do Eneco w momencie jak wystepowales o dostarczanie pradu i gazu?? bo Eneco nalezy do Stedin...


Prad i gaz mam dostarczany z Nuona, stad tez moja konsternacja co ma do tego wszystkiego eneco. Zanim zmienilem dostawce na Nuon, korzystalem z uslug Eneco ale kontrakt zostal zakonczony. Takie glupie pytanie czy jest mozliwosc podpisywania kontraktu z Nuonem na dostawe i automatycznie kontraktu ze Stedin, a jakos magicznie na boku jeszcze z Eneco bez naszej wiedzy. Rachunki jakie placimy to okolo:
Nuon 80
Eneco ?40?
Stedin 30

Mi sie wydaje (chociaz moze sie myle), ze nie powinnismy placic Eneco, poniewaz nie mamy z nimi podpisanego kontraktu. W takim razie aby ta sprawe wyjasnic do konca (i nie meczyc juz forumowiczow), lepiej sie kontaktowac z Nuonem, Eneco czy Stedin w celu wyjasnienia tej sytuacji (rachunki z Eneco i Stedin maja ten sam numer klienta oraz nr rachunku banku)?

pozdrawiam
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lip 15, 2011 9:12 pm   

qsloncu napisał/a:
Zanim zmienilem dostawce na Nuon, korzystalem z uslug Eneco ale kontrakt zostal zakonczony.


a dostales jakie potwierdzenie zakonczenia kontraktu?? byc moze jednak kontrakt nie jest zakonczony skoro nadal przysylaja rachunki??

qsloncu napisał/a:
Mi sie wydaje (chociaz moze sie myle), ze nie powinnismy placic Eneco,


powinienes placic Nuon i Stedin... jak widac sprawa z Eneco jest nie do konca dobrze zamknieta...

qsloncu napisał/a:
lepiej sie kontaktowac z Nuonem, Eneco czy Stedin w celu wyjasnienia tej sytuacji


z Eneco... na twoim miejscu dzwonilabym do nich... na fakturze z pewnoscia jest podany nr tel.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Paź 21, 2012 9:09 pm   

Nie wiedziałam gdzie dokładnie umieścić swoje zapytanie, dlatego wklepuję tutaj. Mam podpisany roczny kontrakt z Nuon na dostawę gazu i prądu. Kontakt kończy się 8 grudnia. Moje pytanie brzmi, kiedy najpóźniej mogę wybrać nowego dostawcę, aby ten roczny kontrakt minął i nie został automatycznie przez Nuon przedłużony? Pytam, bo dostałam e-mail od PrizeWize, poprzez którą załatwiałam dostawcę

"Op 14 november 2011 heb je via PrizeWize een aanvraag gedaan voor Actie Stroom Variabel 1jr. & Actie Gas Variabel 1jr. van N.V. Nuon Energie. Jouw contract is afgelopen of loopt binnenkort af*. Voor de exacte einddatum verwijzen wij naar het contract dat je vanuit je huidige leverancier hebt ontvangen.
Wanneer je niets doet zal jouw contract automatisch verlengd worden zonder actiekorting.
Profiteer wederom van de actietarieven via PrizeWize!
Dit is het moment om jouw energierekening opnieuw te vergelijken en over te stappen. Klik op onderstaande link en kijk welke actiekorting en op dit moment voor jou geldig zijn.
Vergelijk alle energieleveranciers en bespaar direct honderden euro's
Probleemloos overstappen
Wanneer je 2 maanden voor de einddatum van jouw contract een overstap aanvraagt, dan zal je zonder boete kunnen overstappen. De nieuwe leverancier controleert in een centraal register van de Stichting CCP de einddatum van jouw huidige contract en 'plakt' het nieuwe contract achter het huidige contract. Natuurlijk wordt wederom het oude/huidige contract voor je opgezegd. Een probleemloze overstap dus.

Is jouw contract al verlengd?
Is jouw contract inmiddels al stilzwijgend verlengd? Overstappen blijft interessant! Je betaalt maximaal een vergoeding van €25,- per contract(gasenelektriciteit), terwijl je tussen de €250,- en €650,- bespaart met een overstap. Jouw netto besparing is dan nog steeds €200,- tot €600,-!
Vragen?
Hulp nodig bij de overstap? Dan kun je de PrizeWize klantenservice op werkdagen van 09:00 tot 20:00u bereiken op 088-6699000.
Met vriendelijke groet,
PrizeWize
De beste keuze. Zonder twijfel
* PrizeWize ontvangt niet de einddatum van deze energieleverancier. Om de herinnering correct en tijdig te ontvangen raden wij aan de definitieve eind datum in je PrizeWize contract manager aan te passen nadat je de bevestiging van de leverancier hebt ontvangen.
** Anode, Atoomstroom en Main Energie zijn nog niet aangesloten bij het CCP. Ben je nu klant van een van de ze maatschappijen? Vul dan de exacte einddatum in."

Interesujący jest akapit, który wytłuściłam. Tzn., że gdybym chciała zmienić dostawcę, to musiałabym to zrobić 2 m-ce wcześniej?

I drugie pytanko. Gdybym zdecydowała się zostać u dotychczasowego dostawcy, ale chciałabym podpisać nową umowę na nowych warunkach, tzn. skorzystać z promocji, którą oferuje (przy założeniu, że nie jest w ofercie wyraźnie zaznaczone, że dot. tylko nowych klientów) czy tak można? :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group